Jump to content
IGNORED

Bastensko cvece i zacinsko bilje


Caligula

Recommended Posts

Meni preko placa prolazi el. linija, imam dve betonske bandere u posedu,pa posto nisam bas optimistican da ce zahtev za izmestanjem dati neke rezultate, razmisljam da pored svake bandere posadim neku puzavicu. Cini mi se da bi najbolja bila "Plava kisa",ona je lepa. Bice problem kada se popne do vrha,pa krene da se siri po kablu,ali o tome cu razmisljati kada dodje vreme...

ne radi to, iz vise razloga

Link to comment

Radi svoje bezbednosti pre svega, nije nuzno da puzavica dodiruje zice da bi prenela stuju, dovoljno je malo kise recimo.Drugo, prvi put kad neko iz EPSa to vidi, imaces problema zbog toga 

Link to comment
  • 1 month later...

Ne diraj ih dok se ne osuši list. Onda ih izvadi iz zemlje, stavi u papirnu kesu, pa na hladno mesto (podrum ili frižider) do jeseni. U oktobru ih posadi u dvorište ili  u saksije koje ćeš držati u podrumu koliko izdrže do klijanja (lukovica može veliki minus zimi preživeti u zemlji, ali ne i u saksiji). Ako prezimljavaju u podrumu, čim proklijaju, iznesi napolje, to obično bude sredinom februara, pa šta im bude. Zemlju u kojoj su lukovice tokom perioda mirovanja pomalo zalivati.

Edited by halloween
Link to comment

Hvala. Štampam uputstvo i pakujem zajedno sa lukovicama u frižider????

Ne moraš u frižider dobar je i podrum, samo da je mračno i hladnjikavo...
Link to comment

Ako ćeš u podrum pa u saksiju, odloži ponovnu sadnju za novembar, kako bi što kasnije proklijali, tj. kad ih izneseš na terasu da ih ne ubije mraz. Sad jeključno da im ne diraš lišće dok se potpuno ne osuši. Nakon cvetanja lukovica preko lišća sakuplja snagu za sledeću sezonu.

Edited by halloween
Link to comment

ne u frizider pojeshce neko. ja drzim u zemlji u saksiji, kod lifta, i veshto zanemarujem preko zime, anu februaru ispolivam. amarilis, luk ko i svaki dugi, ali cveta kad ono oce <_<

 

u ovom kontekstu je makar ziv.

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...