Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

Осим огромног буџета могли би да пробају и са интелигентно написаним сценаријом. Мање бесмисленог мачевања више атмосфере оригиналног дела. Ниво ефката које има ст дискавери би био сасвим довољан

Link to comment

Ma Beren i Lutjena 100% Akciona romansa, glavni junak ne mora da ima šiljata ušesa, ima vukodlaka, ima ženski, ima svega. 

 

(Kao Jon Snow & Daenerys Targaryen, samo sa još manje hemije na ekranu. I jašu psa umesto zmaja.)

 

Turin Turambar bi bila malo više HC varijanta, ali je preveliki downer.

Link to comment

Ja sam negde procitao, ali ne mogu da tvrdim 100% da to nisam sanjao  :mellow:, da se pominje i pojavljivanje Melkora. Sad vidi koliko to daleko ide u istoriju.  

 

Ako je Melkor, to ide u praistoriju, pre Morgotha. Sumnjam da bi to uzeli za seriju

Link to comment

Mislim da u tom clanku gde sam citao ni ne znaju razliku izmedju Morghotha i Melkora  :D. Beren i Lutijena je pogodna za snimanje, samo sam tu 90% siguran da ce usrati stvar. Turin je tragedija,to nemaju muda da snime (velika steta), a ni dovoljno publike koja bi iznela takvu seriju. Za Feanora tesko da ima budzeta, a to mi je najdrazi deo istorije. Sta znam verovatno ce od svih ovih mojih nadanja biti jedno veliko nista i radnja ce se desavati u vremenima neposredno pre Hobita i Rata za prsten, mozda prikazivati uspon Saurona, sto je sve na skali desavanja u Srednjoj zemlji kao rat u Bosni naspram WW2, odnosno lokalno prckanje relativno nevaznih likova.

Link to comment

Mozda onaj deo posle pada Numenora, Rat za Prsten i Poslednji savez. To mi bilo ok da ekranizuju, ali kontam da bi budzet za to bio nepremostiva prepreka za produkciju Amazona.

 

Edit: inaće, ko što neko gore napisa, i ja bih voleo da neko snimi kvalitetnu ekranizaciju Hiperiona. LoTR je već dovoljno izmužena franšiza, dajte nešto novo.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Za Feanora tesko da ima budzeta, a to mi je najdrazi deo istorije.

 

Budžet na stranu, u taj nivo mitološke praistorije nema šanse da se ulazi. Gde da snimaju interakciju onih old school vilenjaka sa Valarima? To bi bilo kao da neko snima TV seriju o tome šta se u stvari dešavalo u rajskom vrtu, kako su se Adam i Eva smuvali, šta je bog rekao njima a šta oni njemu, prvobitni greh, egzodus, itd. Appealing za široku publiku u božju mater. Eventualno ako bi se prišlo materijalu sa ogromnim kreativnim slobodama pa napraviš neku sprdnju tipa Good Omens, što se sa Tolkinom neće raditi.

 

Beren i Lutjena se direktno nadovezuju na to sa Silmarilima a savršeni su za neku tragičnu travestiju, neki GOT rip-off. Malo srednjevekovnog politikanstva o zabranjenim mešovitim brakovima između ljudi i vila, malo pokušaja sivila sa Feanorovim sinovima (ili unucima ili šta su već ona dvojica što im sreću kvare), malo animiranih životinja koje spasavaju dan... Za kraj herojski trijumf over the Dark Lord du jour. Kupljeno, pakuj, snimaj, vozi.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja glasam za Witch King of Angmar i njegov pohod na Arnor. Tj. ceo istorijat dotičnog pre LOTR-a. Ume li neko da napravi mračan fantazijski film/seriju sa apsolutnim negativcem kao protagonistom a da to deluje iole uverljivo (Storija o Anakinu Skajvokeru je bio primer kako to ne treba da se radi)?

Link to comment

Ja glasam za Witch King of Angmar i njegov pohod na Arnor. Tj. ceo istorijat dotičnog pre LOTR-a. Ume li neko da napravi mračan fantazijski film/seriju sa apsolutnim negativcem kao protagonistom a da to deluje iole uverljivo (Storija o Anakinu Skajvokeru je bio primer kako to ne treba da se radi)?

 

Zack Snyder 

Link to comment

Sad sam malo kopao, Amazon ima poprilicno siromasan portfolio produciranih serija, mozda najzvucnija tu je "The Man in the high castle" koju nisam gledao, ali vidim da ljudi nisu bas odusevljeni. Plus nemaju nijednu fantazi SF, nista sto bi iole moglo da kaze da li ce oni umeti ovo da izvedu ili ne. Meni se sve ovo cini da cemo dobiti neko Hallmark sranje, tipa Shannara Chronicles.

Link to comment

I ja isto, ali ta prva knjiga su u stvari tri knjige, praktično word for word prepričavanje Tolkina.

 

Navodno se u kasnijim delovima autor upustio u originalnije palamuđenje, taj njegov svet je kao daleka budućnost Zemlje pa se nalaze neki artefakti današnjeg doba, bla bla. Džabe mu sve, nije bilo šanse da to čitam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...