Jump to content
IGNORED

Mr. Robot


giuseppe

Recommended Posts

Serija je iritantna na neki svoj način ali verovatno odgledam sledeću sezonu na preskok.

Više me zanima kako će dingospo Robot da odigra Fredija Merkjurija, vrišti na totalni promašaj  

Link to comment
  • 5 weeks later...

Mr. Robot rules  :ziga:

 

Prve dve sezone sam odgledala za 10 dana, treću nestrpljivo pratim u realnom vremenu. Soundtrack svih sezona slušam na poslu bez prestanka  ^_^ .

 

Kali i tako dalje  :wub:

Edited by mei
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odgledao nedavno prvu sezonu i tu stao. Nekako me ne vuče da nastavim dalje. Zanimljiva tematika ali prilično loše obradjena. Mentalni poremećaj i tripovi glavnog lika baš smaraju, a iz epizode u epizodu su postajali sve bitniji, i sad je to glavna priča. Šteta, moglo je otići i u nekom drugom pravcu.

Edited by mraki
Link to comment
  • 1 year later...

Odgledao i čekam sezonu 4

 

Početak druge i njegovo ludilo uopšte je najbolji deo serijala. Muzika fantastična. Vizuelno je na momente odličan. Priča je onako, delovi sa hakovanjem iritantni do bolno glupi (znam gde živiš, koju životinju volis i šta slušas... I eto lozinke)

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

I meni je Mr Robot bio i vise nego dobar, definitivno jedna od vizuelno lepse snimljenih serija zadnjih godina, ima svojih mana, ali mi je sve u svemu utisak bio pozitivan.

 

Najvise mi se svideo onaj townhouse u koji Darlene i ekipa provale tokom druge sezone i koji im je sluzio kao baza, inace tek kasnije sam saznao da je u pitanju World of McIntosh Townhouse u njujorskom SoHo distriktu, izgleda stvarno spektakularno.

 

https://worldofmcintosh.com/portfolio/wom-gallery/

Edited by Бруклинский
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
On 6.9.2015. at 19:46, Mauci said:

Mislim da je "problem" u tome sto vecina gledalaca misli da je to serija o hakerima, o rusenju neke ogromne i zle korporacije, a nije. Serija je Elliott i njegova bolest, meni je to interesantna tema pa zato jedva cekam sledece sezone. Rami Malek je razvalio.

 

On 8.9.2015. at 0:16, Mauci said:

Da, samo sto serija nije o tome. Kako ne razumes da je prica o Elliotu i njegovim tripovima jer je poremecen totalno i da treba sve sto mi vidimo uzeti sa dozom rezerve jer je sasvim moguce da je to samo Elliotov trip.

 

Prvo, svaka čast, sve si razumeo na vreme.

 

Malopre sam završio, pa par utisaka.

Ako postoji serija na ovom svetu koju ne treba ceniti na osnovu sezone pa i dve, to je ova. Ove 4 sezone su tako jedna fantastična celina, i stvarno se isplati progurati krizne delove, i odgledati kraj pošto je priča sjajno zaokružena i manje više daje smisao svemu što smo gledali prethodno. Ima i tu propusta, ali ne može sve da bude savršeno. Najdosadniji je početak druge sezone gde nas kroz 3, 4 epizode furaju kroz njegov umišljeni život i psiho tripove dok je u ćorci, tu sam i sam bio, daj jeb'te se, ali od druge polovine sezone do kraja, sve je uphill i sjajna vožnja.

Muzičke podloge su apsolutna PIZDARIJA i neopisivo je koliko šmeka i karaktera daju nekim momentima i scenama. Pojedine epizode su režirane kao mali filmovi, i kao celine za sebe, sa muzikom kao za sebe, fenomenalno. Režija, kadriranje, fotografija - sve je na momente apsolutno arty i fenomenalno. Ne znam puno o ovom baji Semu Esmailu koji je stvorio, režirao veliku većinu epizoda i naravno učestvovao u pisanju svih (iako je vremenom iamo sve veću pomoć) ali očigledno je da ima ono što treba da bi se razlikovao od svega ili većine u Holivudu tj u odnosu na komercijalu i da je bez sumnje uspeo da napravi nešto unikatno. 

Rami Malek je savršeno odradio posao, ozbiljan, ozbiljan posao. Ima dosta dobrih likova, da ne idem po castingu, Slater mi se čak i ne sviđa toliko mada ga nisam nešto posebno nikad ni voleo, Eliotov i Darlinin odnos nose seriju, a oni imaju super hemiju koja savršeno kulminira na kraju. 

Detektivka jeste slabija karika mada uvek poštujem kada ulogu dobije neko prosečnog izgleda umesto nadrkanih pičaka, ali prevashodno govorim o glumi, paradoksalno, najbolja je u scenama tuča (sjajno snimljeno kako je roknula ono troje u sobi), van toga, malo mi je previše ravna u dočaravanju emocija i različitih raspoloženja.

Pored očiglednih Eliotovih mentalnih poremećaja, serija se bavi sa toliko stvari, i samo u poslednje 2 epizode ima more pravih malih priča ispisanih u svega par kadrova, oduševljen sam. Serija jeste mindfuck kakve, kada je to u preteranom obimu ne volim da ne kažem prezirem, ali ovde je sve dozirano kako treba i još bitnije - realizovano do perfekcije. Još jednom kapa dole gdinu Esmailu!

Da su prve dve  sezone jače, ovo bi bila možda i jedan od najboljih serija ikada, ovako, lomim se između 8 i 9 pa je i ocena tu negde, sasvim odgovarajuće na imdb-u, 8.6.

Svaka čast za Mr. Robota, apsolutno vredno gledanja, i jedna ne od najboljih poslednjih epizoda već sezona svih vremena.

  • +1 7
Link to comment
  • 11 months later...

Zavrsih Señor Robota (apsolutni je zločin što se u špansko-govornim područjima serija ne zove señor), pa da podelim utiske. U suštini mogu samo da stavim 1 potpis na sve što je @Mil@n napisao, ni sam to ne bih bolje sročio, uz par dodatnih zapažanja.

 

Prva sezona je klimava, druga je mnogo loša, ne vodi radnju nikuda i ne služi ničemu, osim da postavi figure na pravo mesto za rasplet u trećoj. Takođe i sve to radi na vrlo zamršen i konfuzan način, sve pod velom neke misterije i sa puno nejasnoća. Kapiram zašto je to bilo bitno odraditi, ali realizacija mi je bila dosadna, moglo je bolje. Epizoda sa Alfom je katastrofa bila, ok, šalje jasnu poruku, ali presporo i nezabavno. Sve to me odvratilo od daljeg gledanja i pauzirao sam sa nastavkom dobre 3 godine.

 

Treća sezona mnogo bolje vozi, uz to ti i pruža neka pojašnjenja i sklapa ti mozaik cele priče, nije joj puno trebalo da me ponovo uvuče, pa ostatak pogledah u cugu.

 

Sedma epizoda četvrte sezone je apsolutno remek-delo, hvalospevi do neba. Smešno mi je što mi je i ta epizoda počela onako dosadnjikavo u prvom i drugom činu, kao i cela serija, a onda naprasno postala fenomenalna sa sve obrtom (ili obrtima) na kraju. Remi Malek mi je porastao u očima nakon ovoga, a poprilično sam ga cenio i pre.

 

Muzika zakiva, vrhunac kad neka od epizoda pred kraj započne sa domo-arigato-mr-roboto :lol: 

 

Inače, čitati topić od početka, sad iz ove perspektive, je urnebesna zabava i jedan od svojevrsnih dragulja PPPa.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...