Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

He dreamt an old dream, of three knights in white cloaks, and a tower long fallen, and Lyanna in her bed of blood.In the dream his friends rode with him, as they had in life, Martyn Cassel, Jory's father; faithful Theo Wull; Ethan Glover, who had been his brother Brandon's squire; Ser Mark Ryswell, soft of speech and gentle of heart; the crannogman, Howland Reed; and Lord Dustin on his great red stallion. Ned had known their faces as well as he knew his own once, but the years leech at a man's memories, even those he has vowed never to forget. In the dream they were only shadows, grey wraiths on horses made of mist.They were seven, facing three. In the dream as it had been in life. Yet these were no ordinary three. They waited before the round tower, the red mountains of Dorne at their backs, their white cloaks blowing in the wind. These were no shadows, their faces burned clear, even now. Ser Arthur Dayne, the Sword of the Morning, had a sad smile on his lips. The hilt of his greatsword Dawn poked up over his right shoulder. Ser Oswell When was on one knee, sharpening his blade with a whetstone. Across his white enameled helm, the black bat of his House spread its wings. Between them stood fierce old Ser Gerold Hightower, the White Bull, Lord Commander of the Kingsguard."I looked for you on the Trident," Ned said to them."We were not there," Ser Gerold answered."Woe to the Usurper if we had been," added Ser Oswell."When King's Landing fell, Ser Jaime slew your king with a golden sword, and I wondered where you were.""Far away," Ser Gerold said, "or Aerys would yet sit the Iron Throne, and our false brother would burn in seven hells.""I came down on Storm's End to lift the siege," Ned told them, "and the Lords Tyrell and Redwyne dipped their banners, and all their knights bent the knee to pledge us fealty. I was certain you would be among them.""Our knees do not bend easily," said Ser Arthur Dayne."Ser Willem Darry is fled to Dragonstone with your queen and Prince Viserys. I thought you might have sailed with him.""Ser Willem is a good man, and true," said Ser Oswell."But not of the Kingsguard," Ser Gerold pointed out. "The Kingsguard does not flee.""Then, or now," said Ser Arthur. He donned his helm."We swore a vow," explained old Ser Gerold.Ned's wraiths moved up beside him, shadow swords in their hands. They were seven against three. "And now it begins," said Ser Arthur Dayne, the Sword of the Morning. He unsheathed Dawn and held it with both hands. The blade was pale as milkglass, alive with light."No," said Ned with sadness in his voice. "Now it ends."
450px-AGoT_Wallpaper.jpg

Vreme je da polako pocnemo da se lozimo na seriju koja bi trebalo da obelezi 2011. HBO je za sada narucio samo prvu sezonu (idu po sistemu 1 knjiga - 1 sezona) koja ce imati 10 epizoda i kunu se da su izvukli pouku iz preranog odbacivanja serija tipa Carnivale i Rome.Zasto bi vas bilo briga ako niste procitali knjige? Pa...1) A Song of Ice and Fire ulazi u najuzi izbor za najbolju epsku fantastiku od LOTR-a, a ako bismo bili dovoljno hrabri...2) HBO. Iako knjige tehnicki pripadaju zanru maca i magije, jednog ima daleko vise od drugog. Ton serije ce biti mracan i realistican, sa dosta krvi, seksa, politike, epskih bitki i tek truncicom magije, tako da je HBO ocigledan (i jedini pravi) izbor.3) Martin je strucni konsultant, nece dopustiti da mu se zajebavaju sa cedom.4) Ensemble cast sa ogromnim brojem likova. U svih pet sezona 1 Zice ima taman dovoljno likova da se ispuni tih 10 epizoda Game of Thronesa, a nadajmo se da ce imati dovoljno vremena i da ih vecinu valjano okarakterisu.5) Tyriona Lannistera igra svaciji prvi izbor za njega, Peter Dinklage! Medju jacim™ imenima su i Sean Bean (u ulozi Mcnultyja), Lena Headey, Tommy Carcetti Aidan Gillen, Mark Addy i Charles Dance.Bitni linkovi:Winter is Coming - glavno mesto za najnovije informacijeWiki posvecen seriji - bez ikakvih spojleraiMDB - da se ispostuje™ 1 protokolCast 1 / Cast 2http://www.youtube.com/watch?v=FAZzCFPcLoohttp://www.youtube.com/watch?v=zjY6QnOPcoIWesteros

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Publika se pravi hajpom, a toga po pitanju Martina ima čini mi se sasvim dovoljno. Knjige su vrlo filmične, još više epizodične - cliffhangers galore. Jedini problem je solidna količina unutrašnjih monologa, što je smrt za svaku ekranizaciju. Ali šta da se radi, gledaćemo protagoniste kako naglas objašnjavaju nekim sporednim kartonskim likovima stvari koje verovatno nikome ne bi rekli...Calavera, nisi baš izabrao prigodan citat. Ta sekvenca je preterano epic i teatralna, neko bi mogao da pomisli da je ostatak knjige takav... a stvarno nije. Takođe, fantasy aspekt radnje je prilično sekundaran... vrlo malo natprirodnog elementa ima, mnogo više je ono, courtly intrigue & backstabbing. Ja se nadam da će serija više ličliti na Tudors nego na Konana.Zna li se tačno kad kreće?

Link to comment
Jedini problem je solidna količina unutrašnjih monologa, što je smrt za svaku ekranizaciju. Ali šta da se radi, gledaćemo protagoniste kako naglas objašnjavaju nekim sporednim kartonskim likovima stvari koje verovatno nikome ne bi rekli...
A bice i novih scena.
Calavera, nisi baš izabrao prigodan citat. Ta sekvenca je preterano epic i teatralna, neko bi mogao da pomisli da je ostatak knjige takav... a stvarno nije. Takođe, fantasy aspekt radnje je prilično sekundaran... vrlo malo natprirodnog elementa ima, mnogo više je ono, courtly intrigue & backstabbing. Ja se nadam da će serija više ličliti na Tudors nego na Konana.
Pa mora da bude epic ako cemo posteno da se nalozimo! Plus, tu je lep uvid u zavrsetak Robertove bune, Nedovo obecanje sestri i koliko je kraljeva garda nekada bila zakon. Ja bih ovu scenu spakovao u 1 lep trejler i prikazivao je nedelju dana pre nego sto ce serija poceti.A ovo za fantasy aspekt je istina (i sam sam to spomenuo u uvodnom postu), mada se isti prilicno povecava sa novijim knjigama.
Zna li se tačno kad kreće?
Najnovije procene ukazuju na april 2011., ali je tacan datum i dalje u magli.
Link to comment

Pa vidi, da je od starta krenuo sa zmajevima i magijom i Chosen One vs. Evil Darkness of Darkbad Underdark... nema šanse da bih ja to čitao. U prologu je sve 100% realistično, samo bukvalno u poslednjoj rečenici mrtav čovek ustane - a onda sledi jedno 30 poglavlja gde nema ni F od fantastike. I onda samo u poslednjih par poglavlja još vrlo malo - efektno & efikasno.Dobar fantasy uvek drži fantastični element prigušen, bar dok te ne navuče surovim hladnim realizmom. Primera radi, u originalnom Star Wars, Han Solo lepo kaže "Sila? Kakva Sila, kakve glupsosti, to ni ne postoji..." A u prequels od starta do kraja gledamo Jedi akrobatiku, stopedeset lightsabera po osobi, hiljadu slonova...Isto važi i za taj viteški groove koji ti se u toj sceni sviđa - appeal knjige je u tome što ti konstantno pokazuje kakve su teške pizde ti legendarno plemeniti vitezovi i ostali. Sve te čojstvo & junaštvo gluposti su uglavnom tamo gde im je i mesto - u dalekoj prošlosti. Nije slučajno najjači lik u serijalu promiskuitetni kepec pijanac koji se sa celim svetom uzajamno prezire :)

Link to comment
I onda samo u poslednjih par poglavlja još vrlo malo - efektno & efikasno.
A cuj, ako je tebi (ne otvarajte ako niste citali prvu knjigu)

rodjenje ZMAJEVA

vrlo malo magije, onda ne znam. :D

Isto važi i za taj viteški groove koji ti se u toj sceni sviđa - appeal knjige je u tome što ti konstantno pokazuje kakve su teške pizde ti legendarno plemeniti vitezovi i ostali. Sve te čojstvo & junaštvo gluposti su uglavnom tamo gde im je i mesto - u dalekoj prošlosti. Nije slučajno najjači lik u serijalu promiskuitetni kepec pijanac koji se sa celim svetom uzajamno prezire :)
Ser Arthur Dayne pizda? Vidim ja da si se naslusao previse Psetovih tirada. :) Ja mislim da je scena, pored toga sto je badass, bas lep kontrast kako su nekad vitezovi dzentlmenski resavali svoje sukobe. Sad kad to uporedis sa ovim sto se desavalo u knjigama, skoro da izgleda kao bajka. A i da sam citirao nesto osim flesbeka, bio bi cist spojler, tako da...
Link to comment
A cuj, ako je tebi vrlo malo magije, onda ne znam. :D
Pa to je bukvalno poslednja scena u knjizi - a od starta su nam govorili kako je to nemoguće, kako su ta vremena prošla, bla bla bla.... znači, vrlo efektan set-up. Većina pisaca treš-fantazija bi od prvog poglavlja krenuli da opisuju sisatu princezu kako oskudno obučena jaše zmaja i spaljuje sve pred sobom.
Ser Arthur Dayne pizda? Vidim ja da si se naslusao previse Psetovih tirada. :)
Pa Dayne je mrtav bar 15 godina, kao i svi ostali praaaavi vitezovi. (Sem polu-penzionisanog Selmija, koji je too old for this shit.) Ovi današnji su pizde, na čelu sa Kingsguard koji (bukvalno) biju sitne devojčice. I jeste scena lep kontrast, ali taj kontrast ne vidi neko ko nije čitao ostalo - pomisliće da je cela knjiga takva, LOTR meets Excalibur, što je daleko od istine.U svakom slučaju, valjda će ekranizacija Game of Thrones biti bolja od ekranizacije The Walking Dead. Ovde bar nećemo gledati zombije kako se penju preko zida... nadajmo se.
Link to comment
Pa Dayne je mrtav bar 15 godina, kao i svi ostali praaaavi vitezovi. (Sem polu-penzionisanog Selmija, koji je too old for this shit.) Ovi današnji su pizde, na čelu sa Kingsguard koji (bukvalno) biju sitne devojčice. I jeste scena lep kontrast, ali taj kontrast ne vidi neko ko nije čitao ostalo - pomisliće da je cela knjiga takva, LOTR meets Excalibur, što je daleko od istine.
Nije Selmy jedini tru™ vitez, tu je i Ned (on je i najtezi slucaj vitestva), a i u kasnijim knjigama ih se pojavi (ili dobiju znacajniju ulogu) jos nekoliko.I mislim da smo upravo objasnili™ onima koji bi mozda pomesali GoT i LOTR. :)
U svakom slučaju, valjda će ekranizacija Game of Thrones biti bolja od ekranizacije The Walking Dead. Ovde bar nećemo gledati zombije kako se penju preko zida... nadajmo se.
Sumnjam, previse je ljudi procitalo knjige da bi se u HBO-u mnogo zajebavali sa prekrajanjem kanona.
Link to comment

ja ovo toliko dugo cekam(jos od prvih spekulacija o seriji, tamo pre 3-4 godine) da ce mi se jaja smrznuti i pre nego sto dodje zima :Dono sto je definitivno odlicno je Sean Bean kao Edd, te Dinklage kao Tyrion. ne znam samo kako ce se Mark Addy snaci kao Robert, on mi je ipak urezan u pamcenje kao smesna figura a sada treba da glumi coveka koji je razocaran u zivot na vlasti i pronalazi utehu u picu, lakim zenama i beskonacnom lovu... e da, Lena Headey kao Cercei? :isuse:i daj neka nam puste oma prvu epizodu, ko ce bre da ceka do Aprila :D

Link to comment
Kad bi lik izdao novu knjigu umesto sto prave seriju, bilo bi odlicno. <_<
Mozda ce ga hajp oko serije naterati da se zamisli™.
ne znam samo kako ce se Mark Addy snaci kao Robert, on mi je ipak urezan u pamcenje kao smesna figura a sada treba da glumi coveka koji je razocaran u zivot na vlasti i pronalazi utehu u picu, lakim zenama i beskonacnom lovu...
I meni Addy deluje previse civilizovano za Roberta. Dok sam citao knjige zamisljao sam da ga igra Brian Blessed:SG%202.jpgSteta sto je prestar. :(
Link to comment

A dobili smo i naseg gospodara munja. Odlicna vest, s obzirom da ce ga u prvoj sezoni biti u dve scene u vrh glave, ali(spojler za citavu seriju)

nadao sam se da ce ga ipak potpisati vec u prvoj sezoni da bismo videli transformaciju iz mladog & otresitog lorda u onu monstruoznost u koju ce se kasnije pretvoriti.

Sad jos da potpisu Thorosa...

Edited by Calavera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...