Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

treba mi pomoc oko sledece gimnastike: stan u kom zivim se vodi na oca, a dogovor je bio da ga delimo burazer i ja. pre nekoliko godina sam kupila manji stan u kom sada zivi burazer, i na taj nacin mu isplatila polovinu, ali taj manji stan se vodi na mene. manji stan sam uzela na kredit i pod hipotekom je.

kako sada da pravno rascivijamo odnose, tj da caletov stan postane moj, a manji stan da postane burazerov?

da li tu mogu ugovori o poklonu ili burazer mora da “kupi” stan od mene?

koja je situacija sa porezima, ko sta placa?

 

unapred zahvalna.

Link to comment

svejedno je da li se ide kupoprodajnim ugovorima, ugovorom o razmeni ili ugovorima o poklonu. možda postoji razlika u notarskoj tarifi ali u iznosu poreza ne. samo sto necete dugovati porez na promet nepokretnosti nego porez na poklon. plaća se u poklonima između brata i sestre.

 

ja bih to završio sa ugovorima o poklonu i ta dva poreza.

Link to comment

Jel otac živ? Ima li rešenja o nasleđivanju?

 

@nautilus

Da li banka treba da se saglasi na poklon stana pod hipotekom?  Ako hipoteka ostane na manjem stanu, a ti prestaneš da plaćaš kredit, ode bratu stan na doboš :)

Da li može hipoteka da se prebaci na veći stan (verovatno može) i kolika je taksa za to?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...