Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

prokuplje, kuršumlija gde stati, gde jesti?

info od pre 5 godina:

prokuplje, neka kafana dukat. preko neke cuprije, blizu centra

kursumlija, neka kafana na 3 slova, trk, trn, zar.. ili tako nesko sa tri slova, malo se kao izlazi iz grada (rostilj je na kilo, da vas ne zbune zene u jelovniku)

 

ni jedna od ove dve kafane nije za pamcenje i bog zna kakvu preporuku, ali za klopu na sl. putu su bile ok.

nema gurmanluka nikakvih ali slabo stoje ti zavuceni krajevi sa kafanama.

Link to comment

Bili u Svilajncu sa klincima, u Prirodnjačkom centru (sjajno urađeno, sve preporuke)

 

Raspitao se posle gde na ručak, svi rekli "u Grand". Tjah... old skul, keše u crno -

belom, profi, nije čak ni kičasto previše, malo finije upakovana kafana, dosta puno, čisto.

 

Ćevapi su od mesa, ali svinjskog ili mešavine, bezveze. Kobaje tanke, prodimljene, ukusne, ali preslane. Na šopskoj odličan punomasni sir. Klinci uzeli špagete bolonjez (znam, znam...) koje su bile očajne. Bolonjez je bio kao da su punjenje za sarmu pomešali sa kečapom. Juneća čorba vrhunska. Nije jeftino, mada podnošljivo.

Link to comment
  • 3 weeks later...

dagi plus, niš. moravska, prženija, ušitipci i kobaje od ovčetine fenomenalni. ali ono što je vanserijski je ono što zovu ovčim pečenjem bez kosti. zapravo vuče na lešo ovčetinu. stavljaju i neke travke. potpuno vanvremenski. kod brke u jelašnici je to klasični sač, ovo je ludilo. bio pored gazda pa nam dali da probamo i ove paprike "poslednje". prste smo lizali.

 

IMG_3874.jpg
 
IMG_3887.jpg
Link to comment

Ko je u mogucnosti, treba da poseti splav Krug u Macvanskoj Mitrovici, odma' pored pesackog mosta. Dugo su od hrane imali samo pice na meniju ali od pre mozda pola godine ili tako nesto imaju komplet ponudu i izuvaju koliko je dobro. Probao sam dimljenu pastrmku, batak u maramici, pilecu dzigericu u slanini i tako svasta nesto, i sve je sjajno + se u porciji dobije i dosta salate a cene sasvim korektne.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Srč, Leskovac

 

Najbolja rupetina u kojoj sam bio poslednjih godina. Ukupno sedam stolova stalno prepunih muškaraca koji vrište od holesterola i masnih priča.

 

Tip - džiga u skrami, brizle, škembe čorba i trljanica. Roštilj preskočite, nema smisla pored preporučenih bisera.

 

p.s. I sprža, o-ba-vez-no

+1

 

Nisam hteo jerbo ne znam preferencije forumske, ali tih pabova tu (iza je pokojna industrijska zona) ima 4 jedan pored drugog, i svi su vrh u ponečemu. Doduše ti si ubô premiju, tu je klopa najbolja. Kad se pogodi još nešto od iznutrica (nema uvek) zna da izuje. Od roštilja uštipak, slobodno, nema greške.

 

Jedino neretko zna da ne bude mesta, za ručak je uvek gužva.

 

 

 

P.S. sprži su se konačno setili da zaštićuju geografsku oznaku porekla, fala petru dobrnjcu.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Kad rece Leskovac...juce u povratku iz Soluna svratili do etno brvnare Gros u Leskovcu. Odlicna klopa, cene  bas povoljne. Leskovacki ustipak prste da polizes 1 komad 100 grama kosta 100 dinara :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...