Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Atmosfera super, veliko imanje, ljudi koji tamo rade su prva liga. Kad smo dosli pitali nas da vide sta je od hrane ostalo. Ka sam jeo gulas i domace kobasice. Gulas je super, ali kobasice izuvaju. Zena je jela cufte u paradajz sosu, isto odlicno. Prave domace sokove, toce vodu samnekog izvora. Kolaci isto odlicni. Bila je u paradajz corba ali ka ne jedem paradajz :( ma sve preporuke, stvarno, najbolja klopa u ovom kraju. Plus je bas jeftino, sve nas je izaslo 2400.

Link to comment

jel ima bar neki restoran da valja? zak vise nije isti? pitam za matorce

 

zak nije isti ali je i dalje dobar, zapravo najbolji u gradu.  (pitao si za perkelt, zato ga nisam pomenuo).

 

imaš Kubo - gde kuva bivši Zakov šef - ali je meni da te zaboli glava, malo azije, malo pice, malo evropske klasične kuhinje. nešto valja, nešto ne.

 

postoji i neki kao wine/meze bar/restoran Projekat 72, trude se, malo su skuplji, kao neformalni, sa nizom manjih tanjira. to je da se sedi i otpada uz čašu nečega.

 

riba i riblja čorba, po mom skorašnjem iskustvu, valjaju jedino na Cesli - to ti je stari brod restoran na keju.

 

propisno pripremljen stek možeš da pojedeš i na petrovaradinskoj terasi, u restoranu Terasa. imaju i solidan izbor vina.

 

restoran Piknik na Ribarcu je mesto pored reke, prijatno je sedeti tamo, stalno gužva. puno gostiju, dobra je usluga, ali kuhinja jako varira. najbolj stvar koju sam pojeo tamo je šaran na rašljama - ali mora da se naruči par sati unapred. istina, odavno nisam jeo, nemam pojma kako je sad, ali znam da dobro rade

Link to comment

Srč, Leskovac

 

Najbolja rupetina u kojoj sam bio poslednjih godina. Ukupno sedam stolova stalno prepunih muškaraca koji vrište od holesterola i masnih priča.

 

Tip - džiga u skrami, brizle, škembe čorba i trljanica. Roštilj preskočite, nema smisla pored preporučenih bisera.

 

p.s. I sprža, o-ba-vez-no

Edited by April
Link to comment

Restoran Svetionik na Savi, Šabac - odlična jagnjetina ispod sača, salata belolučna paprika + ljuta, dezert palačinke sa eurokremom i plazmom+baklava (koja nije položila), lep ambijent pored vode, konobari sedih glava, profesionalci.

Link to comment

meni su posle raznoraznih izvrsnih perkelta (romski zaljućeni u segedinu al sa janjetinom, u budimu i u mošonmadjarovaru, abraham i perkelt kod gurinovića u subotici prestrejt, previše jednostavni, flat... dok nisam ove varijacije po mađaroniji izjeo ovi naši su mu bili vrh vrhova

Link to comment

meni su posle raznoraznih izvrsnih perkelta (romski zaljućeni u segedinu al sa janjetinom, u budimu i u mošonmadjarovaru, abraham i perkelt kod gurinovića u subotici prestrejt, previše jednostavni, flat... dok nisam ove varijacije po mađaroniji izjeo ovi naši su mu bili vrh vrhova

 Probace se, probati uskoro...gde si ga jeo u Segedinu?

Link to comment

Restoran Svetionik na Savi, Šabac - odlična jagnjetina ispod sača, salata belolučna paprika + ljuta, dezert palačinke sa eurokremom i plazmom+baklava (koja nije položila), lep ambijent pored vode, konobari sedih glava, profesionalci.

 

Najbolju jagnjetinu ispod sača  poslednjih par godina probao sam u Maloj Kolubari u Ivankovačkoj, kad je sprema Ljupče. Imam dobar status tamo, ne znam da li je uvek takva, ali mislim da jeste, stara škola.

 

Uskoro me put nanosi u Šabac, mogao bih da overim taj Svetionik, mada tamo obično jedemo crevca u Starom Mostu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prasetina kod Migeta u Kragujevcu.

 

Dobar je Mige, prvo prase izlazi oko 11, da možete da tempirate dolazak. Gledajte da tražite pauflek i rebarca, nešto prošarano. Kožica hrskava ali preslana čak i za moje standarde.

 

Enterijer u startu uliva poverenje - uramljene zahvalnice iz manastira, slike gazde sa drugarima iz lokalnog fudbalskog kluba i kalendar sa velikanima Srbije. Muzika patetični nikadčuo turbofolk, heklane zavese,  lamperija i bendžamin u prozoru.

 

Lučane su dobre i ljute da suze same idu. Vozači koji ne smeju da sepra zalivaju pivom, neka piju Vlasinsku rosu, odlično je rashlađena i pasuje uz pečenje. Somune neka zapeče, nisu baš najsvežiji. Cene su smešne, prasetina 1200/kg, jagnje 1800. Nije loša ideja poneti malo i kući.

 

Uzgred i da se oprostim od ovog svetog topika na neodređeno vreme. Kome trebam, naći će me malo niže, na Detoksu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...