Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

pa to o cemu pricate je upravo argument kontra one besmislene teze da je dekard robot, u pocetku vidimo humanoida lisenog bilo kakve ljudskosti kako bespogovorno obavlja poslove za koorporaciju, da bi mu, na kraju, oni koje goni i ubija, more human than human, ali ipak strojevi, podarili zivot i ponovo ga ucinili ljudskim bicem.

u ovom novom postoji varijacija na temu, dosta nevesta, doduse u funkciji tvista koji kasnije usledi. zato bih voleo da su se vise pozabavili vezom onog lika iz drajva i hologramke, to mi je nekako bukvalno jedini novi, autenticni momenat, i to prilicno dobar i zahvalan za razradu.

Link to comment

Kad pricate o referencama i "naslanjanju" na original, razmisljao sam jos nakon gledanja filma cemu je sluzio onaj kadar zuma na oko kojim film pocinje (osim sto je "omaz" originalu)? U originalnom BR oci su jako vazan motiv, da ne nabrajam sad koliko puta se samo pominju u filmu i gde sve imaju vaznu ulogu, svi to znamo. U BR2049 Letoov lik je slep i koristi se elektronskim pomagalima da bi video i osim toga ne secam se vise nekih bitnijih momenata (ako ih je uopste i bilo, ima onaj na pocetku kad Gosling ocitava serijski broj replikanta sa njegove beonjace, ali taj mi ne deluje toliko znacenjski bitan). CEmu oko i kakav je njegov smisao u filmu? 

Link to comment

to nemam pojma, mislim da je cisto fore radi, da bi naivnog gledaoca prosli zmarci. nego kad pomenu letoa, te elektronske oci su jos jedna jadnost u pogledu njegovog uzasnog dizajna, mislim, sta koj kur, sto ne napravi normalne gledajuce oci kakve ima bilo kakav replikant, na sta koj moj lice ona svetleca sranja.

Link to comment

Pretpostavimo da je neko gledao original te 1982. godine i nikada više; verujem da se i danas seća svega u vezi filma. Ne verujem da će se iko sećati ovog filma za par godina. 

tacno je ovo za original, a i ovo za nastavak bi bilo tacno, ali samo pod uslovom da nam ne dodje Kim Filbi na topik i objasni nam da ima i film u filmu koji nismo primetili. Ja cu drajv do groba da pamtim, a inace je realno za 1 gledanje i 1 vecni zaborav.  

Edited by ObiW
Link to comment

Blade Runner 2049

 

Dobar. Zapravo je odličan koliko sam se plašio da će biti sranje. Pravi Blade Runner, zadržao je sve ono što me prožimalo i kod prvog gledanja (prije 20+ god), ista poremećenost, distopija, mračno i vlažno, teško (muzika). Naravno da bi mogao biti bolji (film, ne BR) ali izgubio bi težinu a ako ima ljudi koji nisu gledali original, ovo će im svakako biti besmisleno, tako da je Vilnev baš pogodio. Bile samo 3D projekcije a film je rađen za 2D gledanje, pa pogledaću još koji put sigurno.

Link to comment

besmislene teze da je dekard robot,

 

Kad skršenog K-a pokupe revolucija, pa starka ga podstrekuje da im pomogne, kaže nešto kao "Dekard, Saper, ja, ti.. moramo se organizovati" il' šta već. A ideja rođenja novog života i "problem" duše prenaglašen je malo ako je jedno od njih čovjek. 

 

 

Kad pricate o referencama i "naslanjanju" na original, razmisljao sam jos nakon gledanja filma cemu je sluzio onaj kadar zuma na oko kojim film pocinje (osim sto je "omaz" originalu)? U originalnom BR oci su jako vazan motiv, da ne nabrajam sad koliko puta se samo pominju u filmu i gde sve imaju vaznu ulogu, svi to znamo. U BR2049 Letoov lik je slep i koristi se elektronskim pomagalima da bi video i osim toga ne secam se vise nekih bitnijih momenata (ako ih je uopste i bilo, ima onaj na pocetku kad Gosling ocitava serijski broj replikanta sa njegove beonjace, ali taj mi ne deluje toliko znacenjski bitan). CEmu oko i kakav je njegov smisao u filmu? 

 

I kad Dekard kaže "imala je zelene oči" a ovi je potpuno bespotrebno smaknu na licu mjesta. Meni se provukla ideja da oko, kao najsofisticiraniji organ, ipak ostavlja mogućnost nesavršenosti replikanata..

Link to comment

Kad skršenog K-a pokupe revolucija, pa starka ga podstrekuje da im pomogne, kaže nešto kao "Dekard, Saper, ja, ti.. moramo se organizovati" il' šta već. A ideja rođenja novog života i "problem" duše prenaglašen je malo ako je jedno od njih čovjek.

 

 

 

I kad Dekard kaže "imala je zelene oči" a ovi je potpuno bespotrebno smaknu na licu mjesta. Meni se provukla ideja da oko, kao najsofisticiraniji organ, ipak ostavlja mogućnost nesavršenosti replikanata..

pa cela ideja sa revolucijom koja kao povod ima taj novi život je imbecilna, budući da je nam je jasno stavljeno do znanja da se ni o kakvom čudu ne radi, već da je po sredi tajlerova zajebancija.

Replikanti će se razmnožavati kad to tvorac bude hteo. Kraj priče.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ja kontam da je ta revolucija scena ubačena samo da još malo doda ideji da bi Dekard mogao biti replikant ("Dekard, Saper, ja, ti.."). Takođe je potpuno neobrađena, tim prije ako nije besmileno pomenuta, što me uz još par sličnih navodi na strašnu pomisao da će se pojaviti nastavak nastavka. 

Link to comment

apropo Deckarda i učešća u toj "replikantskoj revoluciji"...

Prvo to uopšte ne dokazuje da je Deckard replikant (može biti i rogue human koji je zbog ljubavi prema jednoj replikantkinji promenio stranu), a drugo: nigde ne vidim da on učestvuje u orgaizaciji te revolucije (i sami su ga replikanti tražili jer nisu mogli doći do njega)

Link to comment

to nemam pojma, mislim da je cisto fore radi, da bi naivnog gledaoca prosli zmarci. nego kad pomenu letoa, te elektronske oci su jos jedna jadnost u pogledu njegovog uzasnog dizajna, mislim, sta koj kur, sto ne napravi normalne gledajuce oci kakve ima bilo kakav replikant, na sta koj moj lice ona svetleca sranja.

Napravio je sebi bolje oko od ljudskog? Zašto bi bog imao oči čoveka ili replikanta?

 

Kad skršenog K-a pokupe revolucija, pa starka ga podstrekuje da im pomogne, kaže nešto kao "Dekard, Saper, ja, ti.. moramo se organizovati" il' šta već. A ideja rođenja novog života i "problem" duše prenaglašen je malo ako je jedno od njih čovjek. 

 

 

 

I kad Dekard kaže "imala je zelene oči" a ovi je potpuno bespotrebno smaknu na licu mjesta. Meni se provukla ideja da oko, kao najsofisticiraniji organ, ipak ostavlja mogućnost nesavršenosti replikanata..

 

Možda Dekarda pominju kao čoveka koji je na njihovoj strani?

 

"Imala je zelene oči" je "Ne treba mi njen klon" rečenica. Što je Niander i očekivao. Malo poigravanje boga: Želiš da provedeš život sa Rachael? No problemo

 

 

 

 

Edited by maheem
Link to comment

apropo Deckarda i učešća u toj "replikantskoj revoluciji"...

Prvo to uopšte ne dokazuje da je Deckard replikant (može biti i rogue human koji je zbog ljubavi prema jednoj replikantkinji promenio stranu), a drugo: nigde ne vidim da on učestvuje u orgaizaciji te revolucije (i sami su ga replikanti tražili jer nisu mogli doći do njega)

Naravno da ne dokazuje, 35 godina se polemiše šta je, ima materijala i za i protiv u oba filma. Jesu ga tražili, ali takođe ima Letoova scena gdje kaže kako je "imao pomoć", gdje su oni? Vidiš, ovo i gore kvotovano Tonijevo moje govori da su replikanti duboko podijeljeni, ne samo po modelu, već i po toj priči oko duše (koja tek može dati novi život). Sva ta demonstracija replikanta koji Dekard odbija i odmah ga se smakne ide u prilog postojanja replikanata koji su more human than human. Što opet implicira nastavak  :fantom:

Edited by kipo
Link to comment

Možda Dekarda pominju kao čoveka koji je na njihovoj strani?

"Imala je zelene oči" je "Ne treba mi njen klon" rečenica. Što je Niander i očekivao. Malo poigravanje boga: Želiš da provedeš život sa Rachael? No problemo

 

 

Da, moguće i realno je. I dalje ostaje problem "neplodnosti" kojoj ipak ne može dohakati. Istovremeno, Leto mu pri susretu karakteristično opipa ruku kao da provjerava proizvod :)

Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...