Jump to content
IGNORED

Drive (2011)


3opge

Recommended Posts

gledao Drivemnogo glup film
ja sam prvo mislila da je do mene, uglavnom sam glupa za te filmove sa referencama.u sustini, razocaravajuce - otprilike su prica, naboj i snaga (kojih ipak ima) zrtvovani zarad jedne isforsirane artificijelnosti. najvise mi je zao neiskoriscenog glumackog materijala, sve kao da je bespotrebno pogurano preko granice - onde gde lako mogu da prihvatim goslinga kao strongsajlent heroja, on biva skoro robotizovan, a carey mulligan od pasivne dame koja izaziva zastitnicke impulse na momente postaje otprilike fikus. i svo to poigravanje ritmom, neujednacenosti i promene, naglaseno usporavanje onde gde ocekujemo ubrzavanje – meni je sve to vise dosadno i frustrirajuce nego sto me navodi da se divim rediteljskom postupku.scene sa voznjom i vezane za voznju najzivotnije i najzanimljivije (i ok, ono u liftu sam zapamtila, volim lyncha)eto, nekako mi krivo, sve imam utisak da je ovo mogla biti filmcina, a ne nesto sto treba da nas impresionira samokontrolom.mada gosling nije propustio da me impresionira, priznajem.
Link to comment

E gledao i ja Drive. U principu OK. Dobra fotografija, režija i soundtrack, priča ogoljena do bola. Jedino šta mi je stvarno zasmetalo je to što se deo sa Kristinom suviše brzo završio, tj. taman kad je dobro krenulo sa onim kažnjavanjem kožnim rukavicama. A i Hajzenberg više nije ono šta je nekad bio.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
E gledao i ja Drive.
+1Nista posebno. Meni iz nekog razloga lici na No country for old men, samo losije.Pamticu Christinu Hendricks i dobri jurnjavu "novijim" (non-Bullet i The French Connection) kolima.
Link to comment
  • 2 weeks later...

gledala drive.sem sto imam soft spot za mirne, cutljive tipove koji pobiju one koji ih zajebavaju, nisam previse odusevljena filmom.valjda sam od prica odavde ocekivala ne znam sta. okej je, ali sam sve to nekako negde vec videla.

Link to comment
gledala drive.sem sto imam soft spot za mirne, cutljive tipove koji pobiju one koji ih zajebavaju, nisam previse odusevljena filmom.valjda sam od prica odavde ocekivala ne znam sta. okej je, ali sam sve to nekako negde vec videla.
sve si vec negde videla, retko se stvaraju novi svetovi danas, najbolji filmovi upravo stvaraju tu iluziju, da si sve to vec negde videla.pokusaj da uzivas u malim stvarima, recimo u sceni kada zena Vozaca ponudi casom vode a on joj kaze hvala na kraju, kada odlazi, samo to je vec dovoljno za analizu. Edited by 3opge
Link to comment
sve si vec negde videla, retko se stvaraju novi svetovi danas, najbolji filmovi upravo stvaraju tu iluziju, da si sve to vec negde videla.pokusaj da uzivas u malim stvarima, recimo u sceni kada zena Vozaca ponudi casom vode a on joj kaze hvala na kraju, kada odlazi, samo to je vec dovoljno za analizu.
he, tu scenu sam i ja primetila.wub.gif da, ima delova koji su lepi i spori i sadrzajni.necu vise da citam na forumu o filmovima koje jos nisam gledala
Link to comment
pao si u ljubav hahah
totalno. ja sam nakog drugog gledanja u fazonu da je ovo film o filmu. scena u kojoj vozac odradjuje onu kaskadersku scenu je film u filmu o filmu. sve je tu: gosling glumi neimenovanog vozaca koji dublira veliku holivudsku zvezdu u sceni prevrtanja kola dok njega zapravo neko u samom filmu tu dublira. rafn nam sve vreme signalizira da je ono sto gledamo film.na primer scena kada albert brooks kaze da je nekada (during 80s)bio filmski producent (european sensibility) pa i sam retro score koji tacno prenaglasava svaku scenu do ivice kica ali je nekako ne prelazi i zapravo bas tako postaje cista umetnost. ma meni je na drugo gledanje ovo pravo filmofilsko zadovolstvo. ja cu veceras dok se gospodja odmara od dugog leta sesti za kompjuter da odgledam ovo kao savrsen companion vozacu.
Link to comment
totalno. ja sam nakog drugog gledanja u fazonu da je ovo film o filmu. scena u kojoj vozac odradjuje onu kaskadersku scenu je film u filmu o filmu. sve je tu: gosling glumi neimenovanog vozaca koji dublira veliku holivudsku zvezdu u sceni prevrtanja kola dok njega zapravo neko u samom filmu tu dublira. rafn nam sve vreme signalizira da je ono sto gledamo film.na primer scena kada albert brooks kaze da je nekada (during 80s)bio filmski producent (european sensibility) pa i sam retro score koji tacno prenaglasava svaku scenu do ivice kica ali je nekako ne prelazi i zapravo bas tako postaje cista umetnost. ma meni je na drugo gledanje ovo pravo filmofilsko zadovolstvo. ja cu veceras dok se gospodja odmara od dugog leta sesti za kompjuter da odgledam ovo kao savrsen companion vozacu.
upravo tako, ne mogu da veruje da se jednom slazem s tobom. alles ist gut.Gosling je inace sklapao onog sevca i odradio dobar deo stuntova.
Link to comment

Gledao i ja Drive.Ne mogu jos da se sastavim.Sem :Hail: x1000 nista pametno ne mogu da napisem u ovom trenutku.Nego, by the way, pitanje za one koji su overili jos neki film-jel i na ostalim projekcijama ovako slaba poseta? :mellow: Stigao sinoc dosta pre 22h, malo ljudi je izaslo i sa filma od 19h, a za Drive je sala bila poluprazna. :unsure: Jeste da je Fest festival bez ikakve koncepcije, pa i smisla+nisam bio jedno 2 godine na istom-al mi nekako neverovatno da je ovako slabo posecen...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...