Jump to content
IGNORED

Krvna grupa i ishrana


žaro

Recommended Posts

Bila juće/preključe emisija na Palmi+ gde je neka prim dr.... pričala na ovu temu. Nisam baš pratio, ali ima nešto u vezi sa krvnom grupom i proteinima, tako da ne znam za ove namirnice koje ne sadrže proteine.
Šta je majka od te prim dr ?
Link to comment
izuzetno korisno: šaran, smuđ, bakalar, skuša, štuka (ništa od mesa).izbegavati: svo meso i prerađevine osim neutralnih piletine i ćuretine, kao i ribu i morske plodove osim onih koji su blagotvorni ili neutralni poput tunjevine, štuke, ili jesetre.
ovo je pisao imbecil. smudj i stuka su apeks predatori, njihovo meso sadrzi sve stetne supstance natalozene u telima njihovih zrtava. to jedes zato sto volis a ne zato sto je zdravo. o neutralnosti da ne govorim, bakalar je najribastija riblja riba od svih riba i nema govora o tome da je neutralan.
Link to comment
ma, teorija je valjda da postoji hrana koja je blagotvorna, stetna i neutralna, a da sta spada gde zavisi od krvne grupe.
Da pojasnim, pošto u kući imam iskustvo s tim. Ćera mi je od rođenja imala nizak nivo hemoglobina, povremeno uzimala tablete s gvožđem, alibi se njihovo pozitivno dejstvo brzo izgubilo nakon prestanka uzimanja.Otišla je na nekakvo kompjutersko testiranje krvi, kojom prilikom joj nije utvrđivana krvna grupa, već samo dejstvo par stotinanamirnica na organizam, u smislu; poželjno, neutralno, štetno, te koje treba uzimati u malim količinama radi vitaminskog balansa.Sve to lepo označeno bojama.Btw, testiranje je koštalo oko 3.000 din.Elem, pridržava se tog uputstva već godinu i po dana, a za to vreme je 4 puta kontrolisala krvnu sliku.Nivo hemoglobina joj je konstantno oko 140, a ranije je bio 105-110.
Link to comment

To je fensi verzija :DImam negde u kući knjigu o tome, gde se za svaku grupu navodi šta sme, šta ne sme, i šta je "neutralno", u smislu da nije ni štetno ni korisno. Ispostavilo se da bi trebalo da izbegavam krompir, paradajz, krastavac, papriku i kupus, ali da mogu da se odvalim od cvekle, repe i deteline, tako da sam odlučio da ne verujem u to. ^_^

Link to comment
To je fensi verzija :DImam negde u kući knjigu o tome, gde se za svaku grupu navodi šta sme, šta ne sme, i šta je "neutralno", u smislu da nije ni štetno ni korisno. Ispostavilo se da bi trebalo da izbegavam krompir, paradajz, krastavac, papriku i kupus, ali da mogu da se odvalim od cvekle, repe i deteline, tako da sam odlučio da ne verujem u to. ^_^
Hej, imam i ja tu knjigu. Moje dete prvo probalo da se po njoj ravna, ali se ispostavilo da je beskorisna. Analiza krvi svakog pojedinacnog slucaja zvuci mnogo smislenije, a u njenom slucaju je dala ocigledne rezultate.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...