Jump to content
IGNORED

Alternativni soping vodic kroz Beograd


morgana

Recommended Posts

Da li ima neshto u ponudi za mushki deo populacije?(da nije meteoroloshki seksualno i neshto na tu foru)
U medjuvremeni sam se setila (posto je vec bilo pitanje) - elem, Bata Spasojevic moze da bude dobro resenje za momke koji zele da alternativno shoppinguju. Nije metro, a ni retro, vec neki sport casual (kad je u pitanju muska linija)Na zalost, ne znam za koga trenutno radi i da li ima svoju prodavnicu. Izguglala sam da kreira za izvesni "Sorbino"Guglajuci, naletela sam na ovaj forum - modni saveti srpskih navijaca - must see :D (a pominju i Batu Spasojevica :unsure: )
Link to comment
  • 2 weeks later...
e, ovo je vodic :)bas sam namjeravala da pomenem anu ljubinkovic, sjajna mlada kreatorka al pojma nemam kako doci do nje joshua obuca- jel to bijese u zmaj jovinoj? ako da, imali su zaista zanimljiv asortiman, a za vrijeme snizenja i korektne cijene.edit: gdje je taj identity?edit2: :prosvjetljenje:ana ljubinkovic je slic store u palmoticevoj
Ana Ljubinkovic je ex-Slic. Svoje stvari sije i prodaje zajedno s Borisom Nikolicem u Pikabuu (valjda se pise Peekaboo:) u Brace Jugovica. (Od ostalih znamenitosti na istoj adresi je i sediste Dss.) Ljubinkovickine stvari izgledaju kao da su sivene za lutke, toliko je to sve malo. Ali, ako ima materijala, i ako imas vremena, sasice ti i po meri. (Meni, su se, na primer, jednom poklopile zvezde i imam njenu lepu zimsku suknju.)
Link to comment
Ana Ljubinkovic je ex-Slic. Svoje stvari sije i prodaje zajedno s Borisom Nikolicem u Pikabuu (valjda se pise Peekaboo:) u Brace Jugovica. (Od ostalih znamenitosti na istoj adresi je i sediste Dss.) Ljubinkovickine stvari izgledaju kao da su sivene za lutke, toliko je to sve malo. Ali, ako ima materijala, i ako imas vremena, sasice ti i po meri. (Meni, su se, na primer, jednom poklopile zvezde i imam njenu lepu zimsku suknju.)
hvala za info :)ne znam zasto domaci kreatori ne siju za realne zene - valjda im manekenke apsorbuju svu robu koju su u stanju da izbace na trziste, a ne isplati im se da prave vece serije? ili im se, pak, isplati da, mimo elitne mrsave klijentele, za ostale siju po mjeri i bonus naplate? stvaraju oreol luksuza oko svog brenda?hrvatski net portal fashion.hr ima adresar domacih kreatora (ovdje)ne znam da li, osim na sajtu nedjelje mode, moze da se nadje slican ozbiljan informator o srpskoj modnoj sceni
Link to comment
ne znam zasto domaci kreatori ne siju za realne zene - valjda im manekenke apsorbuju svu robu koju su u stanju da izbace na trziste, a ne isplati im se da prave vece serije? ili im se, pak, isplati da, mimo elitne mrsave klijentele, za ostale siju po mjeri i bonus naplate? stvaraju oreol luksuza oko svog brenda?
deluje mi kao neka cudna interpretacija poslovanja velikih modnih kuca, koje za reviju naprave modele po meri manekenki,a onda u radnji mozes da nadjes svoj broj ili ako je u pitanju haute couture da ti sasiju po meri.sad, da li je ta ana ljubinkovic srpski haute couture? ili pret-a-porter koji pretenduje da bude haute couture? :wacko: kako se oreol luksuza stvara oko brenda sacinjenog od artikala sivenih od materijala na kilo? :huh:hoce li se neko u srbiji smilovati i poceti da pravi prosto dobru konfekciju za pocetak, da nam ne bi vise uvaljivali mango kao de lux brand?
Link to comment
Na zalost, ne znam za koga trenutno radi i da li ima svoju prodavnicu. Izguglala sam da kreira za izvesni "Sorbino"
Sorbino ima outlet i radnju na Bulevaru, na potezu Djeram-Vuk, kao i manju radnju kod Doma omladine (pored one robne kuce gde je bio Lush).Imam 1 jaknu, neke longsleeve shirts, pantalone... onako, ima da se probere. Mada cesto naginje na neki gigolo fazon. Edited by kovik
Link to comment
helou, a lilly taylor?
lilly taylor butik je jedno kratko vrijeme radio i u herceg novom. na stranu sto mi dio asortimana nije bio po ukusu, ali prava je steta sto je zatvoren jer rusi rado i mnogo kupuju garderobu koja odudara od konfekcije. gdje je u bgd? Edited by morgana
Link to comment
deluje mi kao neka cudna interpretacija poslovanja velikih modnih kuca, koje za reviju naprave modele po meri manekenki,a onda u radnji mozes da nadjes svoj broj ili ako je u pitanju haute couture da ti sasiju po meri.sad, da li je ta ana ljubinkovic srpski haute couture? ili pret-a-porter koji pretenduje da bude haute couture? :wacko: kako se oreol luksuza stvara oko brenda sacinjenog od artikala sivenih od materijala na kilo? :huh: hoce li se neko u srbiji smilovati i poceti da pravi prosto dobru konfekciju za pocetak, da nam ne bi vise uvaljivali mango kao de lux brand?
a pazite ovo, u centru zagreba, pokraj glavnog trga postoji butik koji (pre)prodaje talijansku konfekciju, ali na način da drže brojeve samo u veličini 36, iznimno 38. stvarno mi nije jasna njihova računica...
Link to comment

ali sa druge strane neki modeli su takvog kroja da ih stvarno moze nositi samo neko ko je 36 ili 38.mada su italijanske velicine malo drugacije postavljene, cini mi se da sam kod njih i ja neki 40 ili tako nesto, dok bih u standardnu velicinu 40 mogla verovatno 2 puta da se obucem. tako da je bas surovo ako drze italijansku velicinu 36.

Edited by Isis
Link to comment

Bez obzira na na-ovom-topiku-preovladjujucem bljak fazonu prema DO, ja cu da preporucim njen Softver na Terazijama. Super je radnjica, ako se obilazi redovno, moze da se nabasa na raznorazne zanimljivosti. Tamo sve u proseku kosta 3900 dinarci. Ima skupljeg, ima i jeftnijeg. Sakoi su odlicni, suknje takodje, ima i pantalona. Brojevi su od 38 do 42, ponekad ima i 44. Softver je jeftiniji i kvalitetniji od Zare (ako je Zara uopste merilo icega).

Link to comment
Na tu radnju sam i ja mislio, al su me napali da sam dosadan. Ima i muskih stvari, al je to vise u domenu "muskih" stvari.
Dragana Ognjenovic je imala opusteniju liniju, prodavnica je bila kod Meka na Terazijama. Sve je to skupo neproporcionalno kvalitetu i pravljeno za manekenski stas
vidi momce, nisi dosadan no si pokrio sve aspekte problematike
Link to comment

Ja sam u softwear-u kupila najdugovecniju crnu kosulju ikad (u smislu, boja se zaista nije isprala ni posle n-tog pranja, nista novi poboljsani ariel s krilcima) i crno belu suknju na faltice s tufnama (iz koje sam se, na zalost, prelila) - ali cinile su lep ansambl -_-I bas me dobro podsetiste, taman sad znam gde da kupim crni sako kakav bezuspesno jurim vec mesecima :)

Link to comment
Ja sam u softwear-u kupila najdugovecniju crnu kosulju ikad (u smislu, boja se zaista nije isprala ni posle n-tog pranja, nista novi poboljsani ariel s krilcima)
ovo je vec ozbiljna preporukaodoh na kozmetiku, da nesto priupitam
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...