Jump to content
IGNORED

Punk&Prikljucenije


fabius maximus

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

2lxuvjm.jpg

 

HARMLESS MANIACS

"Tvoj svet / Diary of pig"

[EP / 3" CD]


1. Tvoj svet (1.42)
2. Diary of pig (2.40)



'80s/'90s influenced slow/fast negative raging
in vain of Born Against, Infest, Black Flag, Spazz, Rorschach


BESPLATAN DOWNLOAD / STREAM / CD PORUDZBINA:
https://pmkrecords.b...diary-of-pig-ep



The first HM recording after few years maniacally spent in Nis (Serbia) basements setting up the instruments harmlessly...

Recorded & produced in March '17 at PsychoTherapy studio,
by Nenad Pejcic


PMK RECORDS 035 / PMK035
http://www.pmkrecords.com/

Edited by ljubicasta
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Bio na Bad Religion koncertu...gledao ih prvi put posle 96. (vece finala fudbalskog evropskog prvenstva) svjesno, mozda na nekom festivalu posle toga, ali se ne sjecam...prije toga 2 puta - jednom sa Biohazard, pa su zajedno svirali "we're only gonna die". i...pa, pola pjesama nisam znao, bio sam sretan za svaku pjesmu sa uzasnog "recipe for hate" - barem sam ih cuo nekada....vidjeh da imaju u medjuvremenu 16 albuma (-1, koji, ako sam dobro kapirao, ni oni ne broje kao svoj), pa nije ni cudo, kapiram da su pokusali pokriti citavu diskografiju...do "Generator" gotovo da nema lose pjesme. Dobro, jasno mi je da te granice "do kada je koji band dobar/slusljiv" imaju veze i sa godinamai i trentuka kada "prevazidjes" ili bolje, izgubis interesovanje, za odredjenu vrstu muzike, ali "recipe for hate" zaista zvuci isprano i preproducirano. Prema njemu "Dookie" zvuci kao Discharge-ov Why...Ko je 93-e imao 14 godina i do Bad Religion dosao preko ovog albuma, vjerovatno tu "granicu" stavlja kod, sta znam, "Grey Race"...Realno i sa ove tacke gledista i "ovim usima", ni "Generator" nije albumcina, sto samo potvrdjuje moju "teoriju o granicama"...u svakom slucaju ne poznajem nikoga kome su noviji albumi dobri...mislio sam da B. Baker jos uvijek samo ispomaze na turnejama, ali covjek je tu vec 20 godina. Ostace mu ovo najgore i jedino lose ucesce u necemu u karijeri (i najprofitabilnije - sto postujem, od necega mora da se zivi), barem ne pise pjesme, ako sam dobro ispratio. Nebitno. To sto su koncert poceli sa "American Jesus" nije pomoglo, ali negdje posle 3-4 pjesme i vjerovatno druge zaredom koju nisam znao, sam se sjetio, da nikada nisu bili dobri live. Plus nisu svirli "We're only gonna die" i jako malo sa "Suffer"...Sve u svemu, meni jedan od najbitnijih bandova. ali ne moram ih u sledecih 5 godina gledati uzivo...mozda ako naprave neku 30 godina "Suffer" turneju i budu svirali samo taj album...

 

Plus matoro sam cangrizalo i We're only gonna die from our own arrogance. :)

 

Link to comment

@Zis - svaka cast za ovo. Odoh do police da pokupim cd, a uz ovo najbolje ide

 

 

 

 

 

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...