Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

Slavoljupka odavno više nije notar, prešla je u kancelariju Zaštitnika građana pre par meseci. Toliko o tome da je nakon odluke Upravnog suda prestala sa radom.

jel ona neka lichnost vazna? poshto je ko notarosh radila celih 14 minuta cirka  :unsure:

 

 

btw koja je procedura za saglasnost za izvodjenje deteta iz zemlje kod notara? ja ko baba o ushtipcima, jedno te isto, niti znam da li mi treba, niti se usudjujem da nemam <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Šef je kabineta Poverenika

 

Odeš kod notara sa napisanom i potpisanom izjavom u dva primerka. Jedna ostane njima jednu vrate tebi overenu. I potpišeš se o knjizi overe. Obavezno ponesi lk sa sobom.

Link to comment

Znam da je pitanje preuranjeno, ali može li se pretpostaviti da će odluke Upravnog suda u vezi sa ostalim rešenjima biti iste? Pretpostavljam da je vrlo slična situacija. Svi notari su postavljeni u okviru iste procedure a najveća većina njih u okviru istog konkursa gde je Selaković samo štancovao rešenja.

 

Mogu da zamislim taj haos, da odjednom svima ponište rešenja.  

Edited by pacey defender
Link to comment

Šef je kabineta Poverenika

 

Odeš kod notara sa napisanom i potpisanom izjavom u dva primerka. Jedna ostane njima jednu vrate tebi overenu. I potpišeš se o knjizi overe. Obavezno ponesi lk sa sobom.

onom standardnom izjavom kakva je ishla i za opshtinu?

Link to comment

Pa da. BIlo kakvom što se notara tiče. Kad overeavju potpis, u principu ne gleadju sadržaj isprave. Bitnoje da bude nešto što će proći na granici ako budu tražili. Mojoj ženi do sada 3 x Hr, i 1 xCG prelaz granice nikada nisu tražili. A uredno je imala sa sobom svaki put.

Link to comment

Pa da. BIlo kakvom što se notara tiče. Kad overeavju potpis, u principu ne gleadju sadržaj isprave. Bitnoje da bude nešto što će proći na granici ako budu tražili. Mojoj ženi do sada 3 x Hr, i 1 xCG prelaz granice nikada nisu tražili. A uredno je imala sa sobom svaki put.

уредно имамо већ годинама и никад нико није тражио. што мене ужасно нервира, као и начелни став полиције републике србије да случајно не каже директно да не треба. додуше, јуниор (15) већ неко време прелази са бабом и дедом, јер толико често иде да нас мрзи да правимо папире, али он у складу са годинама већ може и да покуша да бежи, а да се нико не шокира. и сад су му правили срање у хрватској полицији у некој селедри на пријави боравка, зашто нема дозволу родитеља, па се испоставило да хрвати то по закону више не гледају откад су у еу ваљда. а баш сам хтела сад да спакујем једну ћириличну :lolol:

Link to comment

Traže povremeno , nemojte se zajebavati. Prijatelji poslali dete u Grčku sa komšijom i tražili im.

Bilo je priče da su u CG vratili neke iz busa na granici jer nisu imali...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

уредно имамо већ годинама и никад нико није тражио. што мене ужасно нервира, као и начелни став полиције републике србије да случајно не каже директно да не треба. додуше, јуниор (15) већ неко време прелази са бабом и дедом, јер толико често иде да нас мрзи да правимо папире, али он у складу са годинама већ може и да покуша да бежи, а да се нико не шокира. и сад су му правили срање у хрватској полицији у некој селедри на пријави боравка, зашто нема дозволу родитеља, па се испоставило да хрвати то по закону више не гледају откад су у еу ваљда. а баш сам хтела сад да спакујем једну ћириличну :lolol:

Domaci propisi ne predvidjaju obavezu davanja saglasnosti za prelazak deteta preko granice i domaca policija i carina to nemaju pravo ni da traze. Sto se domaceg zakonodavstva tice, ako dete ima pasos, ima i saglasnost da prelazi granicu. Problem mogu da budu druge drzave, ukokliko je po njihovim propisima potrebna saglasnost roditelja za ulazak deteta u tu drzavu.

S tim u vezi, upitno je i koliku snagu u inostranstvu moze da ima saglasnost data na srpskom i overena od strane srpskog notara.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Domaci propisi ne predvidjaju obavezu davanja saglasnosti za prelazak deteta preko granice i domaca policija i carina to nemaju pravo ni da traze. Sto se domaceg zakonodavstva tice, ako dete ima pasos, ima i saglasnost da prelazi granicu. Problem mogu da budu druge drzave, ukokliko je po njihovim propisima potrebna saglasnost roditelja za ulazak deteta u tu drzavu.

S tim u vezi, upitno je i koliku snagu u inostranstvu moze da ima saglasnost data na srpskom i overena od strane srpskog notara.

sve se ja slazem, ali shta mi vredi. dete ima ispravu, roditelji su mu u ispravnom braku, al shta ako se vecheras zavadimo i ujutro jedno reshi da otme dete i vodi ga na more :lolol:

 

zavrshili kod notarosha, 340 dinara komad. kod prvog nam trazili i dechje izvode iz knjige rodjenih, ja sela da se onesvestim. dechko nas ljubazno uputio na drugog notara koji ne trazi izvod :blink:. znachi za svoje rodjene pare vodamo svoju rodjenu decu, dokazujmo da su nasha i placamo dozvole da ih izvodimo iz rodjene zemlje majmunarnika. sve mislim ovi shto otimaju decu jedni drugima, bash se akaju oko papira, falsifikuju i otimaju komshijsku. porez na budale <_<

 

i to na cirilici :s_w:

Link to comment

sve se ja slazem, ali shta mi vredi. dete ima ispravu, roditelji su mu u ispravnom braku, al shta ako se vecheras zavadimo i ujutro jedno reshi da otme dete i vodi ga na more :lolol:

 

zavrshili kod notarosha, 340 dinara komad. kod prvog nam trazili i dechje izvode iz knjige rodjenih, ja sela da se onesvestim. dechko nas ljubazno uputio na drugog notara koji ne trazi izvod :blink:. znachi za svoje rodjene pare vodamo svoju rodjenu decu, dokazujmo da su nasha i placamo dozvole da ih izvodimo iz rodjene zemlje majmunarnika. sve mislim ovi shto otimaju decu jedni drugima, bash se akaju oko papira, falsifikuju i otimaju komshijsku. porez na budale <_<

 

i to na cirilici :s_w:

Plati i ne talasaj: mene pocela deca da ucenjuju, nemas ovlascenje, ako na granici pitaju, pocinjemo da kukamo i da se zalimo na otmicu, dakle sta je s tim sladoledom?  :cry:

Link to comment

e, da dodam, poshto sam pitala: bolesnichke i socijalne kategorije koje je opshtina overavala besplatno, tipa kupije medicinske dokumentacije za ovo i ono, tudja nega i pomoc itd, i kod notara je besplatno. naravno, treba uvek pitati.

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 3 months later...

Aj pravnici jedno pitanje. Kada se zove notar za razvrgnuće imovinske zajednice, jel normalno da osoba koja se javi na telefon ne zna šta je to i još sa se hihoće kako je to smešna i neobična reč?! :huh:

 

Posle mi je objašnjavala da u mejlu nema č i ć

 

Delovalo mi je kao da misli da razgovara sa nekim ko je položio oravosudni 1956 :unsure:

Link to comment

Kada se zove notar za razvrgnuće imovinske zajednice, jel normalno da osoba koja se javi na telefon ne zna šta je to i još sa se hihoće kako je to smešna i neobična reč?!

 

  :lolol:

 

A što lepo nisi išao na vanparnicu?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...