Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

"nisam je tukao, samo sam je šutnuo"

"... je kurva, drolja i fuksa, uzeću joj dete"

negde na linijama ovih rečenica ja zaključim da za ovakvog čoveka nikakve štete ne bi bilo da ne postoji.

igra mi džigerica.

 

podseti me ova priča da sam malopre ispred samoposluge u kraju čula kako neka mučena učiteljica ili nastavnica uzrujano priča u telefon kako joj je upravo ffizički pretio otac deteta koje nije dobilo 5.

zgadio mi se život.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Aj razmisli malo sta pises. Tako je sama birala i ona sto ju je pred decom ubio ispred socijalnog. I ona druga, sto je ubio i nju i dete, takodje ispred socijalnog. Skoro svaka (bar u Srbiji) koja je zrtva nasilja u porodici je sama birala, i izabrala, iz ko zna kojih razloga, da li iz ljubavi ili zbog para. To ni najmanje ne opravdava nasilnika ili prebacuje krivicu na nju. 

Edited by Tolaa
Link to comment

Ne bih da zvučim surovo, ali niti je Aca Lukas neki anonimus da se nije znalo da je težak šaban, džiber i narkomančina, niti je dotična na nekom glasu kao žena izuzetnih moralnih kvaliteta, i opet je trčala i zalijepila se za ovu budaletinu, ovdje je više situacija "našla krpa zakrpu", tako da mi empatija za nju ne radi na max. 

 

Što naravno ne znači da Lukasu treba progledati kroz prste ič, ali na kraju balade on će se izvući, doduše ne iz razloga koje sam naveo  (to su razlozi zbog čega imam mnogo manje sažaljenja za dotičnu nego li za nesretnicu iz socijalnog, čiju rodbinu poznajem) već prosto jer je poznat, ima šeme u muriji, DB, pri vlasti, neko od bitnih igrača ga gotivi, plus je SNS linija. Tako da, najebaće dotična kako god okreneš. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Ne bih da zvučim surovo, ali niti je Aca Lukas neki anonimus da se nije znalo da je težak šaban, džiber i narkomančina, niti je dotična na nekom glasu kao žena izuzetnih moralnih kvaliteta

drago mi je da nisi član neke porote koja odlučuje o porodičnom nasilju... :(

Link to comment

Ne bih da zvučim surovo, ali niti je Aca Lukas neki anonimus da se nije znalo da je težak šaban, džiber i narkomančina, niti je dotična na nekom glasu kao žena izuzetnih moralnih kvaliteta, i opet je trčala i zalijepila se za ovu budaletinu, ovdje je više situacija "našla krpa zakrpu", tako da mi empatija za nju ne radi na max. 

 

Što naravno ne znači da Lukasu treba progledati kroz prste ič, ali na kraju balade on će se izvući, doduše ne iz razloga koje sam naveo  (to su razlozi zbog čega imam mnogo manje sažaljenja za dotičnu nego li za nesretnicu iz socijalnog, čiju rodbinu poznajem) već prosto jer je poznat, ima šeme u muriji, DB, pri vlasti, neko od bitnih igrača ga gotivi, plus je SNS linija. Tako da, najebaće dotična kako god okreneš. 

 

Ne postoji kontekst koji umanjuje odgovornost počinioca za nasilje (ne mislim na samoodbranu, čisto da naglasim, poučena forumskim iskustvom). On vakav nakav, znala je ona, i sama vaka naka, s kim ima posla i zato šta? Nevažno je da li je treba žaliti ili ne, to je ionako krajnje subjektivno, ali implikacije koje proističu iz znala je kakav je (ne samo Lukas, nego bilo ko drugi) nisu nimalo benigne. 

Edited by Notorious
Link to comment

@pt

 

Vjeruj mi, bolje bi za ovo društvo bilo da jesam, ja bih mu dao 100 godina robije. Samo što kod nas nije taj sistem porote, puno gledaš američke filmove, kod nas sudija odlučuje o svemu.

 

Ali kažem, ne mogu da imam isti stepen emocija prema njoj i prema nesretnim ženama koje su stradale u Centrima za soc. rad. Za ovu se zna da je sponzoruša, znala je i za koga je poletjela kad je odlazila od Šašića ka Lukasu, eto sad ispade da su svi isti, pa jebiga, nisu, nisu ni sve žrtve iste, jebeš više i političku korektnost.

 

Ovdje govorim samo o tom dijelu subjektivnom, saosjećanja koje imam prema žrtvi, zakon treba da štiti sve isto, ali kao što rekoh, nećemo taj film gledati, kao što nismo ni u slučaju sin Ž. M. ili slični. Ajd da ne ulazimo u slučaj Kantrimen. 

Link to comment

Ja bih mogao da sudim i osudim na osnovu činjenica, to su odvojene stvari - ali kao što rekoh, a i ti si to rekla, saosjećanje je subjektivna kategorija, iskreno, teško mi se natjerati da u punom kapacitetu saosjećam sa gospođom Lukas, pogotovo kako isplivavaju novi momenti. (mislim, žao mi je da bilo ko prolazi kroz torturu ovog tipa, pa i ona, ali postoji gradacija, pa me ubijte). Kako koji dan prolazi, svi se mogu dodatno uvjeriti o kakvom klošaru i šabanu je riječ, o nekome od koga je trebalo bježati glavom bez obzira, što ona vjerovatno zna bolje od svih nas. Plus, ona nije bilo ko, ona nije anonimus, ne živi u selu od 200 glava, kapiram da ako je sad mogla da ode, znači da je mogla i ranije, zaista ne znam gdje joj je mozak bio kad se uopšte spanđala sa ovim idiotom. Samo nemojte onu priču da se "zaljubila" i te gluposti, pa još trpila tolike godine.

Edited by James Marshall
Link to comment

 ali implikacije koje proističu iz znala je kakav je (ne Lukas, nego bilo ko drugi) nisu nimalo benigne. 

 

Koje, žene će naučiti da izbegavaju ološe? Neće -_-

 

Opet će da nađe istog takvog, dok joj je lepo i dok je ološ prema drugima a prema njoj dobar. a kad se okrene onda jbg

Link to comment

@pt

 

Vjeruj mi, bolje bi za ovo društvo bilo da jesam, ja bih mu dao 100 godina robije. Samo što kod nas nije taj sistem porote, puno gledaš američke filmove, kod nas sudija odlučuje o svemu.

istina je ovo za američke filmove... doduše, znam ovo za sudiju kod nas, nego sam pisala u 1 metafori :)

 

nema mesta emocijama kada sistem generiše i ne sankcioniše nasilje.

i nema razlike među žrtvama. 

to sam, otprilike, htela da kažem.

 

(lično ne bih volela da sudim ikada ikome. objašnjenje videti pod: monolog matorog sudije iz "3 boje crveno")

Link to comment

Dobro, ruku na srce, ni u američkim filmovima porota ne odlučuje o visini kazne, već samo o pitanju da li je neko kriv ili nije, i ja sam se zaletio. Mislim, mi imamo sudije-porotnike, ali tu su samo pro forme. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...