Jump to content
IGNORED

Kreativni forumasi?


FranziskaKafka

Recommended Posts

A da li ste vi u necemu kreativni? Mislim - da li nesto pravite, pisete, slikate itd.? Bilo bi lepo da cujemo, a bogami i da vidimo.Ja pravim... uh, sta ne pravim. Nedavno sam gosci pokazivala sta sam od stvari u sobi sama napravila, i bilo me skoro sramota koliko je toga bilo. :blush: Ispalo je da samo "sedim" i pravim, pravim, pravim, a da novac trosim na razne materijale, a prostor za skladistenje sitnica... :blush:Pravim torbe, jastucice, poneku narukvicicu, shalove (a bilo je i dzempera), pantalone, cvece od papira, zivotinje od zice, zivotinje u posebnom "origami" stilu (sa isecanjem i lepljenjem), pisamca & koverte, podmetace "za d*pe" (za stolice), igracke & lutkice + odecu i namestaj za lutkice... a o pronalazenju nove i uglavnom prikladne namene nepotrebnim stvarima i doterivanju starih stvari (ponajvise farbanjem) da ne pricam. :blush:Planiram da uskoro probam da presvucem neke stolice. Jedva cekam. :wub: A farbanje drveta mi je posebno zadovoljstvo. :wub: Otkrila sam ga pre otprilike 7 godina, i secam se da sam isla po kuci i po dvoristu i samo pitala: "Je l' ima jos nesto da se farba!?" :lolol: Uskoro cu i ostvariti davnasnji plan - sva vrata (stara su, nije steta, naprotiv) u kuci bice narandzasta. :wub:A kad uspem da uslikam sve to - okacicu.Da ne naglasavam da imam citavu zbirku cetki, srafcigera, makaza, klesta itd. :blush: I kad nekom zatreba neka zicica, cetkica ili koncic, uchkur - tu sam. A sve to (alat) mi stoji u starim saksijama licno ofarbanim u narandzasto - zenstvenos' ipak nema cenu. :lolol:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Hattori je multidisciplinaran tip:)

A da li ste vi u necemu kreativni? Mislim - da li nesto pravite, pisete, slikate itd.? Bilo bi lepo da cujemo, a bogami i da vidimo.Ja pravim... uh, sta ne pravim. Nedavno sam gosci pokazivala sta sam od stvari u sobi sama napravila, i bilo me skoro sramota koliko je toga bilo. :blush: Ispalo je da samo "sedim" i pravim, pravim, pravim, a da novac trosim na razne materijale, a prostor za skladistenje sitnica... :blush:
Meni je od detinjstva bilo uzivanje da gledam nekoga kako nesto pravi ili farba, i uvek pozelim da se umesam.... radio sam prosle godine dizajn automobila za Pezoov konkurs, eto :http://i138.photobucket.com/albums/q257/Ph...PEUGEOT-4-a.jpghttp://i138.photobucket.com/albums/q257/Ph...pg?t=1207693067http://i138.photobucket.com/albums/q257/Ph...pg?t=1207693100edit edit:
Uskoro cu i ostvariti davnasnji plan - sva vrata (stara su, nije steta, naprotiv) u kuci bice narandzasta. :wub:A kad uspem da uslikam sve to - okacicu.
^_^ Edited by CowBoy
Link to comment
^_^
Sta je smesno? ^_^ (Vrata moje sobe su odavno narandzasta. :blush: )Ocigledno je mislim na razne vrste kreativnosti i "kreativnosti". Nesto je samo "svastarenje", nesto je prava umetnost, ali da ipak cujemo ko, sta, kako...Ja bas i nemam vremena da se "definisem", ionako pored osnovnog zanimanja (koje se po svojoj prirodi grana na najmanje tri "sfere", a nema veze sa umetnoscu) gajim egzoticne biljke i domace zivotinje (macke), pa su mi ionako rekli da sam promasila zanimanje - ne zbog toga sto sam losa u primarnom poslu (naprotiv :blush: ), nego zato sto "otpadam" za biljcicama i zivuljkama. Ko ce tu jos ugurati "definisanje"... ^_^Al' ko ne zna za osecaj "moram nekud s rukama" - taj ne zna o cemu pricamo. :D(Ne znam kad sam poslednji put gledala neki film ili nesto drugo na televiziji, a da sam kod kuce - obicno samo slusam, a u rukama mi obicno neka "rukotvorina". ^_^ Prakticna zena! :lolol: ) Edited by FranziskaKafka
Link to comment

na moju (ne)sreću bavim se muzikom koja je neuhvatljiva i jakko varljiva, vrlo lako se obesmisli. jedan dan ti se učini da imaš nešto, sledećeg ti se čini kao totalno sranje.povrh svega, toliko je muzika prisutna i toliko se konzumira da šta god da napraviš odma će ti neko reći - liči mi na stvar od ovog ili onog benda... za to mi je najveća uteha ono što Brega kaže za pjesmu koja ni na šta ne liči :D

Link to comment
ja sam car i legenda i jebomater al sam super kreativan. Ne, stvarno. Sve radim.
deder nabroj, znamo da crtaš lijepo, znamo da sviraš, znamo za privatnu ginekološku praksu..
Link to comment
Sta je smesno? ^_^ (Vrata moje sobe su odavno narandzasta. :blush: )Ocigledno je mislim na razne vrste kreativnosti i "kreativnosti". zena! :lolol: )
Ma to mi je umiljat smajli. Volim narandzastu u enterijeru.Tek sad videh u naslovu - Hobi :blush: editovacu ...
Link to comment

Ma moze i nesto sto je vise od hobija (posto bi hobi bio vise za Chit-Chat ili slicno), ali onda u tome "sijete" nas amatere. Al' barem mozemo da razmenimo iskustva, sto 'no kazu. :)P.S. Ne prodajem "rukotvorine", tj. ne radim ih za novac, po narudzbini ili kako vec - cista "ljubav radi ljubavi".

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
deder nabroj, znamo da crtaš lijepo, znamo da sviraš, znamo za privatnu ginekološku praksu..
Pisem, crtam, muziciram, vrtim ljevo, desno, latinski sam ljubavnik (rocco je Latin!), vest govornik sto mase zapaljiva, kuvam ko pravi, dizajniram enterijer, eksterijer, terijer... ma, nisam peder ali sebe ne bih odbio. Renesansni covek-slon.Edit: Kad bi me neko pitao sta mi je hobi, ja bih rekao: PPP. To je jedna stvar koju radim radi nje same. Volim da citam sta ovde pise a potpuno je volonterski, radi opustanja i ne kosta niti donosi ista. Eto... Edited by Mp40
Link to comment
Pisem, crtam, muziciram, vrtim ljevo, desno, latinski sam ljubavnik (rocco je Latin!), vest govornik sto mase zapaljiva, kuvam ko pravi, dizajniram enterijer, eksterijer, terijer... ma, nisam peder ali sebe ne bih odbio. Renesansni covek-slon.Edit: Kad bi me neko pitao sta mi je hobi, ja bih rekao: PPP. To je jedna stvar koju radim radi nje same. Volim da citam sta ovde pise a potpuno je volonterski, radi opustanja i ne kosta niti donosi ista. Eto...
šliht!!!Hobi: pisanje, muziciranje. Ambicije velike, promet jadan.
Link to comment

Kreativan, naravno! Konpujteri i sve oko njhae mi je hobi... izvaljivanje šifri, krekovanje svega, download, upload... Složio bih se s kolegom mepej 40 PPP, muzika, kuvanje, čitanje, stripovi, filmovi, piskaranje... to mu dođe k'o složenac... xexe

Link to comment

mama jedne moje drugarice ume da napravi podmetače za čaše od kese, nekako kao napravi niti od najlona, verovatno prvo kesu iseče na froncle, i onda valjda to spoji po principu pletenja ili tako nešto. jedna druga, naša zajednička drugarica, kada je videla te podmetače, zgrozila se... a mene prosvetlilo. možda na prvi pogled nije baš prlepo, ali kad taj predmet uzmeš u ruke i kad shvatiš od čega je, onda... mislim, ne umem to da opišem rečima - to je mnogo dobro.... sve u svemu ja ne umem to da napravim, ali...ne bi mi palo na pamet da franciz nije spomenula... nevlake za stolice. to sam sašila pre jedno mesec dana... inače proces je trajao 2 meseca :( za 4 stolice... više mi je delovalo kao neko rmbanje nego kao kreativnost... na kraju sam zadovoljna i ako nije baš savršeno samo nek služi...a šijem i sebi poneku stvar, kao na primer jednu jaknu što sam sašila pa je jedan rukav ispao kraći i onda moram da se trudim da uvek ruke držim u određenoj pozi, da se to ne primeti... osim toga se ponekad osećam baš dobro u tim stvarima koje sam sama sašila.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...