Jump to content
IGNORED

agitpop


kgmr

Recommended Posts

Mozda sam pristrasan, u jednom periodu zivota njene emisije su mi dosta znacile, ali mislim da od svih osoba na srpskoj kulturnoj sceni (ili oko nje) Jelena Djurovic najmanje zasluzuje pljuvanje. Jebiga sad i "njena crnogorstina", valjda zato sto ume da zbija sale na racun sopstvenog crnogorskog porekla?!

Link to comment

Ja sve sto znam, znam sa tvitera, a tu se pominjalo i zalaganje za prava radnika. Mogla bih i da potrazim da poduprem tvrdnju, premda to prevazilazi koliko sam vremena budzetirala da se bavim Jelenom Djurovic. Antifasizam i ovo gore navedeno pripadaju levicarskom korpusu.

Link to comment

Mozda sam pristrasan, u jednom periodu zivota njene emisije su mi dosta znacile, ali mislim da od svih osoba na srpskoj kulturnoj sceni (ili oko nje) Jelena Djurovic najmanje zasluzuje pljuvanje. Jebiga sad i "njena crnogorstina", valjda zato sto ume da zbija sale na racun sopstvenog crnogorskog porekla?!

okej, ali gledaj kako to meni izgleda, kao serija fragmenata. ja sam prvo mislila da je iza agitpopa vise ljudi, nisam uopste nameravala da pricamo o pojedincu/pojedinki. nego bas o konceptu, zato dodjoh na umetnost i kreativnost, jer, kao sto rekoh, autenticnosti tu ima. sad se osecam kao bed gaj zato sto kazem da je golo govno otvaranje udruzenja nacionalno-nacionalnog prijateljstva, i zato sto je dovukla istoricara da prica o psiho devijacijama. ako je ona performer, da li smemo da kritikujemo nju ili smemo samo delo, ili to nema veze jedno s drugim? i to je staromodno nacelno pitanje. 

 

dakle, da suzim. ovo su fragmenti: emisija o oslobodjenju beograda, nesto u nedelju sto sam slusala, sajt, onaj uzas o 'najmladjoj nobelovki' i slicni blamovi u rubrici kejt mosad. ja kapiram da je ona simpaticna i sve to, ali u cemu je problem sto se konstatuju promasaji? to se ne sme? pritom, ja stvarno nemam nameru da se ona oseca lose (to u vezi sa bombonjerom i cvecem). stavise, ako je previse tapsete po ramenu, nece napredovati

 

zanimljiv je detalj forumski da je istog dana otvoren topic o agitpopu (pljuvanje) i o vajsu (hejlovanje). dosta govori o stanju stvari medju ovom mladezi...

:lol:

Link to comment

ili je to podrazumevanje da ako si antifasista moras biti levicar?

 

mislis ono kao winston churchill i theodore roosevelt kao levicari ?  :s_c:

 

km, pa niko ne spori promasaje, ali se ovde bas ozbiljno mesaju babe i zabe, utisci sa tviterima o odredjenoj osobi i sajt. odlucite o cemu cete ili cete o oboje/obadva. i kritika je dobrodosla, slozili smo se u prvom postu da je nekonzistentno i da je prosto jedan onako privatni full monty. ali necemo daleko da doguramo sa pausalima, pa i neobrazovanoscu po osnovnim stvarima, vidi prvu recenicu gore

Edited by yolo
Link to comment

ja inace ovo radim zato sto smo se km i da dogovorili da ce ona da napada a ja da branim, inace umem itekako da se iznerviram na caku  :lolol:

ali je ona skroz benevolentan lik, agitpop stvarno nije medij za ucitavanje. live and let live. nekako kad dodje do toga da se oko nje silji patka (no pun intended) onda pomislim da zivim na heightsu u friscu a ne ovde.

Link to comment

gde gore?

 

pa nisam ja pocela o njoj da pricam, uopste, nisam ni znala da je caka toliko vazna u agitpopu. meni nije nekonzistenta, tj. pa sta, npr. ne zanima me pregnatnost forme stavova, to na kraju krajeva, nije ni realno ocekivati, mozda kad imas 13 gajis takve iluzije, ali mi se nije dopalo (ne smeta mi, samo mi se nije dopalo) to kako prica 

 

drugo, jebiga, nesto mi se cini da razumem sentiment, ali pokusavam da vam kazem da se malo izvucete iz pozicije i pokusate da vidite sta nama nesentimentalnima moze da bude bezveze. a izlozila bih vas gejhipsteru od 24 godine cije vidjenje raznijeh fenomena slusam s vremena na vreme. dakle, ljudi, najebasmo koliko smo zastareli

Link to comment

to gore se odnosilo na recenicu gde se pominju cercil i ruzvelt. kapiram da ne moramo opet da slusamo ovde ideolosko silovanje da je antifastista jednako levicar.

 

sto se tice donje teze da smo matori, sad to je vrlo klizav teren za agitpop posto je to sto se na njemu pise sve samo ne zastarelo, njena publika je pored kruga drugara dosta mladja od nje, imas jos par emisija na B92 koje rade klinci tih godina (digster show ili tako nekako) koji se bas opako referisu na agitpop.. ona je zapravo zena iz zanra luna loo (sad me besite), zahvata siroko polje, vodi se delom nekim svojim koordinatnim sistemom, delom instinktom, laka je meta za sholastike krutih i betonski konzistentnih stavova, nekad bude super, nekad je da poludis. prosto, personality, performer, to je to. da je rodjena u engleskoj bila bi pevaljka u nekom bendu tipa zenski pet shop boys. i temeljno radi, meni je super sto je na sajtu sve sto je uradila otkako je u javnosti. to jeste egotrip ali bar ko hoce da je pljuje moze lepo da se spremi.

Edited by yolo
Link to comment

a gde se ona to deklarise kao levicarka, promaklo mi je to?

ili je to podrazumevanje da ako si antifasista moras biti levicar?

Pa mislim da je iz km-inog komentara emisije koju je slusala jasno da je u sukobu antifasista-cetnika i antifasista-partizana, Jelena nedvosmisleno na strani ovih drugih.

Edited by Aion
Link to comment

Ruzvelt je levicar, cak po americkim kriterijumima izraziti levicar.

Postoji i levi cionizam , evo Ajnstajn bi za sebe verovatno reko da je levi cionista..(a i ono Golda Meir i David Ben Gurion)

A za ovu ribu bi se morao upotrebiti jedan termin , koji je izgleda povucen iz javne upotrebe , no eto najbolje opisuje to njeno stanje (najbanalnije lozenje na silu, te veru kako je tvoj narod jedna banda zaostalih koljaca , koje neko mora da pokori i da nauci kako da se civilizuju)- druga Srbija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...