Jump to content
IGNORED

Brica/berberin u Beogradu


yolo

Recommended Posts

Ortak mi se javio iz Stambola grada majke mu ga spotaknem sto je on tamo a ja ovde, sav u transu da mi se zahvali sto je po mojoj preporuci posetio lokalnu berbernicu i priredio sebi orijentalni mega plezir i vidu gospodskog brijanja sa sve facijalnom i masazom glave.To me nateralo da pustim balu i pod hitno nadjem u Beogradu neki fini objekat starog kova koji jos uvek neguje stare obicaje i manire. Da li neko zna ili jos bolje moze da preporuci mesto za jedan ovakav tretman - dobro ne mora da mi timari ćelu, dovoljno je to kvalitetno brijanje i nesto malo samaranja face u vidu nekakve masaze posle toga.Ako nema u Beogradu moze i u blizem (do 80km) okruzenju, ne pravim problem za dobar servis.Vecno zahvalan

Link to comment

Bio je u V. Stepe, tamo negde blizu one tvoje vinarije, sa te strane, ako nije umro u međuvremenu. Matori čičica koji te odradi britvom oldskul, i poznaje samo makaze i češalj od pribora za glavu.Nije bio jeftin, ali je to bilo brijanje posle koga ti ne štrči ni 1 dlaka iz brade.

Edited by henrik larsson
Link to comment

sa desne strane gledano uzbrdo?blagosloven bio, koliko cu prekosutra da ga potrazim, cim malo dignem glavu od robije. koliko kosta da kosta, nijedna cena ne moze da nadomesti hod dobro naostrene britve po faci....

Link to comment

Da, ta strana. Sutra ujutru ionako standardno prolazim tuda, pa mogu da javnem. Stvarno se ne sećam da li ga ima još, ja sam bio pre par godina poslednji put.

Link to comment
Ortak mi se javio iz Stambola grada majke mu ga spotaknem sto je on tamo a ja ovde, sav u transu da mi se zahvali sto je po mojoj preporuci posetio lokalnu berbernicu i priredio sebi orijentalni mega plezir i vidu gospodskog brijanja sa sve facijalnom i masazom glave.To me nateralo da pustim balu i pod hitno nadjem u Beogradu neki fini objekat starog kova koji jos uvek neguje stare obicaje i manire. Da li neko zna ili jos bolje moze da preporuci mesto za jedan ovakav tretman - dobro ne mora da mi timari ćelu, dovoljno je to kvalitetno brijanje i nesto malo samaranja face u vidu nekakve masaze posle toga.Ako nema u Beogradu moze i u blizem (do 80km) okruzenju, ne pravim problem za dobar servis.Vecno zahvalan
bio je u 29. novembra, negde oko policijske stanice, sa desne strane kada se ide ka mostu. a jeste to mnogo dobra fora. ja da ne nosim bradu, isao bih bar jednom nedeljno kod brice.
Link to comment
Ortak mi se javio iz Stambola grada majke mu ga spotaknem sto je on tamo a ja ovde, sav u transu da mi se zahvali sto je po mojoj preporuci posetio lokalnu berbernicu i priredio sebi orijentalni mega plezir i vidu gospodskog brijanja sa sve facijalnom i masazom glave.
Na kraju beše ima threading, ono kad koncem sređuje preživele skotove?
Link to comment

mene je turski gad , nakon brijanja, 'impresionirao' paljenjem dugachke chachkalice za ushi prethodno umochene u kakvu ljubichastu technost. zatim je plamen iste usmerio na moje baby bele ušeće dlachice. sad rastu crne, kovrdzave angry.gif

Link to comment
Na kraju beše ima threading, ono kad koncem sređuje preživele skotove?
meni je tim koncem nesto mantao oko ociju, rezultat je bio da nikad lepse i krace obrve nisam imao, metro stajl!
Link to comment
kako je to meni divno, predivno kada vidim da rade berbernice :) i ceo taj ritual odlaska muskarca da se brije i sisa kod brice :)
Izgleda da je tebi divno sve čega nema u Beogradu. :lol: Ima u Bugarskoj, što tamo ne odseli?
Link to comment

Eh kad se setim kako se brijalo u Staraarom Beogradu...kad ludi Pera Hadži-Koljić uzme britvu, pa sve reže od ušiju do usta, smeješ se posle celim putem do bolnice...plagijatorsku šalu na stranu, nema brijanja do brijanja kod brice, sumanuto je što je taj zanat nestao kod nas: pa i dalje nam rastu brade, majkumu?

Link to comment
nema brijanja do brijanja kod brice, sumanuto je što je taj zanat nestao kod nas: pa i dalje nam rastu brade, majkumu?
pa jel ima neki zanat da je opstao - frizerke i autome'an'care ne racunam u humane zanate?
Link to comment
pa jel ima neki zanat da je opstao - frizerke i autome'an'care ne racunam u humane zanate?
Err, pa stvar je u tome što su neki zanati nestali ili su pred istrebljenjem zato što ih je sahranila jeftina konfekcija ili razvoj tehnologije (setimo se bojadisanja fotografija...), a berberski zanat je jedan od onih koji na neizmenjen način i bez prave konkurencije (žilet, ma kako dobar bio, i dalje drži smotani i tek probuđeni čovek, da ne govorim o dodatnom uživanju u masaži lica i profesionalnom apliciranju raznih preparata...) pruža jednu neophodnu uslugu. Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...