Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

 

 

ja bih neki blluetooth zvucnik da prikacim na lap top a nemam pojma sta da kupim i za koliko?jel ima nesto dobro kod kineza?

svejedno mi dal u radnji il on line..

nista nisam istrazivala i nemam pojma nista o tome

Link to comment

Zašto baš BT zvučnik?

Šta ti je zapravo potrebno? Prenosivost, bežična mreža,...?

Pretpostavljam da je muzika već uskladištena na laptopu?

Imaš li druge audio uređaje u kući (pojačalo, konvencionalne zvučnike, mini-liniju...)? 

Link to comment

Vrlo ograničene, rekao bih. Takođe mislim da se nećeš posebno usrećiti sa BT zvučnicima, posebno što spominješ kineze, pa pretpostavljam da očekuješ da budu jeftini.

Recimo da je vrlo popularan JBL Charge 3, ili 4, šta je već aktuelna generacija, ali to je 100€. Pre bacanja para takav uređaj lako možeš da probaš u radnji, pa da proveriš da li odgovara tvojim potrebama.

 

Konvencionalni audio sistem (pojačalo i zvučnici) može se pretvoriti u bežični (tako da se reprodukuje muzika sa računara) uz pomoć strimera, poput Google Chromcast Audio, ili Apple Airport Express. Za ovaj vid reprodukcije preduslov je postojanje lokalne WiFi mreže.

Prednost je očigledna: univerzalnost rešenja i kvalitet reprodukcije, a postoje i neka ograničenja. Chromecast Audio ne koristim, Airport Express da.

O detaljima i ograničenjima ako tebe, ili nekog drugog dalje zanima.

 

Edited by Ras
Link to comment
8 minutes ago, renne said:

ajvi hoće nešto od 2k dinara, a ti joj nudiš rešenja od 100-200-300 dolara, lepo

Dovoljno je bilo jednom da napišeš, a ne tri puta.

Sa druge strane, ivy nije napisala koliko bi potrošila.

Treće, bacanje 2k dinara i dalje je bacanje 2k dinara.

Link to comment

Ivy, nisam govorio o saraund zvuku, niti o visokim standardima. Pretpostavio sam da treba ozvučiti nekakav prostor tim zvučnicima i da (aktivni) zvučnici (sa žicom, ili bez) od 2000 dinara neće svirati puno bolje od tih sa laptopa. Pogledaj šta ti se nudi u radnjama, pa probaj i odluči da li ti to odgovara.

Nemoj samo ove da kupiš :)

 

Link to comment

ja nisam čuo dobre bluetooth zvučnike ispod 150e. gomila u tom rangu 150-200e je lošeg zvuka.

sonos one je ok al skup, bose soundtouch 10 je neznatno jeftiniji sa super zvukom za jednu malu kutiju, jbl charge je ok za kupatilo, kuhinju i putovanja, i možda je best buy jer možeš igrati fudbal sa njim al mu je zvuk slabiji od prva dva navedena. 

al eto ako neko naleti na neka jeftina a dobra rešenja nek napiše ovde preporuke

Edited by maheem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...