Jump to content
IGNORED

dva mala goluba SOS


gagilija

Recommended Posts

tek sada vidim ovu temu. isto sam imao malog goluba kojeg je moj zet nasao na ulici. moj je bio bas privrzen meni. npr ona podloga od misa, npr nisam mogao nista da radim sa misem, tj. mogao sam ali je sve to bilo "jedva". pomerim ga, dodje on ponovo pored moje ruke. kada je bio spreman da leti [leteo po sobi] + [ja imam pticara pa je to bilo malo hevi. morao sam da pazim da vrata sobe budu zatvorena svaki put.] izveo sam ga napolje na ruci. kao orla kada iznosis :D bila neka veca grupa goluba na travi koja je pasla-kljucala, i kako sam se priblizavao, odleteo je prema njima i to mi je bilo fenomenalno da gledam kako se uklapa. da, imao sam problema sa hranjenjem u pocetku - spric i znoj na mom licu, ali se ubrzo navikao da jede iz ruke, tj. bez sprica. kada prvi put provale da mogu sami da jedu, sve bude lakse.

 

naravno, bio mi je i pozer:

 

 

 

golub2.jpg

 

golub.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment

stariji golub je porastao, ojacao i odleteo. ostao je ovaj manji, nesto je karakusljiv, ali cenim da ce za nedelju dve biti spreman da napusti terasu. nece vise da pridje, tera me krilom, mangupira se, a zaboravio je ko ga je plazmom hranio. uglavnom, blizi se i ova avantura kraju. nadam se da je golub slavoljub nasao svoje jato. zao mi ovog malog jer je usamljen i rekla bih da pati za drugarom, ali takva mu je karma.

 

evo slika dok je slavoljub jos bio tu....

 

 

Bravo! :)

Link to comment

:wub:

lol drugi je sinisa.

 

@hoffnung

super su slike, moracu i ja ovog sto je ostao da uslikam za kraj...

muke sa spricem i hranjenjem...joj samo sam se plasila da cu da mu iskrivim kljun, jer nisam uspevala sama da mu otvorim i uspricam hranu, vec ga je muz drzao i otvarao mu kljun a ja polako istisnem, pa pola sa strane iscuri. pa dok sam provalila da treba da sacekam da mu se grlo otvori...ali na srecu nije dugo trajalo.

mislim da je teze kad su dve ptice, nebitno o kojoj se vrsti radi, za tu vrstu pripitomljavanja. ovaj mali dok je bio hranjen spricem i iz ruke, je dolazio, sedeo mi na papuci i isao za mnom. od trenutka kad je projeo/prokljucao, ne voli me vise. i od tad me i tera, cak se i plasi. a  ne znam sto se plasi, kad me zna, vec 3 nedelje je tu...mada, verovatno imitira slavoljuba jer je on bio nepoverljiv. i zanimljivo, nocu ne spava. ja tu i tamo provirim na terasu pazljivo...non stop lezi ili stoji i gleda. ujutru oko 8 lezi  i spava, oci mu zatvorene. i tek sad je krenulo da mu raste perje ispod krila i da se formira rep. zao mi sto nisam bila tu da vidim kad je odleteo slavoljub. ceo dan sam razmisljala sta li radi :lol:  i onda mi palo na pamet kako bi bilo cool da ima neku mikrokameru za taj dan samo, da vidim kud je sve stigao. nadam se da se dobro snasao. a mozda budem prisustvovala sinisinom odletu

Link to comment

sigurno se snasao, on ce uglavnom da ide za svojom vrstom. osim ako nije galeb dzonatan livingston :D ja te potpuno razumem za hranjenje spricom muka! ali mi je drago sto je to vrlo, ali vrlo brzo bilo gotovo. mislim da je posle dva dana, ne mogu da se setim, na moje iznenadjenje poceo da jede cvrstu hranu. tj ja sam mu pravio nekakve kuglice od prezli i kukuruznog brasna, i kada sam video da je capio jedan komad, nekako mi je pao kamen sa srca. i od tada je poceo da jede cvrstu hranu.

 

ja sam amater fotograf pa volim da fotografisem i uzivam u procesu obrade, ali svakako je vredno da bilo kako dokumentujes to, da imas za sebe posle da se prisetis :D

 

svakako je teze imati dve ptice. + macka u tvom slucaju i pticar u mom :D

 

svaki je poseban na svoj nacin :) ako budes mogla da ga pripitomis da ti stane na ruku kao orao, izvedi ga napolje gde su ostali golubovi i prati sta radi. meni je to, kao sto sam rekao u proslom postu bilo neprocenjivo! ako samo odleti - super, naci ce on vec svoje "jato" :)

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

danas je otisao/la i sinisa. vec sam pocela da se pribojavam da nece nikad otici, pogotovo sto se juce p;tica ponasala skroz pitomo, sleteo mi je na ruku, rame, kljuckao mi kosulju i kosu, peo mi se na glavu, dopustao mi da ga mazim....sve u svemu, jutros ustanem da odnesem hranu i vidim nema ga/je. valjda je to juce bila zahvalnost i rastanak. tuzna sam i srecna....i mrtva umorna od ribanja terase i svega sto je izasrano.

image-737b9e6c6a3a1da03b2c7bb25287ac353b2837b95dbc3359a5559a7403db3dad-V.jpg

image-baccb25c27a8270def833a09aeee05e8097cabe3a065c3e95405a82329a7c56e-V.jpg

IMG-1406907343629-V.jpg

IMG-1406907314723-V.jpg

image-e0dcefa4a73e8cb088408726680476f1fc9b04b3c7e76fa1d7de3a673911c82d-V.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...