Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

Dakle, reč je o ovim automobilima:Cadillac Escalade ( izveden od GMC Yukon)cadillac_escalade.jpgLincoln Navigator ( izveden od Forda Expedition)lincoln.navigator.1.500.jpgPo starom američkom običaju milion prepravki ima. Evo jedne:DSC00004.jpg

Edited by nesha taxista
Link to comment

Automobil pod imenom Chevy Suburban proizvodi se još od 1936. godine. Evo tog prvog modela:22852420DSCN3407.jpgModel 1957:suburban_2.jpgModel 1982:425_ChevySuburban.jpgAktuelni model:112_06las_2007_chevrolet_suburban_p.jpgNe znam kako vama, ali meni je onaj crveni najmoćniji.

Link to comment

Nezainteresovan za totalni offroad, tj. preko njiva i pašnjaka (u "nedirnutu" prirodu je grehota ići kolima). Neasfaltirani seoski ili planinski putevi s vremena na vreme i slično - da. Tatino četvorotočkaško ljubimče:MitsuOutlander_1_560px.jpgmitsubishi-outlander-concept-8238.jpg

Link to comment
Automobil pod imenom Chevy Suburban proizvodi se još od 1936. godine. Evo tog prvog modela:[Ne znam kako vama, ali meni je onaj crveni najmoćniji.
Novi model ima skalameriju od elektronike koja omogucava da motor radi sa 4 ili 8 cilindara u zavisnosti od potrebe.Imao sam priliku da vozim 2007 model i zaista deluje impresivno.Motor je izuzetno tih a oprema sjajna.Jedini problem je velicina SUV-a pa je parkiranje veliki problem.
Link to comment

@nesha taxistaHvala za slike, znam da sam ja trebao da ih okacim ali se ne snalazim sa imageshackom (znam, pateticno) a teacher je zamolio da se ne kace attachmenti tako da ne uspeh da potkrepim svoj izbor! Inace, cini mi se da je Navigator sa slike novija neka verzija, ili mu je menjana maska, pa i prednji farovi. U svakom slucaju prednji deo bi trebao da izgleda kao na onom budzenom sa slike ispod. To je verzija na koju bukvalno balavim:) Inace komsija iz zgrade do mene ima isti takav, uvek je parkiran ispod moje terase i prosto ne mogu da skinem oci s njega! Uopste, uzivo videti te ladje i cuti njihove motore kad zabruje pored tebe je neopisiv osecaj i nazalost retko moguc s obzirom na minoran broj americkih ogromnih SUV-ova u Beogradu. Provozati ih samo privilegija nekolicine. nazalost, ovdasnji burzuji nece se nikada odmaci od Mercedes/BMW/Audi trojstva.p.s. mogao bih da mom predjasnjem izboru dodam i Ford Expedition i GMC Yukon. Ista klasa kao i oni gore. Mozda jos i najextremnijeg po velicini, sto mu ime i kaze, Ford Excursion. Prava grdosija! Cak i u poredjenju sa onima gore.

Link to comment
@nesha taxistaHvala za slike, znam da sam ja trebao da ih okacim ali se ne snalazim sa imageshackom (znam, pateticno) a teacher je zamolio da se ne kace attachmenti tako da ne uspeh da potkrepim svoj izbor!
Nema problema uopšte, što god nije jasno slobodno pitaj. U ovoj fazi još nema mnogo postova, pa imam vremena da onima koji su kačili attachmente to skidam i postavljam linkovane slike iste takve.
Inace, cini mi se da je Navigator sa slike novija neka verzija, ili mu je menjana maska, pa i prednji farovi. U svakom slucaju prednji deo bi trebao da izgleda kao na onom budzenom sa slike ispod.
Dobro si primetio. Gornji je aktuelni model, a donji onaj koji je proizvođen do 2005. samo prepravljen.
p.s. mogao bih da mom predjasnjem izboru dodam i Ford Expedition i GMC Yukon. Ista klasa kao i oni gore. Mozda jos i najextremnijeg po velicini, sto mu ime i kaze, Ford Excursion. Prava grdosija! Cak i u poredjenju sa onima gore.
Ford Expedition je ustvari osnova od Navigatora, GMC Yukon ( Chevy Tahoe ) je dao osnovu za Escalade. U Americi je i inače čest slučaj da se jedan isti automobil proizvodi pod više imena. Ford Excursion možeš videti uživo ako prošetaš do američke ambasade, imali su 2 poslednji put kad sam video. Kanadski diplomati preferiraju Suburban. Inače se Ford Excursion ...Black_armoured_excursion.jpg više ne pravi. Na slici je blindirana verzija. Proizvodnja je prestala 2005. Umesto njega sad prodaju Ford Expedition EL. 800px-2007-Ford-Expedition-EL-Limit.jpg
Link to comment
Ford Excursion možeš videti uživo ako prošetaš do američke ambasade, imali su 2 poslednji put kad sam video.
Znam, ona dva bela! Ali su uvek u zatvorenom parkištu pa se teško mogu videti izbliza. Iz Sarajevske je bolji pogled.Ima jedan tamno crveni blizu McDonaldsa na Banovom brdu, drugar mi tamo živi pa znam. Ulica Straška Pindžura, pa ko hoće da ga "ispipa", da zna:) Edited by ducca
Link to comment
Ford Expedition je ustvari osnova od Navigatora, GMC Yukon ( Chevy Tahoe ) je dao osnovu za Escalade. U Americi je i inače čest slučaj da se jedan isti automobil proizvodi pod više imena. Ford Excursion možeš videti uživo ako prošetaš do američke ambasade, imali su 2 poslednji put kad sam video. Kanadski diplomati preferiraju Suburban. Inače se Ford Excursion ...
vozio Tahoe vise puta - uopste nisam bio impresioniran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...