Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Jel' kupio neko neki valjani noz "univerzalac", popularno, chef's knife? 'ocu uzmem jedan malo jaci™ a nikako da naidjem na valjan.

 

Ima na Petrolovim pumpama da se kupe Berghoff noževi, Chef's knife košta 2100 dinara (ili manje ako se sakupe markice).

Ja sam takav nož kupio zimus kad se u Metrou prodavao na markice, zadovoljan sam, lepo leži u ruci.

Link to comment

gledao sam i na drugim mestima, a merkam 013 konkretno, samo jos da resim.

 

pa to je skoro mac a ne noz! :o

 

meni su glomazni i oni od tridesetak cm, sa ovim tvojim modelom bih se povredio ocas posla :D

Link to comment

pa to je skoro mac a ne noz! :o

 

meni su glomazni i oni od tridesetak cm, sa ovim tvojim modelom bih se povredio ocas posla :D

 

ja samo takav priznajem, ako ne moze da glumi u psihu nije chef's  :s_c:

Link to comment

ja samo takav priznajem, ako ne moze da glumi u psihu nije chef's  :s_c:

 

Elem, cuo sam se sa covekom i sutra cemo da se nadjemo. On ce da ponese nekoliko komada a ja cu da pipkam i birkam - mozda i napravimo posao! ;)

Link to comment

e, aj pa javi sta si uradio.

Uzeo sam noz! :0.6:

Tacnije, uzeo sam noz i masu. Total 6.5k dinara :0.6:

 

Dakle vrlo fin i simpatican zanatlija. Obzirom da je iz PA dosao je u BG na biznis. Nadjosmo se mi, on otvori gepek a unutra poredjani nozevi jedan do drugog - sve iz klasifikacije kuvarski noz. :)

 

Na kraju se odlucih za noz sa secivom od od 208mm. Najbolje mi lezao "pod ruku".

Tip - cene sa sajta nisu cvrste™ kao celik od koga su napravljeni nozevi :ph34r:

 

Tip no.2 - ne ocekivati "mint" stanje obzirom da su nozevi bez ambalaze i da ti posle umota u papirnu kesu pa u drugu papirnu kesu pa u neku "lepsu" za nosenje.

 

Za sad sam zadovoljan, ostaje jos da ga vidimo na delu.

 

Prilog 1. slika

 

20140430_133726_zps1fef1c72.jpg

Edited by Singer
Link to comment

drugi objekat je da samaras nozem po njemu i izgledas pompezno pre nego sto pocnes da seckas :D

 

sluzi za ostrenje, mada kako me je lepo instruirao prodavac (nozar?) to sluzi da se ispravlja ta neka mikro nit noza kojom se vrsi secenje.

ostrenje noza je jedna druga operacija al' nije hteo da me davi time...

Link to comment

Imam ovaj blender i nisam ga koristio nakon donosenja iz Amerike... do danasnjeg pokusaja.

Cim sam ga upalio pocelo ovo postolje da svijetli, cak se i malo dima pojavilo. 
Pretpostavljam da je nesto do struje i da je ovde neupotrebljiv?

Link to comment

pa nisi ga valjda ukljucio na 220 volti bez adaptera?

sad je verovatno neupotrebljiv svuda, bojim se. zvuci kao unisten motor.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...