Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

Dobra taktika. Čitam srpsku...dobra je, mada  nisam baš objektivan. Bruce ima žicu i za prozu. Ko ima problem s njegovim stilom, preporučujem ovo:

 

51_J-_J6z_I77_L._SX333_BO1_204_203_200.j

 

Prepuna je detalja i konverzacije koje je autor majstorski preneo, tako da je kombinacija ove dve knjige prava stvar.  :P  

Link to comment
  • 2 months later...

http://ukparobrod.rs/promocija-autobiografije-knjige-brusa-springstina/

 

Promocija autobiografije – knjige Brusa Springstina, jednog od najvažnijih svetskih savremenika pop-rok kulture ’’Born to Run’’ ( prevod Dejan Cukić, izdanje Laguna, 2017) godinu dana nakon izlaska iz štampe britanskog „Simon and Schuster“ originala, kao i hrvatskog prevoda, prvi put u Srbiji i Beogradu, održaće se u sredu, 27. septembra 2017. godine od 19 časova u Parobrodu.

 

O ovoj ’paradoksalnoj’ ispovesti američke mega zvezde, nazvane po njegovom trećem studijskom albumu iz 1975. godine, zaštitnika potlačenih i marginalaca, govoriće:Hrvoje Horvat, zagrebački rock kritičar, novinar i kolekcionar gitara, Zoran Panović, beogradski novinar, koji je šest puta bio na Springstinovim koncertima i Dejan Cukić, beogradski muzičar i prevodilac izdanja, koji opaskama u fusnotama, još jednom dokazuje zavidnu erudiciju iz pop i rok kulture.

Zar promocija ne treba da bude onda kad knjiga izađe, a ne dva-tri meseca kasnije?

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Bio na "promociji"

 

Cuko bio onako, rezervisan pricao o prevodu, i dao neki uvid kao "muzicar"

 

Hrvoje Horvat bio , onako meni najzanimljiviji. Fino se raspricao, bas onako kako se na promocijama neobaveznijeg tipa radi...

 

Peca Popovic se "javio sa tenerifa" sa video pricicama bilo zanimljivo...

 

Panovic je...bio  Panovic...

Link to comment

Bio sam i ja...ne bih imao nista posebno da dodam gore napisanom. Hrvoje najoriginalniji i najprijatniji za slusanje. Ispostavilo se da nam je obojici prvi koncert bio Minhen '88. Peca me iznenadio podatkom da je pustao Steel Mill 70-tih na radio Beogradu, to mi je simpaticno i potpuna novost. Mada hvalisanje naslovnom casopisa Rock...hm. Verovatno je ta fotka zaista izasla na naslovnici pre nego sto ju je objavio Rolling Stone, ali moja prva secanja na Springsteena u domacim medijima sezu do Dzuboksa.

 

Takodje me nervira to ispravljanje u fusnotama...bas Cukicevsko smaranje. On ispravlja njega, a ovamo prica da su Bruce i Steve prijatelji od detinjstva. Prvi put su sreli kad su imali 16 ili 17 i vec svirali naokolo. 

Edited by The Ghost
Link to comment

Bio sam i ja...ne bih imao nista posebno da dodam gore napisanom. Hrvoje najoriginalniji i najprijatniji za slusanje. Ispostavilo se da nam je obojici prvi koncert bio Minhen '88. Peca me iznenadio podatkom da je pustao Steel Mill 70-tih na radio Beogradu, to mi je simpaticno i potpuna novost. Mada hvalisanje naslovnom casopisa Rock...hm. Verovatno je ta fotka zaista izasla na naslovnici pre nego sto ju je objavio Rolling Stone, ali moja prva secanja na Springsteena u domacim medijima sezu do Dzuboksa.

 

Takodje me nervira to ispravljanje u fusnotama...bas Cukicevsko smaranje. On ispravlja njega, a ovamo prica da su Bruce i Steve prijatelji od detinjstva. Prvi put su sreli kad su imali 16 ili 17 i vec svirali naokolo.

Meni to zaparalo uši

A ono dobacivanje o pečenju u Zlataru a?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Ово ниси поделио. :cry:

Pa šta znam, bila nako interna zajebancija verovatno. Sa tim da se nisam okretao da vidim ko je...

Dakle gospodin se javi da pita:

Pitanje za gospodina Horvata, da li vaše insistiranje na tome da Springsteen treba da zaobiđe Zagreb i dođe u Beograd ima veze sa obilnim ručkom u Zlataru na koji vas vodi gospodin Cukić i ostali?

 

Otprilike tako nešto, ništa specijalno. Sa tim da je gost iz Zagreba takođe napomenuo da je neku turneju propustio jer je bio u vojsci u Beogradu. Uz opasku , sreća u nesreći...

Link to comment
  • 1 month later...

odlican dokumentarac. nisam ga zamisljao bas kao takvog diktatora u bendu. kapirao sam da se i ostali (barem stiven) oko neceg pitaju.

 

Uglavnom se svodilo na varijantu  "...kad mogu ja da ne spavam 24 sata u studiju mozete i vi...". A bilo je i tuce i svega. Kazu da su legendarne svadje sa pokojnim Denijem..

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...