Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Elem, stari mi ljaptop Compaqov vec pokazuje ozbiljne znake slogiranja. Wireless je crko, vec jednom menjao kuler, sada ponovo pocinje da se iskljucuje kad se pregreje, boja se oljustila, zatvara se po posebnoj proceduri jerbo sam mu mehanizam malko iskrivio. A volem, kad duze pisem, da to cinim sa laptopom u krilu a ne za deskom. Dobro i za vene. :)Postojeci laptop sam pazario tako sto mi ga je doneo prijatelj iz Amerike. Inicijalno je to bilo okay (cena), ali je naravno posle za svaku sitnu popravku ovde bilo mucenje, posto npr. Saga 'ne zna' da li ima bla bla bla koji deo. Dakle, necu vise da se akam sa tim stvarima, hocu da ne razmisljam o podrsci. Nije potrebno da je neka multimedijalna munja. Lepo bi bilo da ima statijaznam sta je to pixel shader sa kojim bih mogao da igram civ4 daleko od doma svoga, al kapiram da to trazi isuvise mocnu graficku karticu, neintegrisanu.Pa vas ja, eto, molim, da predlozite sta imate sa naseg trzista, pritom ceneci adekvatno bezobrazluk, drskost i usluznost domacih distributera, track record itd. Naravno i kvalitet ponudjenih makina, mada koliko razumem sve je to manje vise isto....commodity.Hvala.

Link to comment

Ne znam, ja razmisljam o kupovini novog pa sam u relativno slicnoj situaciji kao ti.Imao sam do sada Dell Inspiron i prilicno sam zadovoljan ali omatorilo je to malo iako se nije nesto kvario ( osim dva DVD combo rezaca, vise necu ni da ih kupujem )Mislio sam na Toshiba Tecra ( imaju finu akciju ako se za godinu dana nesto pokvari dobijas nov, novcijat za zamenu )Sony Vaio nije los ali imaju skrndelj podrsku za Linux tako da cu ih preskociti.Ili ponovo Dell, i to neki od njihovih XPS modela.Znam da ti nisam nista rekao ali ovo je ionako bilo glasno razmisljanje sa moje strane.....

Link to comment

nemam pojma za nase trziste, ja definitivno uzimam nekog ASUSAedit:napravio sam nekoliko racunara baziranih na njihovim daskama za sebe i to je uvek radilo nenormalno dobro u uslovima suludog nabudzivanja brzine i svakovrsnih izivljavanja tako da uopste ne pomisljam na drugu firmu za nakrilca

Edited by 3opge
Link to comment

Ako sam te dobro shvatio moglo bi da prođe nešto kao ovo ACER Aspire 5101AWMLiPrednosti : neintegrisana grafika Radeon x1300, cena (cca 53000 kod ovih), ne uvaljuju ti bez potrebe VistuMane: relativno mali HDD, 512 MB rama (mada, ako dodas jos 512 radi u dual chanel modu) i čini mi se (moj lični utisak) da ekran nema baš tako dobar ugao kao kod novijih modela laptopova. Moram na kraju i da se ogradim jer ga je moj matori skoro uzeo, pa ga nisam baš mnogo imao pod rukama. Poterao sam na njemu od igara NFS underground 2 i to jako lepo izgleda.

Link to comment

ja sam na onom forumu pre godinu i po deljao na istu temu. na kraju sam uzeo della - latitude D540. vrlo sam zadovoljan. apsolutno nikakvih problema, dobro je laksi od konkurencije, ima odlicnu podrsku za linux. garancija je trogodisnja, servis je worldwide. mozda najveca prednost - gotovo da ne greje na gore - onaj deo na kojem drzis ruke. to me je uvek izludjivalo kod cure na fujitsu-siemensu - spustam ruke na komp mic po mic kao da ulazim u kadu vrele vode. dva razloga protiv - dell je uvek nesto skuplji od ekvivalentnog racunara drugog proizvodjaca i na ovo mom je monitor vrlo old fashioned (nije od ovih novih bright clear super mega, pa moras da prilagodis ugao svom polozaju). za ovo prvo zazmuris i platis. ovo drugo meni zaista nije bitno - inace na poslu kacim dodatni monitor, pa radim sa oba.***mene muci slican problem. trebalo bi da uzmem jos jednu masinu, zver. i imam neku kintu za to, i sad sam na slatkim mukama: jos jednog della ili maca?

Link to comment
Postojeci laptop sam pazario tako sto mi ga je doneo prijatelj iz Amerike. Inicijalno je to bilo okay (cena), ali je naravno posle za svaku sitnu popravku ovde bilo mucenje, posto npr. Saga 'ne zna' da li ima bla bla bla koji deo. Dakle, necu vise da se akam sa tim stvarima, hocu da ne razmisljam o podrsci.
Zar ne bi imao podrsku da ti neko donese Mac iz Amerike?
Link to comment

Moj drug ide vec par godina kao fotograf na prekookeanska krstarenja pa se navuk'o kesha i nedavno uzeo neki Sony VAIO ili tako nekako. Kompic ima zenske,ima sve,samo sto ne leti...ali kosta skoro 3 000 dolara. Znaci,ako imas 3 000 dolara,kupi VAIO :huh:

Link to comment

ja koristim ibm x60 i to je stvarno lagan i prilicno tesko unistiv 12", kome treba za svakodnevno nosenje u rancu bez zastite, rad u krilu, na putovanjima i sl. ali nisam siguran da li mu je cena opravdana (ne znam ni kolika je, ali pretpostavljam da je skuplji od vecine).cini mi se da pravljenje laptopa vise nije tolko zajebano i da ipak brze zastarevaju nego sto umiru, tako da je verovatno razumno sto sve vise ljudi prelazi na razne acere, asusue i kako se vec sve zovu. cene su svarno impresivne, a verovatno su ok.

Link to comment

Acer, manje-vise, ali Asus mojne mi diras, desktop mi je sve Asus, ja ga licno sastavljao (nema u jednoj radnji vise od tri komponnte da su kupljene) i evo ga vec trecu godinu, ne da sljaka... nikad boljeg kompa (a u konkurenciji od 6).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...