Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

neko je pomenuo Aleksandrijski Kvartet skoro. uzimam Justinu i Baltazara danas iz biblioteke pa se selim na Mediteran uz to magicno delo, moze i neko grcko ostrvo koje je Durrell opisivao, umesto ove gradske vrucinstine.

Link to comment

neko je pomenuo Aleksandrijski Kvartet skoro. uzimam Justinu i Baltazara danas iz biblioteke pa se selim na Mediteran uz to magicno delo, moze i neko grcko ostrvo koje je Durrell opisivao, umesto ove gradske vrucinstine.

 

:thumbsup:

Link to comment

Da, ona sredina sa 20-ak stranica fotki, nisam ljubitelj toga.

A ta fora da te fotke budu u sredini, jel to najjeftinija opcija pa zato tako.

Par knjiga naših izdavača, prevedenih, su knjige koje u originalu imaju fotke ili mape ili štagod svud po štivu ili na kraju, kod naših sabijeno u sredinu?

Link to comment

A ta fora da te fotke budu u sredini, jel to najjeftinija opcija pa zato tako.

Par knjiga naših izdavača, prevedenih, su knjige koje u originalu imaju fotke ili mape ili štagod svud po štivu ili na kraju, kod naših sabijeno u sredinu?

Da, najjefitnije za stampu i za ubacivanje.

Link to comment

Nakon baš podosta vremena, uzeh neku vrlo laganu domaću beletristiku, za godišnji odmor, "A tako je dobro počelo" od Branka Rosića. Znam da sam već neko vreme slušao hvalospeve sa dosta strana o njoj, ali brate koliko je ono bilo dosadno i neuverljivo.

Link to comment

Nakon baš podosta vremena, uzeh neku vrlo laganu domaću beletristiku, za godišnji odmor, "A tako je dobro počelo" od Branka Rosića. Znam da sam već neko vreme slušao hvalospeve sa dosta strana o njoj, ali brate koliko je ono bilo dosadno i neuverljivo.

probaj sa estorilom, dejana stankovića

Link to comment

probaj sa estorilom, dejana stankovića

 

Napustio sam zemlju predaka, ali zapamtiću, fala, deluje interesantno.

 

Ali uopšte, poslednje 3-4 naše knjige koje sam pročitao, gomila nabacanog ničega, koncentrisano ništa bez centra i vidljive poente, nabrojana mesta gde je ko bio ili liste fensi izraza, a brate, koliko naši (novi) pisci samo ne umeju da sastave makar iole uverljiv dijalog, onako, kako dva odrasla čoveka razgovaraju svakodnevno.

Link to comment

probaj sa estorilom, dejana stankovića

ja probavam od sutra :D. dobar je stankovic, raskoshni brbljivac. chitala pripovetke.

 

danas zavrshila kada kazesh da sam tvoj gorana skrobonje. mada sam njegov alternativnoparaistorijski roman o nikoli tesli zgnushanjem odbacila posle 20 strana, ovaj prochitah veshto i uspeshno, mucheci se celim tokom kako je moguce da se ja ne secam tog benda i tih pesama :lolol::isuse:

 

lepo i lagano, najvishe od svega ubedljivo, pretendujuci da bude kultni roman neke generacije. samo ne znam koje ^_^

 

 

 

mada se ja vec godinama muchim sa domachim knjizevnicima, moram da priznam, zato shto pratim kao scenu i snazno prizeljkujem dobar domaci roman.

Edited by gospa buba
Link to comment

danas zavrshila kada kazesh da sam tvoj gorana skrobonje. mada sam njegov alternativnoparaistorijski roman o nikoli tesli zgnushanjem odbacila posle 20 strana

 

Joj joj joj, "Čovek koji je ubio Teslu"? Jaoooo kakav komad ludosti, još mi je u pamćenju onaj bizarni razgovor Tesle i Henri Forda. Dođe mi žao što ga nikad nisam do kraja pročitao, ali znam da je doseglo nekoliko puta eokejnemogujaovoviše  :isuse: tačku

Link to comment

luzitanija - dejan atanacković

preporuka

evo pre nekog vremena bila je ova preporuka. ovaj pisac je ista ta srednja generacija. profesor je u italiji i ozbiljno se bavi vizuelnim umetnostima... teorijom, istorijom, tehnologijom.

ovo mu je prvi roman. ja uopšte ne volim te fantastične žanrove, dobila sam knjigu na poklon, ali nisam mogla da prestanem da čitam. tako je ozbiljno i zanimljivo, a jezik kojim piše je za čisto uživanje.

i korice je napravio pisac :)

izdavač je besna kobila koji uglavnom objavljuje stripove, ovo je prva knjiga lepe književnosti

luzitanija_vv.jpg

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...