Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Nemam ja ništa protiv dobrog mudrog filma i dubine ali ako majstori znaju da to izvedu kako valja. X-meni (većina), BvS i Dark Najtovi su znali da zalutaju u tom traženju dubine.

I WW samo na momente, bukvalno na par sitnih mjesta, je otklizao u patetiku, a imao je sve predispozicije da to učini, s obzirom na limunada podlogu. Ali izbjegli su te zamke prilično uspješno.

Link to comment

BvS nije zalutao nigde  -_- to je i dalje najbolji superherojski film ikada. 

 

BTW, Justice League prelazi dosta trnovit put trenutno. Zacku Snyderu je cerka izvrsila samoubistvo u martu mesecu, a on, porodica i WB su tek pre par nedelja resili da to obelodane siroj javnosti, jer je Zack ipak odlucio da batali rad na postprodukciji filma i provodi vise vremena sa porodicom. Mada je prvi cut filma vec napravljen i prikazan interno. On je doveo nikog drugog do Jossa Whedona da napise par dodatnih scena koje se upravo snimaju i cijim snimanjem Whedon rukovodi, kao i ostatkom postprodukcionog procesa. Juce je objavljeno da muziku za film nece raditi Junkie XL kao sto je prvobitno bila ideja (jer je radio ina MoS i BvS (zajedno sa Hansom Zimerom), vec Deni Elfman. 

 

Whedon ce inace raditi i Batgirl film. 

Link to comment

Pa nije, evo sa WW nisam odusevljen, a Suicide Squad je los film sa nekim zanimljivim idejama i elementima. 

 

Samo MoS i BvS (posebno BvS) su mi fenomenalni :D

Link to comment

ledzerov dzoker je prava umetnost  i poslastica za gledanje a jedini od tih filmova sto ima neku vrednost u mojim ocima je man of steel (sto bi slaaadz rekao MoS). mislim da je nolan precenjen za velike budzete, njemu je memento savrseno stajao. ostalo postaje corba svega i svacega, kao neki HDR predimenzionirani. skidam kapu cgi za inception kao sto je nekada magic bullet bio tehnicki znacajan.

Link to comment

Meni je Man of Steel kao da gledam dugačak trejler, sve mi nekako ide prebrzo, pa ni negativci nisu dobili dovoljno prostora. Trebalo je ili da počnu film od neke stabilne tačke gde Klark ima već sređen život/posao i da se od starta fokusiraju na sukob sa Zodom i ortacima, a ranu fazu ostave za prikvel, ili da ubace nekog filer negativca za početak.

 

BvS mi je vizuelno dopadljiviji i ima nekih odličnih rešenja, ali opet ima čudnih skokova u radnji (pogotovo što se tiče Lutora i njegovih odluka), a pritom sam gledao samo extended verziju, mogu misliti kako je u regularnoj. Pojedini detalji u borbi su mi bezveze, npr. Supermen na početku sukoba tačno jednom pokušava da urazumi Betmena i kaže mu šta se dešava, a mogao je ponovo u trenucima kad je imao prednost; inače, glavni potez Supermena je da malo jače gurne rivala(?); kasnije Betmen hvata Supermena sajlom, zatim dugo nešto petlja s njom i čekrkom samo da bi ga malo zavitlao malo po sobi, wtf? 

Najjači utisak mi je prvo pojavljivanje Betmena u gornjem ćošku sobe, kao da je ispao iz nekog japanskog horora, odlično urađeno!

Link to comment

Meni je Man of Steel kao da gledam dugačak trejler, sve mi nekako ide prebrzo, pa ni negativci nisu dobili dovoljno prostora. Trebalo je ili da počnu film od neke stabilne tačke gde Klark ima već sređen život/posao i da se od starta fokusiraju na sukob sa Zodom i ortacima, a ranu fazu ostave za prikvel, ili da ubace nekog filer negativca za početak.

 

MoS je falilo malo doterivanja da bude savrsen, ili eventualno da je film trajao tri sata. Ali, s druge strane ima neke elemente koji nadoknadjuju nedostatke: npr. to sto podseca na stare pulp magazine SF amazing stories price, sto ima taj pulpy feel, da ne kazem smek. Zatim, Klarkovo lutanje po svetu u potrazi za svojim poreklom, usput pomazuci ljudima u nevolji, Lois koja prati tragove unazad, rekonstruisuci istoriju njegovog kretanja i tako na kraju otkriva ko je on, itd. Zod i ekipa su taman odlicni, iako nisu ne znam ti ja koliko viseslojni likovi (nisu uopste). Ali samo nekoliko Zodovih recenica i delanja kroz citav film dovoljne su da mu daju tezinu, iako nije kompleksan i lud kao Lex. Inace volim to kad jednodimenzionalan lik naprave tako da sve sve od njega drma i trese. 

 

 

BvS mi je vizuelno dopadljiviji i ima nekih odličnih rešenja, ali opet ima čudnih skokova u radnji (pogotovo što se tiče Lutora i njegovih odluka), a pritom sam gledao samo extended verziju, mogu misliti kako je u regularnoj. Pojedini detalji u borbi su mi bezveze, npr. Supermen na početku sukoba tačno jednom pokušava da urazumi Betmena i kaže mu šta se dešava, a mogao je ponovo u trenucima kad je imao prednost; inače, glavni potez Supermena je da malo jače gurne rivala(?); kasnije Betmen hvata Supermena sajlom, zatim dugo nešto petlja s njom i čekrkom samo da bi ga malo zavitlao malo po sobi, wtf? 

Najjači utisak mi je prvo pojavljivanje Betmena u gornjem ćošku sobe, kao da je ispao iz nekog japanskog horora, odlično urađeno!

 

BvS je malo drugacija i mnogo suptilnija zverka. Stvari se odvijaju kroz likove i njihove karaktere (i njihove medjusobne sudare). To sto Supermen okleva i suzdrzava se da smrvi Betmena (to sto kazes "malo jace gurne rivala"), pa umesto da mu, u trenucima dok Betmen ne zadaje svoje isplanirane udarce, objasnjava situaciju, on se iznervira, itd. sve su to manifestacije unutrasnjih trvenja. Film ima malo dijaloga, sto mi se posebno dopalo, kao i to sto se od nas ocekuje da neke stvari sami povezujemo, nesto sto se u ovakvim filmovima najcesce eksplicitno dijalozima saopstava (ovo mi je jedan od problema sa WW). Mnogo toga nam je prikazano kroz izraze lica, mimiku, pokret, gest. Opet, u to malo dijaloga saopsteno je mnogo o likovima i njihovim istorijama i odnosima. Najbolji primer je Alfred i njegov odnos sa Brusom. 

 

Film je doduse pametno igrao i na kartu da mi o ovim likovima znamo vec skoro sve (cak i najnezainteresovaniji pojedinci u sirokom publikumu zna neke stvari svakako). 

 

Lex je vec posebna prica. Nemam sad vremena (ni zivca :D ) da elaboriram™ zasto mislim da je najbolji negativac u SH filmovima do sada, jaci cak i od Ledzerovog Dzokera. Sekspirovski je skroz. 

Link to comment

BvS mi je bio ok bio na bioskopsko gledanje, plus je neverovatan toliki hejt prema filmu koji nije nista gori od 80% ostalih superhero šećerlema koje prave na desetine sada. Pored toga što je njihov konflikt nategnut/nelogičan, baš je jezivo loša ona konverzacija nakon fighta, koja predstavlja i krucijalni momenat filma. Transfer neprijatnosti. 

 

- "You're letting them kill Martha..." (faca kao neki lose odglumljen šlog)

 

"What does that mean? Why did you say that name?" (u sred pobednickog rage-a nešto mu zagolicalo ceo logički sistem da se pokrene)

 

Nakon Dark Knighta, još jedno remek delo je Watchmen i prvi Guardiansi. Specijalan sentiment gajim i prema Punisheru Thomasa Jamesa :) Od serija, Jessica Jones neprikosnovena zbog Kilgrave-a. Očigledno mi je bitan dobar negativac. :D

Edited by Mos
Link to comment

Dobar je Kilgrave ali je Kingpin daleko bolji.

 

Mislim da mi kod cele te ekipe zapravo najvise smeta nesrazmernost negativaca. Jessica Jones prosecna snaga za heroja, dobije mindcontrol lika, dok neunistivi cage maklja thugs iz kraja i getho Ironmana.

Link to comment
  • 1 month later...

Derdevil je meni najbolja superhero serija, bez konkurencije.

 

+ zilion. 

 

Evo progutao prve dve sezone u nekih desetak dana. Ostale Superhero serije koje sam započinjao, uglavnom sam bataljivao, maksimalno nakon pola sezone. Treba sad dočekati treću sezonu 2018. Mada, kako sam skontao ovi "Defenders" ( Cage, Jessica, Ironfist i DD u paketu ) nastavljaju gde je stala druga sezona. 

Link to comment

+ zilion.

 

Evo progutao prve dve sezone u nekih desetak dana. Ostale Superhero serije koje sam započinjao, uglavnom sam bataljivao, maksimalno nakon pola sezone. Treba sad dočekati treću sezonu 2018. Mada, kako sam skontao ovi "Defenders" ( Cage, Jessica, Ironfist i DD u paketu ) nastavljaju gde je stala druga sezona.

Isto. Mislim, ove neke druge su znale biti zabavne, ali nijedna nije bila actually kvalitetna serija. Daredevil je skroz super.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...