Jump to content
IGNORED

Ljuba Retrovizor Zivkov


vinska musica

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    39

  • Skyhighatrist

    31

  • halloween

    27

  • Caligula

    23

Klonim se koliko mogu televizije, ali sam ipak nabasao na solilokvij utučenog mandatara i tek pred kraj propovedi shvatio sam da je to konferencija za štampu: kamerman i reditelj nemaju srca da makar na par sekundi prikažu poslenike sedme sile, možda su moje kolege bile prikazane pre nego što sam se ja izvoleo priključiti kao gledalac, ali otkako ja ovo pratim vidim samo jedno lice i čujem samo jedan glas – monodrama, monodrama.

 

Nakon možda četvrt sata pričuo mi se izdaleka ženski vokal: "Izvinite, da li to možda znači...", biće da se nešto pričulo i glavnom glumcu, na tren je zastao, kao što bi zastao i u pozorištu kad bi neko iznebuha gromko kinuo, međutim je nastavio da prati tok svoje svesti, pa kakva je ovo konferencija za štampu, za ovo nije potreban ni kamerman, čovek može sam sebe ovako da snimi, jedan govornik – jedan kadar.

 

Ili su novinari mandataru ipak potrebni?

 

Oni su živa potvrda da premijerova opojna moć nije sanak pusti, novinari su ćutljivi i za publiku nevidljivi predstavnici stvarnosti, njihova je uloga da blagonadahnu govornika na još bolju govoranciju: Rolingstonsima nije dovoljno što su bogati i slavni, hoće da to još koji put provere i overe na licu mesta, na bini ispred koje su stotine hiljada obožavalaca; biće da je tako nešto i kod nas u pitanju, dobro, ovde imamo šačicu akreditovanih trudbenika tiska, ali kakva publika takvi i Rolingstonsi.

Link to comment

Neka neko predloži mandataru da se odsad javlja vaskolikom srpstvu kao Zorannah - iz pokreta, snimajući se kamerom/telefonom iz ruke, dok juri sa jednog gradilišta u školu, sa otvaranja WC-a na sastanak sa MMF-om. Da uštedi na vremenu, ionako mu fali sati u toku dana koje bi proveo radno. 

Link to comment
  • 8 months later...

Naš vodeći zmijolog, a koji je i naš vladar, nije rad da se sa trona bešumno spusti kao piton niz stablo baobaba, grešna mi duša ako te dve vrste ne žive u istom arealu; ima predosećanje da mu posinak neće ponuditi da produži društveni ugovor sa nama, i pošto je iskusio sve ovozemaljske slasti predsednikovanja, a njegova gospoja isterala sve svoje modne i pomodne želje, sad je željan nečeg uzvišenog, a šta je uzvišenije od smrti?

 

Ljuba Zivkov u januarskom tekstu za Pescanik o Tomi Nikolicu kao Zmijskom caru.

http://pescanik.net/zmijski-car-2/

Link to comment
  • 2 months later...

Pregleda sekretar glasove, a na svakom listiću piše „Bata“, „Bata“, "Bata“, kao kad bi na nekom spisku stanara u haustoru pisalo „Mali“ „Mali, „Mali“...   :lolol:

 

Predsedniku bi se oči napunile radosnicama, kao Žiki koji na televiziji otkriva stare talente, i koji u radosnoj zagrcnutosti pozdravlja ne samo sve ljude, nego i sve pojave, geografske pojmove, omladinu, moribunde, rečne slivove: „Pa vi mi čitate misli!“ – otelo bi se Vučiću. „Nisam hteo da se mešam u to ko će rukovoditi BIA-om, ali ste odabrali pravog čoveka, istog onog za kojeg bih ja glasao da sam ubogi ministar koga jednom u tri godine premijer nešto tobože pita! Hvala vam svima, ušli ste u istoriju ne samo Srbije, nego i u istoriju telepatije, ovo među nama je neki humani blutut, ovako važna odluka donesena jednoglasno učvršćuje me u veri da činim dobro, i da sam vas pravilno ocenio kad sam vas pozvao u Vladu!“

 

Istinomer

Link to comment
  • 1 year later...
Quote

Iskosa vidim da je u štampaču već moja slika sa novog pasoša, nazirem ćelu i delić mornarske majice, lažni Pikaso, eto, uzmite tu sliku, kažem, na šta će službenica: „Idite samo da uplatite za ličnu kartu…“ – „E, sad opet imamo problem: neću da dam nijedan dinar za ličnu kartu, jer ja imam ličnu kartu, platio sam nevoljko za dve tablice, jer sam jednu izgubio, a ovo nisam ni izgubio ni krivotvorio…“

Žena u taj mah ćutke zari lice u dlanove i ostade nepomična dobrih šest sekundi, iza leđa joj možda i nadređeni, a čiju sam ja inspektorsku ravnotežu nehotice narušio, jer moj slučaj ne ide ni u kola ni u sanke, ispred nje sam ja, koji sam se sad prvi put uskopistio, napokon skloni dlanove sa lica i prozbori poslednjom snagom: „Idite…“

Da. Dok sam još čekao u hodniku (onom prvom) da dobijem odobrenje za novi par tablica, čuo sam iz zajedničke prostorije tada već poznat mi glas kako pita ostale: „Jel treba sutra neko da se slika sa perikom?!! Da se sprda?!“ Nije se meni obraćao, pa nisam ni rekao ono što ja mislim: „Zar vi mislite da se u istoriji policajstva nije niko slikao sa perikom?!“

 

:lol:

Link to comment

pa kakav ludak respiratorno me osakatio plachem i slinim posledichno 10 minuta :rolf:

pred kraj sam mislila da je sve izmislio, kad ono i slike :isuse:

sent from bubamoto

 

 

da dodadnem, ako nisam vec ranije, genije. apsolutni genije, nek zivi iljadu godina u zdravlju i sreci :D
 

Edited by gospa buba
Link to comment

ne kaze nishta, sheret, mozda ga spopalo na inspiraciju tog dana. ja ne znam da sam ga ikad videla bez shesirica makar. vish za pasosh da je morao.

 

kod ovog dela 

Quote

... poželeo sam da se, shodno novom zakonu, slikam sa svojim verskim, nacionalnim ili drugim obeležjem; činovnica je rekla da ne zna za taj zakon, ali da će pitati, nekome je telefonirala, nakon pet ili deset minuta dobila je odobrenje da me slika sa šubarom, ...

pomislila sam da je sve izmislio. al slike, i to ne jedna, nego chitav slozen i planiran sistem prekrshaja :hail: 

 

chitam treci put :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...