Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne vidim gde se ne slažemo. Ja sve vreme govorim da je nepošteno od nje da odricanje od Weinsteinovih donacija podvede pod svakogodišnje uobičajeno milosrđe. Umesto toga treba da udeli novac koji joj je ovaj dao, što je zapravo i obećala . Dinamika i način davanja tog novca me ne zanimaju. Bitan je princip i rezultat.

Link to comment

Ne vidim gde se ne slažemo. Ja sve vreme govorim da je nepošteno od nje da odricanje od Weinsteinovih donacija podvede pod svakogodišnje uobičajeno milosrđe. Umesto toga treba da udeli novac koji joj je ovaj dao, što je zapravo i obećala . Dinamika i način davanja tog novca me ne zanimaju. Bitan je princip i rezultat.

Ali kada je Hilari iz cuga rekla pravu stvar? Da joj sledecih dana postave dodatna pitanja o vracanju tih para, dosla bi triangulacijom do ovako nekog odgovora (vracam, ali na rate) koji smo ti i ja sklepali.

Link to comment

Seksualno uznemiravanje i zloupotreba položaja da pokuša da dobije seks. Ako sam dobro shvatio.

 

Dobro si shvatio, ali je prilično pipavo razgraničiti creep-rapist dublet. Eno Rose McGowan tvrdi da je nju bukvalno silovao, samo što se ona na to požalila ne policiji nego njegovom kolegi producentu koji joj nije poverovao na reč (a i da jeste ne znam šta je trebalo da uradi, da izvrši citizen's arrest).

Link to comment

to je to, ljudska i manjinska prava kao ukras koji sakriva klasni konflikt.

 

 

What Harvey Weinstein tells us about the liberal world

 

Perhaps it was all about moral absolution, in the same way that lists of corporations-that-care always turn out to be led by outfits like Walmart, Goldman Sachs and Exxon-Mobil. In the world of the wealthy, liberalism is something you do to offset your rapacious behavior in other spheres. It’s no coincidence that, in Weinstein’s desperate first response to the accusations against him, he thought to promise war against the National Rifle Association and to support scholarships for women.

But it’s also something deeper than that. Most people on the left think of themselves as resisters of authority, but for certain of their leaders, modern-day liberalism is a way of rationalizing and exercising class power. Specifically, the power of what some like to call the “creative class”, by which they mean well-heeled executives in industries like Wall Street, Silicon Valley and Hollywood.

 

Link to comment

trampara je izjavio kako je podlegao pritiscima iz fbi i cia da ne objavi sve dokumente jer bi to ugrozilo nacionalnu bezbednost :wacko:

- wtf kako kada su svi akteri tih dešavanja mrtvi, dokle će štititi porodice umešanih (ne kažem da je zaista postojala zavera vlade u senci da se likvidira jfk)

- hoćemo li morati sačekati da poumiru i njihovi unuci kako bi saznali istinu...

- bilo kako bilo ovim samo raspaljuju teorije zavere i još više urušavaju ionako nizak kredibilitet federalne vlade i raznih troslovnih agencija kod američkog naroda...

Link to comment

Nije samo zastita licnosti, vec i nacina skupljanja informacija (ja mislim da je to razlog ne objavljivanja svega).

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...