Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pa, nisam nesto mnogo osetljiv u tom pogledu. Mozda bih i ja malo mucio doticne.EDIT Serem, naravno, ali mi se malo kenja od zabrinutosti za talibane ili pak za legalizam.
Ako ćemo iskreno, ne brinem se ja za talibane nego za sebe i svoje slobode, za, je li, načelo. Iskreno se plašim svake relativizacije nekih najelementarnijih pravnih normi. Edited by vasudeva418
Link to comment

Ne pričam ja o poređenju, nego o ekspoziciji. Sjevernokorejski gulag je nešto ''normalno'' pa se i ne spominje, talibanski pravni sistem je nešto normalno, pa se i ne spominje, ali kako u medijima tako i na PPPu GITMo izviri svako malo, kao da je najcrnja točka na planeti. Bilo koja kasarna u Rusiji je opasnije mjesto od GITMOa, kako po pitanju životnih uvjeta tako i po pitanju torture, pa Amnesty International ne traži ukidanje ruske vojske. I mean, wtf? I Rusi su ljudi. I Korejci.A X-Ray neće biti ukinut dok se u njemu ne odigra iživljavanje nad lešinom Bin Ladena ili nešto slično, GOP će se pobrinut za to. Dakle, vrijeme je da prihvatimo i to kao nešto ''normalno' i prestanemo prolivat birane suze nad tim.

Link to comment
Zanimljivo kako niko na PPPu nikad nije zakukao oko Kim Il Jongovog Gulaga, koji i dan danas veselo operira.post-349-12910348515671.jpg
a po cemu se vidi da je to gulag? nasli sliku sa bodljikavom zicom i odma krenuli da podmecu lazi o narodnoj vlasti severne koreje. na stranu to sto gulazi nisu ni potrebni, jer niko nema razloga zbog cega da se buni. tj, svako dobija prema potrebi i zadovoljan je.
Link to comment
Ne pričam ja o poređenju, nego o ekspoziciji. Sjevernokorejski gulag je nešto ''normalno'' pa se i ne spominje, talibanski pravni sistem je nešto normalno, pa se i ne spominje, ali kako u medijima tako i na PPPu GITMo izviri svako malo, kao da je najcrnja točka na planeti.
Možda Gitmo dolazi u medije zato što Amerikanci imaju slobodu da kritikuju svoj sistem? Naravno da će pre da pričaju o Gitmu nego o Koreji, a siguran sam da bi i Korejanci imali štošta da kažu protiv svog sistema kada bi mogli.I aman, nije najcrnja tačka na planeti, ali je u pogledu vladavine prava najcrnja tačka Amerike, zemlje koja je dominantna sila u svetu i koja na stotine načina utiče na pravne sisteme većine zemalja sveta. Naravno da želim da zemlja koja je za mene simbol slobode ima više pravne standarde od Severne Koreje, uopšte mi nije jasno šta tu ima dalje da se objašnjava.
Link to comment
Iskreno se plašim svake relativizacije nekih najelementarnijih pravnih normi.
Ja mislim da je to opsta pojava, verovatno i u Svedskoj (posebno kada bi je neko opasno izazvao, sto se nije desilo cca 300 god. ) Od stvari koje je USA radila pod Bushom, Gitmo je jedna od onih koji su meni licno manje smetale. Vise mi je smetao sav taj patriotski patos, ta izvesna fasizacija drustva (koja je na srecu dosta raslabljena nitkovima poput Jon Stewarta i slicnih ;-))
Link to comment

Al si me utešio, do kurca.Ali da, imaš poentu, Guantanamo je pravni incident, opasnija je bila ta gnusno-patriotska atmosfera. Živeo nama Jon.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Netko bi rekao da je najcrnja točka US vladavine prava oduzimanje prava glasa osuđenicima - recimo ja. Evo, ECHR upravo naložio Velikoj Britaniji da ukine istu tu tekovinu vladavine prava, Cameron se jada i plače da mu nema izlaza nego da to ispoštuje.Mislim, sve je relativno - ja Ameriku ne gledam kao na uzor po pitanju pravnog uređenja, jer je US of A živi legalistički organizam koji se batrgne i razgoropadi svaki put kad ga netko opauči, manje ili više. Zato me i za GITMo jednako boli q isto kao i za NK Gulag. Više me zanima i brine kako je u buksama i čatrnjama u mojoj zemlji.

Link to comment
Al si me utešio, do kurca.
Pa to nije ni lose, obzirom da nisam ni pokusao da te tesim. Mislim, reci mi sta hoces da napisem, ili jos bolje, napisi moje postove za mene da se tebi svidjaju... Posto ne zadovoljavam tvoje visoke standarde, evo nek ti Rodjer pise, uglavnom se slazem s njim, a on x puta vise zna od mene.
Link to comment
Pa to nije ni lose, obzirom da nisam ni pokusao da te tesim. Mislim, reci mi sta hoces da napisem, ili jos bolje, napisi moje postove za mene da se tebi svidjaju... Posto ne zadovoljavam tvoje visoke standarde, evo nek ti Rodjer pise, uglavnom se slazem s njim, a on x puta vise zna od mene.
Uh al si bodljikav danas, bolje da begam dok je vreme.
Link to comment
Ne pričam ja o poređenju, nego o ekspoziciji. Sjevernokorejski gulag je nešto ''normalno'' pa se i ne spominje, talibanski pravni sistem je nešto normalno, pa se i ne spominje, ali kako u medijima tako i na PPPu GITMo izviri svako malo, kao da je najcrnja točka na planeti. Bilo koja kasarna u Rusiji je opasnije mjesto od GITMOa, kako po pitanju životnih uvjeta tako i po pitanju torture, pa Amnesty International ne traži ukidanje ruske vojske. I mean, wtf? I Rusi su ljudi. I Korejci.A X-Ray neće biti ukinut dok se u njemu ne odigra iživljavanje nad lešinom Bin Ladena ili nešto slično, GOP će se pobrinut za to. Dakle, vrijeme je da prihvatimo i to kao nešto ''normalno' i prestanemo prolivat birane suze nad tim.
auh, kakva zamena teza. jel postoji neko na PPP-u da negira logore u severnoj koreji, zlocine talibana ili da barem pokusava da ih opravda? ne postoji. to ti je odgovor.
Netko bi rekao da je najcrnja točka US vladavine prava oduzimanje prava glasa osuđenicima - recimo ja. Evo, ECHR upravo naložio Velikoj Britaniji da ukine istu tu tekovinu vladavine prava, Cameron se jada i plače da mu nema izlaza nego da to ispoštuje.Mislim, sve je relativno - ja Ameriku ne gledam kao na uzor po pitanju pravnog uređenja, jer je US of A živi legalistički organizam koji se batrgne i razgoropadi svaki put kad ga netko opauči, manje ili više. Zato me i za GITMo jednako boli q isto kao i za NK Gulag. Više me zanima i brine kako je u buksama i čatrnjama u mojoj zemlji.
pa dobro, hajde onda da ogranicimo razgovor na forumu samo na ovaj region i dovidjenja. Edited by kojot
Link to comment
Uh al si bodljikav danas, bolje da begam dok je vreme.
Ja ozbiljno mislim... Rodjer kaze to sto ja hocu, a pritom ima linkove i svu ostalu opremu za postove. Mene Gitmo nikada nije zabrinuo, stavise licno sam vise bio iritiran hipicima koji su kuknjarili zbog zlehude sudbine nejaci koju su tamo tlacili protivno legalizmu.
Link to comment
Ja ozbiljno mislim... Rodjer kaze to sto ja hocu, a pritom ima linkove i svu ostalu opremu za postove. Mene Gitmo nikada nije zabrinuo, stavise licno sam vise bio iritiran hipicima koji su kuknjarili zbog zlehude sudbine nejaci koju su tamo tlacili protivno legalizmu.
dobro, samo mi razjasni tvoj stav do kraja, jel isto to mislis i o hrvatskim ratnim zaroblejnicima koji su dopremani u srbiju?
Link to comment
Mene Gitmo nikada nije zabrinuo, stavise licno sam vise bio iritiran hipicima koji su kuknjarili zbog zlehude sudbine nejaci koju su tamo tlacili protivno legalizmu.
meni je ovo malo Divlji zapad, izvini. zakon bi trebao da bude jednak za sve, nema tu ništa hipi, to je valjda najkonzervativniji mogući stav na svetu
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...