Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Kakva bre crkavica, o cemu ti pricas? Kako te nije blam?
...Izvinjavam se. Nisam video da je ovom prethodio lep i civilizovan post na strani pre. Edited by Mp40
Link to comment
Da li ti mislis da su ljudi kojima se sad zakida crkavica krivi sto je drzava u kurcu?
Naravno da nisu. Ali dug je napravljen i ti sad možeš da ritualno raščerečiš sve poslanike i bankare, i zapleniš im imovinu - nećeš pokriti ni 5% tog duga. Stvar je u tome što su svi trošili.Pazi, ja sam oduvek bio oduševljen inicijativom koju su Grci kao narod sposobni da pokažu. Bilo da im obesni panduri ubijaju tinejdžere, bilo da im poslanici i bankari zavlače ruku u džep, oni su imali tu crtu zajedničke svesti o nekim stvarima. I to nema veze sa dozlaboga korumpiranim sindikatima već sa narodom i načinom razmišljanja tog naroda - to sam skapirao kada sam se prvi put priključio prvomajskom protestu prilikom turističke posete Atini. Dok su se neki oždirali od roštilja kao nenormalni, Grci su glasno tražili svoja prava. Ovo da ne ispadne kako se ne razumemo oko osnovnih stvari.Ali ovde je ključno pitanje cilja koji će morati da se definiše. Sveopšti bunt postoji ali slaba je od njega vajda ako se sve svodi na: "Nećemo da štedimo!" Jer to bi značilo da se traži model po kojem bi moglo i dalje da se troši u okviru istog sistema protiv kojeg se treba boriti.Ako je došlo do opštenarodnog bunta, onda cilj treba da bude demontaža sistema. Kompletno preuzimanje zemlje i otkazivanje poslušnosti velikim bankama. S tim da izgradnja novog i boljeg sistema zahteva još veća odricanja od onih koje planira aktuelna vlast. Toga svi moraju da budu svesni. Ako je ovo troje jadnika spaljeno samo zbog toga da ne bi bilo odricanja i da bi moglo da se lagodno živi do još jednog utorka, onda otpustim ja niz kanalizaciju takvu revoluciju i revolucionare.
Link to comment

Super mi je vas rezon da se moramo svi vecito klanjati Ekonomiji da je ne naljutimo pa da nas kazni. Strpite se, zivecete kasinje, sad moramo da prinesemo zrtvu Ekonomiji!!! A pritome, gadovi koji to seru zive ko bogovi, izopaceni od moci. Drkaju na bedu okoline. Jel vam jasno da postoje ljudi koji hoce da zive ljudski, od svog postenog rada i da im je muka od samovolje govnara na vrhu i zato su besni?U sukobu radnika i drzave(gazde), znam na kojoj sam strani. UVEK!

Link to comment

Ovde se zapravo radi o ljudima koji imaju trinaestu platu. Zato sam napisao ono o "crkavici". Pricati o crkavici je skroz besmisleno, jos je veca demagogija pricati o gladi, u kontekstu ljudi koji primaju 13 redovnih mesecnih zarada, i gde postoji pravo na redovan godisnji odmor, solidnu zdravstvenu zastitu. Ma kako neke parole glasno i jebozovno zvucale, ja ne volim da termine glad, eksploatacija, crkavica koristim kada pricam o ekonomskim prilikama u Evropi. To ostavljam za Cad, Mali, Kambodzu, i druge zaista siromasne drzave se siromasnim gradjanima. Prosecan Grk nije niti siromasan, niti eksploatisan, niti radi za crkavicu, a ponajmanje je gladan. I to ne samo prosecan Grk, vec to vazi za skoro svakog Grka.

Nasao samSrednja plata je 750€Minimalac 668€
sto bi znacilo da ili zive u necemu vrlo blizu totalne ekonomske jednakosti, ili da su svi koji rade u privatnom sektoru prijavljeni na minimalac. znamo da ovo prvo nije slucaj.
Link to comment
Ako je došlo do opštenarodnog bunta, onda cilj treba da bude demontaža sistema. Kompletno preuzimanje zemlje i otkazivanje poslušnosti velikim bankama. S tim da izgradnja novog i boljeg sistema zahteva još veća odricanja od onih koje planira aktuelna vlast. Toga svi moraju da budu svesni.
Mislio sam da sam svojim paljevinskim prvim postom na ovu temu izrekao isto ovo. Ali, odmah je dosao portparol jedinog odrzivog poretka i utrpao mi spaljene u banci u usta.
Link to comment
sad moramo da prinesemo zrtvu Ekonomiji!!! A pritome, gadovi koji to seru zive ko bogovi, izopaceni od moci. Drkaju na bedu okoline.
?
Bog ubio ovdasnje i ondasnje libose, opet ce da zakukaju,
?nema potrebe da ista odgovarate. Edited by MayDay
Link to comment
ljudi koji primaju 13 redovnih mesecnih zarada, i gde postoji pravo na redovan godisnji odmor, solidnu zdravstvenu zastitu.
Pa, jel ne treba to da imaju? Jel ne treba to da brane kad pokusaju to da im uzmu oni koji imaju milion puta vise???
Link to comment
Pa, jel ne treba to da imaju? Jel ne treba to da brane kad pokusaju to da im uzmu oni koji imaju milion puta vise???
Pa, zavisi.Ako trinaesta plata i drugi bonusi počivaju na zaduživanju zemlje preko granice bankrotstva, šta se onda brani? Upravo taj i takav bankarski sistem, mrvice koje dopadnu sa stola bogatih.Ja te ponovo pitam: da li je cilj demontirati truli sistem ili očuvati ono malo priviliegija što iz njega može da se izvuče? Da li se zbog toga proliva krv?
Link to comment
Pa, jel ne treba to da imaju? Jel ne treba to da brane kad pokusaju to da im uzmu oni koji imaju milion puta vise???
Uzimaju im trinaestu platu. U ostalih 12 ne diraju vise od 5% ako sam dobro razumeo.Ako im budu dirali odmore, dirace tako da bude dovedeno do nivoa prosecnog broja dana za odmor u ostatku Unije. Sigurno im nece redukovati broj dana za odmor na manje od 20 po godini. Nece izbacivati mamografe i bolnicke lezajeve iz medicinskih centrara, aman.Poreze podizu jer su neodrzivo niski, cak i za neki prototip indijeve ili mejdejkine drzave. Ej, 9% PDV na pivo? Je li to normalno, na onolike rashode? Edited by pacey defender
Link to comment

Grchkim radnicima niko nije zavukao ruku u dzep i uzeo im novac. Ostaju bez nechega za shta vishe nema para. Tako da ne razumem shta znachi "uzima im se kad neki imaju milion puta vishe". So fucking what? I ti shto imaju milion puta vishe ce manje da dobiju.

Link to comment

Ovo je situacija bez resenja. Papandreuov plan vise ne moze biti prihvacen. Grcka nece dobiti novac za pomoc. Sledi default, izlazak iz evrozone, povratak drahme, lancana reakcija, prvo u Italiji pa u Spaniji.

Link to comment
!!!Nema potrebe ni da ti ista pises.
ja sam tim iskazom napala stavove koje ste vi neposredno pre toga izneli. sad ti meni reci sta recenicom ispod ovog dranja konkretno imas napasti.ako ne zelis, tim bolje. ionako mi tvoje misljenje vise nije relevantno.
Link to comment

Moze Grcka da podigne poreze koliko hoce ali ako ne pocne da vodi odlucnu politiku protiv onih koji te poreze ne placaju (prikrivaju ih na razne nacine) slaba ce im biti vajda od toga.

I ti shto imaju milion puta vishe ce manje da dobiju.
Nisam siguran da ce ovo biti tacno
Link to comment
Ovo je situacija bez resenja. Papandreuov plan vise ne moze biti prihvacen. Grcka nece dobiti novac za pomoc. Sledi default, izlazak iz evrozone, povratak drahme, lancana reakcija, prvo u Italiji pa u Spaniji.
Одлично, Светска Револуција! Дајмо МП-у власт у руке и штампарију новца, да видимо ту освету гнусној Економији!Живеле пароле!
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...