Jump to content
IGNORED

Odose žarulje....


paculla

Recommended Posts

A znam video sam tu radnju. Mislim da sam ih i u belvilu kad sam tražio svezabaterije tačka net ;-)

Nego za te trake jel to ide odma sa nekim trafoom ili kako?

trake još nisam ubudžio al mislim da za sve treba trafo

Link to comment
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • katamaran

    8

  • paculla

    6

  • Frank Pembleton

    6

  • nesha taxista

    5

A znam video sam tu radnju. Mislim da sam ih i u belvilu kad sam tražio svezabaterije tačka net ;-)

Nego za te trake jel to ide odma sa nekim trafoom ili kako?

Kraće rečeno, da.

Uglavnom, svodi se na to da ti uz LED trake prodaju i odgovarajuće napajanje koje bi prodavci trebalo da izaberu.

 

Duže rečeno, ide sa  prekidačkim napajanjem/ispravljačem (LED driver, LED napajanje) određene snage i napona, u zavisnosti od količine led dioda i njihovih naponsko-strujnih karakteristika.

LED diode se napajaju jednosmernom strujom. Napajanje uzima naizmeničnu struju iz mreže i ispravlja je u odgovarajuću jednosmernu.

 

Nešto ovakvo:

Kinez 1

Kinez 2

itd

i tak proče i tak daljše

Link to comment

A one lepe vintage edisonke daju slabasno svetlo?

Na fotkama i video snimcima je lepo svetlo al jacine svece.

Kontao sam da instaliram 6-8 na plafon al kontam da ce opet biti mracno

Link to comment

A one lepe vintage edisonke daju slabasno svetlo?

Na fotkama i video snimcima je lepo svetlo al jacine svece.

Kontao sam da instaliram 6-8 na plafon al kontam da ce opet biti mracno

 

bruuuutalne su. video neku u salonu nameštaja 8k je. al bi morao da štemam plafon i sve što ide uz to. dve u uglovima čisto kao dekorativno svetlo je ok, ali ukoliko njima želiš da digneš nivo svetla u prostoriji mislim da je mrka kapa. ova cena od 8k je za jednu što visi sa plafona, ima varijanta sa dve i tri iz istog kabla tj. mesta.

Link to comment

Skrolovao sinoc po aliju i u proseku je 50ak dolara za 8 grla sa kablovima i zajednickom vezom na kraju. Sijalice su ako se ne varam 5-6 dolara. Lepo izgledaju u grozdu, lepo izgledaju razbacano poput paukovih nogu (invalid pauk, neke noge su mu krace a neke duze), mozes i granu od drveta instalirati, moze preko grede na vikendici :)

Ima i raznobojnih kablova za djecu koji izgledaju kvalitetno, mislim na boje i nijanse.

vrlo lako moze i diy varijanta.

Btw na Aliju ima super dizajniranih visilica al su relativno skupe.

Link to comment

Ovo sto diluju kod nas ujeda koliko se ugradjuju, kafici uglavnom nabavljaju direktno iz kine ili preko nekih koji se verovatno ne ugradjuju toliko....

Kacio sam ove ima i cenovnik ujeda prilicno...

Edit:

Ne znam kako bi prosao alijem, jbga moze i nasa carina da te osuri....

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Malo oftopić,

Ja išao da kupim neonku od 15w i ova kao u radnji nemamo oriđiđi samo ove kineske. Ja kao ajd daj te kineske...

U jbm ti ono jedno hiljadu luxa slabije , kakav krš majko mila!

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

meni LED odlične, ali baš postoji razlika u kvalitetu. Kupili jedne na buvljaku i krš su, premestio ih odmah iznad kuhinskog astala i da nisam već pre toga imao jedne iz neke prave prodavnice (sad se ne sećam koje, možda tehnomanija; video sam LED prodavnicu na uglu gandija i gagarina) batalio bih LED. Ove "prave" bap imaju dobro svetlo - toplo belo i tačno je kompromis između mene koji volim belo, pa čak i hladno belo i žene koja preferira žuto svetlo ...

reče nema električar da je to hladno belo najbliže sunčevoj svetlosti

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...