Jump to content

Photo

Srbija ne pre 2020 u EU

• Please log in to reply
3822 replies to this topic

#3811 jms_uk

jms_uk

Gaston Lagaffe

• Members
  • 14,194 posts

Posted 20 October 2017 - 14:01:05

Ovo je vise okrenuto prema Americi [i drugim zemljama] koje naplacuju ulaz za/proveravaju EU drzavljane.

Ne razlikuje se nista ovo od raznih ESTA, eTA i slicnih elektronskih autorizacija.

Ima detaljno vise ovde https://www.euimmigr...as-eu-visa.html

#3812 palikaris

palikaris
  • Members
  • 1,507 posts

Posted 20 October 2017 - 15:38:42

a sto se zapadni Balkan koji je u procesu prikljucenjatm ne izuzme iz ovoga?  

#3813 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 12,742 posts

Posted 20 October 2017 - 17:37:45

zapadnobalkanci treba da budu ponosni sto ih EU ovom odlukom izjednacava sa amerikancima! hej bre, isti tretman nama kao i drzavljanima imperijalne prebogate amerike!

#3814 radisa

radisa

Bolje ceo život biti bogatun, nego 7 dana živeti u bedi

• Administrators
  • 25,566 posts

Posted 20 October 2017 - 18:28:10

Jel to varijanta, ja bukiram hotel, platim 20€ za mene i gospoju, pošaljem forumlare nekome tamo u e formi, on mi vrati za par dana papir i kaže možete ići?

I to mi važi 3 godine?

Pa nije to tako strašno, rešiću za 5 minuta i 20€ i ćao... Imao sam i glupljih trošenja para i vremena  u životu...

Samo pitanje, ako idem malo u SLO, malo u ITA, malo u HU, malo u GRE, hoće mi jedna e prijava vežiti za sve zemlje ili ću morati za svaku da se jebavam? Nisma shvatio iz teksta...

#3815 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 12,742 posts

Posted 20 October 2017 - 18:29:30

mislim da to jos nisu shvatile ni eurobirokrate, valjda ce da smisle do 2020.

#3816 Tribun_Populi

Tribun_Populi

Castilla y León

• Members
  • 9,267 posts

Posted 20 October 2017 - 18:35:28

a sto se zapadni Balkan koji je u procesu prikljucenjatm ne izuzme iz ovoga?

+1

Mi smo valjda nekakav jebeni kandidat™.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

#3817 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 12,742 posts

Posted 20 October 2017 - 18:44:35

mi i turska u kolo da se uhvatimo kao uspesni kandidati™ s tim da turska ipak mora da vodi kolo zbog svog staza kao kandidata™

Edited by Pontijak, 20 October 2017 - 18:45:39.

#3818 Braća Strugacki

Braća Strugacki
  • Members
  • 9,400 posts

Posted 20 October 2017 - 19:30:09

otežaće mi posao to cimanje sa odobrenjima, oni ovde ulaze samo sa lk, dosadilo mi je više to što me tretiraju kao nižu rasu

#3819 palikaris

palikaris
  • Members
  • 1,507 posts

Posted 20 October 2017 - 20:21:57

To se zove proces prikljucenja. Tretiraju te ko stoku, prodaju ti svoje otpatke, radis za njih za male pare, poklonis im celu drzavu, postavljaju ti premijera i predsednika i sastavljaju vladu, a u EU neces nikad.

Sent from my F8132 using Tapatalk

#3820 Tribun_Populi

Tribun_Populi

Castilla y León

• Members
  • 9,267 posts

Posted 20 October 2017 - 21:48:33

To se zove proces prikljucenja. Tretiraju te ko stoku, prodaju ti svoje otpatke, radis za njih za male pare, poklonis im celu drzavu, postavljaju ti premijera i predsednika i sastavljaju vladu, a u EU neces nikad.

Pajsad, za pola od toga smo sami krivi jer su nam političari gowna, koja fala bobu prvo gledaju sopstvenu guzicu pa deset mesta prazno pa onda nacionalni interes™. Dok se namiri forma, za suštinu ostane malo do ništa, pa tako i proces priključenja™ u našoj režiji ima da izede zdravo tkivo do kosti, kao stečaj društveno preduzeće, i da od obećanog raja za raju ostane max 10%.

Ja se samo bojim da to zatezanje iz Brisla™ ne dovede ovde neke tako opskurnije likove. Pošto je brt Vuçi letvicu digao dosta visoko, U-turn u celokupnoj politici bi ovde doveo do totalnog loma od koga bismo se teško oporavili. Ovde više nema snage nizašta, suvi smo ko drenovina.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

#3821 palikaris

palikaris
  • Members
  • 1,507 posts

Posted 20 October 2017 - 22:05:21

Of kors. Nasi politicari su govna, zapravo samo delegati stranih politicara, a i ovi sami su nista drugo nego govna, agenti velikog kapitala, ni oni se ne pitaju mnogo o tome kako ce njihove drzave izgledati.

Nema nista od u-turna, taj koji bi mozda i pokusao i onako pod a) ne bi nikad ni dosao na vlast, a pod b) cak i kad bi nekim ludilom uspeo, pojeo bi ga mrak za dva dana.

A da, pa sta ces opsukrnije od ovih.

Edited by palikaris, 20 October 2017 - 22:17:44.

#3822 Tribun_Populi

Tribun_Populi

Castilla y León

• Members
  • 9,267 posts

Posted 20 October 2017 - 22:29:14

Sada da, u nekoj malo drugačijoj konstelaciji snaga u ojropi i svetu, pitanje je. Ovde se ionako nama potpomaže (ili podmazuje, komekakodrago) „izbor“ već deceniju i po, s drugačije pomešanim kartama ko zna u kom pravcu bi to išlo.

Ojropa, što se mene tiče, može u bližoj budućnosti ili da se ujedinjuje u ojrofederaciju (ono, vojska, avijacija, mornarica, žandarmerija) ili da se tera u kurac. To mirovni projekat više nije, već od poodavno nedovršena država. Zbog jedne takve nedovršene i iznutra razjebavane mi je detinjstvo prošlo u ratovima i bedi, ne bih opet.

#3823 palikaris

palikaris
  • Members
  • 1,507 posts

Posted 20 October 2017 - 22:45:45

Pa ja bi bas voleo da vidim jedne izbore ovde bez potpomaganja. Prilicno sam siguran da bi rezultat bio znacajno povoljniji po nas. Da nije bilo njihovog potpomaganja imali bi drugi krug i birali bi izmedju vucica i jankovica. Kostunica ne bi nikad dobio drugi premijerski mandat, dacic ne bi bio premijer, dinkic pitanje da li bi prešao cenzus, a kamoli bio ministar tolike godine itd. Stvarno nislim da ni jedan narod nije toliko retardiran, pa ni mi, da bira konstantno najgore idiote. Svi ovi kretenoidi koji nam se redjaju i kenjaju po glavi su ipak gurani spolja, a najcesce nisu ni dobili izbore uopste, kao sadasnji predsednik proletos npr.

Ovo za eu vojsku i ostalo, nista od toga. U evropi poslednjih 20 godina nema dva lidera sa iq vecim od 75, niti ce ih biti. I tamo opskurni likovi upravljaju drzavama, a jos opskurniji cekaju svoju sansu.