Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Ja sam jednom narucila od njih pre dve godine otprilike, bila je kutija sociva i dve bocice tecnosti, 25 eur vrednosti, mislim da mi je postar naplatio nesto oko 200 dinara ili manje ca, na konto pdv-a.

U najgorem slucaju, za vece vrednodti mogu da naplate 10% carine i 20% pdv, na fakturnu vrednost+postarina.

Link to comment
  • 1 year later...

Koliko sam ja čula, dioptrija se vraća posle, recimo, 10 godina. Ali idu ljudi i skidaju se dioptrije. Naravno, verovatno ne mogu sve (recimo, ne verujem da se nešto može uraditi sa astigmatizmom). Ne znam šta bi moralo da se desi da se odvažim na to. Ja sam se godinama psihički pripremala za sočiva i činjenicu da će nešto da mi bude u oku. Merenje očnog pritiska sa onom "iglicom" i stavljanem ispod donjeg kapka je bio pakao. Ali neki nemaju ovakve probleme :12_slight_smile:.

Edited by kiki
Link to comment
Just now, kiki said:

 Merenje očnog pritiska sa onom "iglicom" i stavljanem ispod donjeg kapka je bio pakao. Ali neki nemaju ovakve probleme :12_slight_smile:.

ne postoji odvratniji medicinski pregled

 

 

 

ne postoji

Link to comment

Ovo je bilo pre xy godina. Sada anasteziraju oko i ne želim ni da znam kako mere. Ono nešto je išlo pravo u oko :52_fearful:. A onda ti niko ne kaže da ne stavljaš sočiva... Kao na kamen da sam ih stavljala.

Link to comment
1 hour ago, kiki said:

Koliko sam ja čula, dioptrija se vraća posle, recimo, 10 godina. Ali idu ljudi i skidaju se dioptrije. Naravno, verovatno ne mogu sve (recimo, ne verujem da se nešto može uraditi sa astigmatizmom). Ne znam šta bi moralo da se desi da se odvažim na to. Ja sam se godinama psihički pripremala za sočiva i činjenicu da će nešto da mi bude u oku. Merenje očnog pritiska sa onom "iglicom" i stavljanem ispod donjeg kapka je bio pakao. Ali neki nemaju ovakve probleme :12_slight_smile:.

 

Ja se premisljam oko zahvata. U sustini, par ljudi iz mog okruzenja je sredilo sebi vid tako i dosta su zadovoljni. A kad krenem da se informisem (citaj guglam) oko svega pa nalazim svakakve odzive, izmedju ostalog i ovako  nesto. Dioptrija se vraca posle 10 godina kod nekog malog procenta ljudi, i tada mogu da se rade i korektivni zahvati, a ume to i da se mesa sa onom starackom dioptrijom. Moze i astigmatizam da se sredi, do odredjenog stepena, i u sustini zahvat je vrlo precizan i skida dioptriju do 0-0.5. Ume da se desi da je neuspesan zahvat i da je potrebno odraditi doradu, sto opet nije strasno, osim u finansijskom obliku, tu je dosta strasno.


Najjeziviji deo cele price mi je to sto ti zaseku oko da naprave taj mali otvor gde ce laser da radi posao, i posle ga vrate, zapuse, i sad kao 1 dan treba da to zaceli, zato ti daju tamne naocare koje stavis i ne skidas 24h, da ne bi slucajno cackao oci rukama a i da bi ih stitio od svetla. Druga strana price kaze da taj kapak nikad ne zaceli do pune jacine, i da moze usled neke traume da se pomeri ili otpadne, sto je ono bas superiska.

Inace nosim kombo sociva i naocare, sociva me smaraju jer mi se susi oko i onda imam osecaj zamora i pospanosti. A sa naocarima ne mogu da obavljam sve aktivnosti koje volim da obavaljam. Nisam imao kristalno cist vid od osnovne skole :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...