Jump to content

Photo

N1, CNN medj srbljem

• Please log in to reply
636 replies to this topic

#631 Ajant23

Ajant23

agro

• Members
  • 14,284 posts

Posted 28 October 2017 - 12:26:01

Meni se čini da je sa piscima sto puta bolje simultano prevoditi zato što se tako u startu shvata da to nije savršen prevod.

Savršen prevod ionako ne postoji, tako da simultano prevođenje u startu šalje poruku da je to samo nekakav prevod nekakvog razgovora sa piscem. Ništa bitno i nimalo precizno.

#632 Frank Pembleton

Frank Pembleton

...the shit has hit the fan

• Members
  • 33,290 posts

Posted 28 October 2017 - 12:57:45

Meni se čini da je sa piscima sto puta bolje simultano prevoditi zato što se tako u startu shvata da to nije savršen prevod.

Savršen prevod ionako ne postoji, tako da simultano prevođenje u startu šalje poruku da je to samo nekakav prevod nekakvog razgovora sa piscem. Ništa bitno i nimalo precizno.

Pa da ali imaš milion tehničkih poteškoća, zato što novinar voli da upada u reč.Pa onda imaš novinara koji ne priča nemački.

Zato što treba prevesti i gostu i gledaocima...

Pa onda prevodilac prenosi dvosmerno i onda je tu rasulo.

#633 stoka

stoka
  • Members
  • 8,275 posts

Posted 28 October 2017 - 14:55:11

Iskreno se divim simultanim prevodiocima koji dobro rade svoj posao i šteta što ostaju anonimni van svog stručnog kruga. Zapamtio sam samo Miodraga Popovića, sad je predsednik Turističke organizacije Beograda, njegov politički angažman uvek je bio sporan, ali je svoj izvorni posao radio kvalitetno i profi ...

#634 Ajant23

Ajant23

agro

• Members
  • 14,284 posts

Posted 28 October 2017 - 16:15:17

Pa da ali imaš milion tehničkih poteškoća, zato što novinar voli da upada u reč.Pa onda imaš novinara koji ne priča nemački.

Zato što treba prevesti i gostu i gledaocima...

Pa onda prevodilac prenosi dvosmerno i onda je tu rasulo.

Bolje to nego kao u stara dobra vremena da panduri u civilu, šatro kulturni novinari, intervjuišu pisce u tehnički savršenim emisijama, čije su se reprize i u današnja vremena mogle videti u Trezoru na RTS-u...

Što rekao Tolstoj da bih vam rekao šta sam hteo reći u Ani Karenjini, morao bih vam kazati ceo roman od prve do poslednje reči...

Upadanja u reč i rasulo u intervjuu sa piscem stvaraju tačniji utisak o svemu od informativnog razgovora vrhunsko profesionalnih novinara iz onih vremena...

#635 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 5,715 posts

Posted 28 October 2017 - 21:30:57

mislim da nemam zivce za njih, suvishe mi liche na nas, a nas mi je ful dosta :lolol:

sad neleteh na ovo. +1

#636 Cane Vukic Prebranac

Cane Vukic Prebranac

Sexoslovak Czechologist

• Members
  • 9,164 posts

Posted 29 October 2017 - 16:38:20

.

#637 darling

darling

AFŽ

• Members
  • 10,190 posts

Posted 01 November 2017 - 09:22:28

newsbar pokrenuli svoj kablovski kanal u kroejsi.

https://www.facebook.com/TheNewsBar/