Jump to content
IGNORED

Kućni ljubimci u avionu


Selesta

Recommended Posts

imas u pet centru ovu torbu, neka moja poznanica je lufthansom dosla i otisla pre desetak dana i nosila macora u njoj, niti se on bunio, niti oni. 

posto ga je dovodila na parenje, nije mu nista davala (let je trajao oko tri sata), ali je u povratku dala te biljne kapi i prezadovoljna je bila. 

mislim, kako i ne bi bila, kad je dobila silne evre za dva parenja, a macoru super.

Link to comment

Ma ti agenti cesto nemaju pojma i mrzi ih da provere :D Tako je meni zena u AS prvo rekla da treba da bude "klasican transporter koji, koliko je ona videla, 100% staje ispod sedista" na sta sam je ja bledo pogledala i pitala da li ona ima uopste predstavu koliki je tipican transporter, i pokaza mi rukama velicinu velike zenske tasne :lol: Posle sam pricala sa dvoje njih preko call centra kada sam pravila rezervacije itd i oboje mi objasnise ovo sta sam ti navela u prethodnoj poruci.

 

Ja bih na tvom mestu slusala zvanicni sajt. Ne volim da baziram sve na mom jednom iskustvu, ali mislim da ce sluzbenici na aerodromu biti opusteni oko tih mera, brinuce ih samo tezina.

 

Ako niste jos uzeli mesta, moja preporuka je da budete na prolazu; mozda ce vam osoblje predloziti da uzme transportere i stavi u biznis klasu (bez vas) ili vam naci neki red gde je praznije, cim vide da ste sa macanima - nekako verujem da je osoblje razumljivo prema takvim putnicima. Ovo dvoje koji su bili oko mene su bas bili super, stjuart je odmah hteo da ga stavi u biznis klasu, dok je stjuardesa nasla dva prazna reda pozadi, i predlozila da odem tamo pa da se pred sletanje vratim u svoj prvi red, medjutim dok je otisla tamo, neki su se vec preraspodelili na slobodnim sedistima, i obe osobe su bile alergicne na macke (ili nisu htele da se odreknu praznog reda).

Link to comment

i meni je bila odlicna kad sam dzeronima nosala na hemioterapije, em se on nekako bolje sklupcavao i osecao u njoj nego u transporteru, em je meni bilo lakse.

 

sad mi je pocepana, ovo malo cudo koje vise nije malo je uspelo sapama da probije tu mrezicu, a princezi starbak ne pada na pamet da udje u nesto sto nije samo njeno.

Link to comment

Hvala Lubo i Belch, otici cu do Pet centra da vidim uzivo. :)

Kapiram da zvucim malo ludo ali sam bas u grcu zbog njih dvojice. nisam nikad putovala sa zivotinjama, plus ih ceka celodnevno sedenje u torbama, bar 15-16 sati, pa sam malo u panici zbog svega.

Link to comment

ma jasno. i treba da budes spremna jer ce sigurno da bude nekog u avionu ko ce nesto da kenja. ja imam samo jedno iskustvo sa mackom, kad sam toj poznanici donosila mace, malo je kukalo dok smo se smestili, ali tokom celog leta, skoro tri i po sata, zaista nije bilo nikakvih problema, narocito zato sto ti mozes da ih i pomazis i malo cackas dok su u torbi.

 

meni se srce cepalo za psa, tamo samog u kargu, ali naravno da njemu nista nije falilo i najzanimljivije mu bilo da grize neki kais koji su ovi zaboravili da sklone.

Link to comment
  • 3 months later...

Javljam se konacno I ovde. Operacija 'mackici u avionu' uspesno izvedena I zavrsena. :)

Prvo, kome zatreba transporter za macku (ili manjeg psa) za prevoz u avionskoj kabini, neka potrazi Trixie. U Beogradu (Srbiji) smo samo kod njih nasli odgovarajuce torbe, jedino je caka sto to retko ko drzi na stanju pa valja zamoliti veterinara ili vec gde pazarite opremu da vam naruce. Mi smo pazarili ovaj I ovaj (nisu imali 2 ista na stanju). Ovo pisem jer su se nama silno iscudjavali po prodavnicama, krstili rukama I nogama, kako takve dimenzije ne postoje niti su moguce. Pored toga, uzeli smo I one prostirke, kao pelena, I stavili u torbe za slucaj nuzde, mada nisu obavili nista za vreme puta.

Sledeca stvar su dokumenta, sto je takodje nepoznanica za vecinu onih koji bi to trebalo da znaju. sad, za Kanadu je vrlo malo toga potrebno, da zivotinja ima pasos I da je vakcinisana protiv besnila posto Srbija nije na spisku bezbednih zemalja. Ne traze titer test.

Sledeci problem su bila sedista. Mi smo putovali sa dve macke, I kompanija nam je unapred dodelila sedista razdvojena 10 redova. To je procedura ako se zivotinje ne znaju da bi se izbeglo komesanje. Pa smo kukali na chekiranju I dali su nam zajedno da sedimo posto su mackici cimeri pa nema rizika.

Na Bg aerodromu niko nije preterano obratio paznju na macke. Jedino smo na skeniranju morali da ih vadimo iz torbi, insistirali su na tome.* Njihova dokumenta niko nije trazio. U Cirihu su insistirali da prodju I macke kroz skener, tj. tvrde da je skroz bezbedno I da nema potrebe da se vade iz torbi.

U avionu su bili smesteni ispred nas ispod sedista. Stariji macak je mjaukao sporadicno ali ne previse glasno. Nije ljubitlj sedenja u transporteru pa se vise bunio zbog toga nego leta. Manji macak je malo histerisao pri prvom poletanju, ritao se u torbi ali se smirio za minut I proveo ostatak putovanja scucuren u cosku. On inace ne voli nista novo I nepoznato pa je to normalna reakcija. Mi smo ih povremeno proveravali, da znaju da smo tu, I mislim da je to dosta poboljsalo situaciju jer su se smirili kad su shvatili da smoprisutni sve vreme. Posto se zivotinje ne smeju vaditi iz torbi, ideja je bila da ih odnesemo u toilet radi osvezenja, malo vode I hrane. Poneli smo kesicu nekih granula I stapice poslastice (to niko nije zagledao niti pitao). Na kraju, ja sam odnela starijeg macka u toalet ali nije hteo ni vodu ni hranu (mozda zbog mirisa), pa sam ga vratila na mesto, manjeg nisam ni pokusavala posto je tek delovao nezainteresovano. Da, fora je sto niko od osoblja nije ni primetio da su neke zivotinje tu. Sve zajedno, putovanje u torbi je trajalo nekih 16h.

Na aerodromu u Vankuveru su ih jedva pogledali. Proverili su im pasose, utvrdili da su vakcinisani, naplatili taksu 35cad I to je to. Plus su pokupili simpatije svih sluzbenika na aerodromu.

 

Kad smo stigli u stan, smestili smo ih u sobu da budu sami, sa hranom vodom I wc-om. Debeli je naravno vrlo brzo iskazoa zelju da vidi I ostatak stana. Mali je naravno cucao u najudaljenijem cosku ispod kreveta narednih 24h (to mu je standardna procedura za novi prostor). Sve u svemu, pozitivno sam iznenadjena koliko su se brzo oporavili od putovanja I prilagodili novom okruzenju. Tri nedelje kasnije su skroz na svom terenu.

 

Lubo, mislim da sam sve pokrila -_-

 

 

* savet je da macka ima ogrlicu na koju se moze zakaciti povodac, za slucaj da mora napolje iz torbe a da ne bi jurli unezverenu macku po aerodromu :P

Link to comment

Da pitam i ja za druga: da li je neko vodio životinju na Turkishev let iz Beograda i kakvo mu/joj je iskustvo?

 

Zvaću ih danas svakako da se raspitam ali bilo bi od pomoći i neko praktično svedočanstvo.

Link to comment

Ovo ispod sto pise je prepric sa interwebsa. Zasto pisem kad nemam iskustvo iz prve ruke ce biti jasno kad procitas do kraja:

 

Ako je zivotinja dovoljno mala, i ako je kucni ljubimac (pas, macka) moze u kabinu, al samo pod uslovom da je jedina zivotinja u kabini. Turkish ti naravno nece reci kada prime tvoju rezervaciju da li jos neko planira da donese ljubimca u kabinu. To ces saznati tek na aerodromu, a ako se onaj prvi vec cekirao, ti si slobodan da uzmes sledeci let, na kome ce tvoj ljubimac biti jedini u kabini. Mozda. To ces saznati na check-inu sledeceg leta. 

 

Ako je zivotinja veca od (mislim, nisam siguran) 8 kila, onda ide dole medj prtljag, pod uslovom da vec ne voze nekompatibilnu zivotinju. Dakle ne moze pas i macka dole u prtljazniku na istom letu. Mogu dva psa, ili dve macke, ali to je max.To da li ima nekompatibilnih zivotinja, ili previse kompatibilnih, to ces naravno saznati... gde? Pa na aerodromu, kad se chekiras. Ako si prekobrojan, mozes da uzmes sledeci let. Oni zivotinje koje se voze dole naplacuju kao prekobrojni prtljag i to po kilazi. To i nije tako lose. Problem je sto moze da se dogodi da na pokretnoj traci dobijes prazan kavez. A onda krenes da trazis zivotinju i svi slezu ramenima. Krenes da se zalis, i dobijes odgovor iz nizih instanci: "daj reci kolko si je platio, da se dogovorimo". Ti dignes buku, i dobijes odgovor od direktora za prevoz kofera (ili kako se to vec zove): "Nama su najvazniji ljudi, zivotinje su nam sporedne".

 

Daklem, malo uzas, a malo i strava. For the love of Fido, don't do it. 

Edited by ObiW
Link to comment

Da, zaboravih da napomenem, mi smo leteli Swiss-om i Edelweiss-om, vrlo su ljubazni sa zivotinjskim putnicima, i generalno su najpozitivniji komentari na netu o putovanju sa zivotinjama o svim Star Alliance clanicama.

Ne znam da li postoji druga opcija osim Turkisha iz Beograda?

Link to comment

Fido nije moj ali će kuma dobiti fras kad čuje ovo. Koje li su joj statističke šanse da bude jedina sa živuljkom na letu iz Beograda... :unsure:

Pa reci joj da nije iz 1 ruke, nek progugla pa nek vidi sta sve tu pise. Nije sve sto se napise na internetu istina, ali stvarno ima dosta negativnih stvari napisanih za Turkish.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...