Jump to content
IGNORED

Kućni ljubimci u avionu


Selesta

Recommended Posts

Zanima me da li je neko imao iskustvo sa ukrcavanjem psa u avion :) ? Koliko sam imala prilike da procitam tu i tamo, potrebno je kao prvo da ima ugradjen cip, a naravno i potvrdu da je zdrav i vakcinisan. Medjutim negde se navodi da je potrebno da se to sve obavi na Vet.fakultetu u BG ili neka slicna institucija, ali tacno odredjena. Dakle, ne mogu ga vakcinisati u 'mom selu' u npr.veterinarskoj stanici, nego mora proci neku proceduru bas...ne znam tacno koju :S Onda, cena zavisi od tezine, velicine psa, a naravno i destinacije. Koliko dugo to sve traje i da li to moze da obavi neko od mojih prijatelja a ja posaljem pare odavde za sve i stigne mi kuca u Ameriku? Zapravo smisao pitanja je da li pas moze da se ukrca sam, bez vlasnika u avionu, a da ga ja samo docekam na odredistu?Uhhh, ne znam ni sama, mnogo zapetljancija...a ne bih da odustanem od ovoga, mnogo mi nedostaje :(A da, u pitanju je koker spanijel :wub:

Link to comment

moze i veterinarska stanica u tvom gradu da ti izda pasos za psa. takodje, moze neko drugi da ga stavi u avion, a ti da ga docekas, jedino sto pretpostavljam da je malo komplikovanije zbog presedanja za ameriku. i obavezno se raspitaj kakva su pravila u us.ovo dole je i dalje vazece uputstvo koje dele na bgd aerodromu.i da, samo psi do osam kg i visine recimo 25 cm mogu u kabinu, svi veci i tezi idu u kargo. posavetuj se sa veterinarom da li bi trebalo psu dati nesto za smirenje s obzirom na dug put.Transport životinjaKada vaš kućni ljubimac putuje sa vama, neophodno je da o tome obavestite avio kompaniju pri kupovini svoje avio-karte. Od 1. oktobra 2004. godine primenjuju se nova pravila za prevoz kućnih ljubimaca u zemlje Evropske Unije. U skladu sa ovim propisima, samo kućni ljubimci koji su obeleženi mikročipom ili tetovažom mogu biti transportovani.Takođe, potrebno je da vlasnici kućnih ljubimaca imaju odgovarajuću dokumentaciju za identifikaciju životinja, kao i dokumenta o izvršenim neophodnim vakcinacijama. Ova pravila odnose se na pse, mačke i lasice.Zemlje koje nisu članice Evropske Unije primenjuju različite propise o načinu transporta kućnih ljubimaca. Savetujemo vam da se o tome, pre putovanja, detaljno raspitate kod predstavnika avio kompanije kojom putujete.Prilikom putovanja u inostranstvo sa kućnim ljubimcem, pored standardne registracije pred let, potrebno je da se javite i veterinarskoj službi na aerodromu. Za dodatne informacije o prevozu životinja možete pozvati veterinarsku službu na Aerodromu "Nikola Tesla" Beograd na broj telefona: (+381 11) 209 42 73.

Link to comment

nema na cemu :)cena zavisi od avio-kompanije, ali budi spremna da nije jeftino.otprilike kao overweight, po kilogramu, plus jos neke takse i deo vrednosti karte.znam da je, recimo, do amsterdama prevoz jednog labradora kostao oko 400 eura, papiri i skiper uracunati u tu sumu od strane vlasnika.

Link to comment

ima onaj super film sa dzodi foster i boromirom iz gospodara prstenova u avionu kad fosterovoj nestane cerka a svi hoce da je naprave ludom...kao nema cerke...sva sreca da je bila vrsni poznavalac aviona pa ju je lako nasla mada je to zlotovorima i bio cilj ali necu sad o filmovima da pisem...ono sto sam hteo da napisem je da mozes da malo proucavas kontrukciju aviona kojim putujes pa da onda nocu kad svi spavaju ustekas tu dzukelu na neko skrovito mesto i onda dignes frku kad stignete...gde mi je dzukela gde mi je dzukela...samo pazi da te uhvate dok ga skrivas jer mozes da najebes samo tako

Link to comment

a mozes isto tako da uspavas psa, stavis ga u zamrzivac i onda ga kad se dobro zamrzne upucas da se raspadne kao zlikovac iz terminatora dva kad mu svarceneger kaze asta la vista bejbi...svaki delic stavis u posebnu kesicu i progutas je...kad izadjes iz aviona popijes malo ricinusa i sve ce izaci prirodnim putem...onda otpakujes te delove psa i zagrevas na temperauri 100-150 stepeni C...pas ce biti kao nov...prijatno i ziveli

Link to comment

mogu ti reci to cak zvuci jednostavnije nego proci proceduru sa cipovanjem, injekcijama, rodovnikom, raznim papirima i potvrdama, plati vamo, plati tamo, cekaj, cekaj, cekaj... :P

Link to comment

nasa pokojna leposava, najlepsa i najpametnija bretonka na svetu, navozala se avionima, u svom 17-ogodisnjem zivotu vise nego pola africkog kontinenta. ali uvek smo morali da imamo urednu dokumentaciju o njoj, njen pasos i kavez. u dobra stara vremena, na relaciji beograd-tivat, sedela je na svom sedistu. ali kada smo isli preko, ili je opet bila gore (u kavezu) ili dole. u svakom slucaju davali smo joj pola bensedina ako ide dole. drugarica moja je par puta putovala sa svojim seterima iz amerike za beograd i nazad, uvek uz uredan pasos i vakcine. dodatno se placa za pse, nije puna cena karte kao za coveka naravno, ali znam da se nesto placa. u svakom slucaju, psu treba dati nesto za spavanje da se ne traumira. good luck.

Link to comment
  • 1 year later...

nije pas, nego macke i nije odlazak nego dolazak, ali da ne otvaram novi topik:prijatelji se doseljavaju u beograd i dolaze iz senegala. ajd oni, nego i dve macke, poreklom holandjanke.imaju pasose, potvrde da su vakcinisane, skipere i sve sto treba, ali navodno veterinarska inspekcija trazi kao uslov i potvrdu da dolaze iz zemlje u kojoj nema besnila.oni to u senegalu naravno ne mogu da izvade, a malo je glupo da iz dakara idu nazad u domovinu holandiju, pa da dolaze ovamo.zvala sam vec veterinarski zavod ili kako se vec to zove i teta me odjebala i rekla da su to uslovi.jel imao neko iskustvo sa avionskim doletanjem zivotinja? je li moguce da stvarno traze tu potvrdu ili je dovoljno da imaju pasose i potvrdu da su vakcinisane protiv besnila?

Link to comment

Sa Jatom najgora moguća iskustva. Na telefon kažu jedno, na aerodromu drugo, a na ukrcavanju treće. Posebno ako je pas tu negde oko granice kada se određuje da li sme gore u kabinu (u onom kavez-koferčetu, naravno) ili mora dole gde je prtljag; tu onda svako od njih može da isprobava svoju odokativnu šacometriju i na kraju čak počne da slaže priču kako ne možeš da se ukrcaš. Ko da si nekom tamo od njih uzeo mesto detetu koje je trebalo da uđe u avion na dijalizu. Ah da, cena za psa u odlasku je bila duplo veća od one u povratku. Go figure.

Link to comment
nije pas, nego macke i nije odlazak nego dolazak, ali da ne otvaram novi topik:prijatelji se doseljavaju u beograd i dolaze iz senegala. ajd oni, nego i dve macke, poreklom holandjanke.imaju pasose, potvrde da su vakcinisane, skipere i sve sto treba, ali navodno veterinarska inspekcija trazi kao uslov i potvrdu da dolaze iz zemlje u kojoj nema besnila.oni to u senegalu naravno ne mogu da izvade, a malo je glupo da iz dakara idu nazad u domovinu holandiju, pa da dolaze ovamo.zvala sam vec veterinarski zavod ili kako se vec to zove i teta me odjebala i rekla da su to uslovi.jel imao neko iskustvo sa avionskim doletanjem zivotinja? je li moguce da stvarno traze tu potvrdu ili je dovoljno da imaju pasose i potvrdu da su vakcinisane protiv besnila?
Pazi, kad oni trenutno imaju sreće da Srbija još ne primenjuje trenutna pravila koja važe za unos životinja u EU (a počeće uskoro). Po tome, ne samo da moraju životinje da su vakcinisane od besnila, nego da imaju certifikat od certificirane laboratorije (koja je certificirana od EU), da životinja nakon vakcinacije protiv besnila ima tzv. titere antitela u krvi (ta analiza se radio obično par nedelja posle vakcinacije). Ako ne, u trenutku dolaska, životinja ide u karantin, do izrade potrebnih analiza.Ludilo.Nosanje životinja okolo je postao kuluk.
Link to comment

sto je najcrnje od svega, ovi mi sad javljaju da imaju cak i tu potvrdu koju pominjes sa antitelima, jer je vet u senegalu francuski, ali ne mogu, cak ni uz podmicivanje, da izvuku dokaz da u senegalu nije bilo besnila u poslednjih sest meseci.pritom je crnjak da to trazi srbija, u kojoj se besnilo proglasava svakog dana, od opstine do opstine.sad mi je tip na aerodromu rekao da ne treba da potvrda, a veterinarska sluzba i dalje tvrdi da treba. a ovi moji panice da se ne nadju na aerodromu sa uhapsenim mackama, malom bebom i stvarima.ajd neko ko je dolazio ovamo da kaze sta su mu trazili za zivotinjke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...