Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

2fedrajedan od mojih omiljenih sajtova, narocito nakon misterioznog nestanka THE foruma. :) 2 evribadi.planiram da sejem neku ukrasnu travu, pa me zanima da li bi je ubila ako bih pre setve primenila neki herbicid, drugim recima da li herbicidi ubijaju samo korovsko bilje ili bi zbrisali sve sto se zatekne u njihovom polju dejstva?sempervivum (valjda sam dobro napisala) je isto dosta otporan na sve uslove. ja ga za sada gajim u saksiji a nameravam da ga na prolece presadim u bastu.

Link to comment

smeju li oni da se ostave napolje preko zime?ja imam samo starinske zelene, drzim ih napolju i nista im ne smeta hladnoca. nameravam da ih posadim u bastu (sada su u saksijama koje su prepunili), citala sam da mogu da naprave brezuljak u basti...mozda nabavim i neki u boji pa kombinujem.

Link to comment
smeju li oni da se ostave napolje preko zime?ja imam samo starinske zelene, drzim ih napolju i nista im ne smeta hladnoca. nameravam da ih posadim u bastu (sada su u saksijama koje su prepunili), citala sam da mogu da naprave brezuljak u basti...mozda nabavim i neki u boji pa kombinujem.
Koliko ja znam - moze. Ali ako se prebace u bastu, trebalo bi ih posaditi u prilicno posnu zemlju. Dodaj dosta peska. ( oni ne vole djubrevitu zemlju.)
Link to comment
marihuana.A može i onaj Adam ili kako se već zove, samo moraš da ga zalivaš.
ih, od svih biljaka ti nadjes kanabis. veoma zahtevna biljka cak i za najvece entuzijaste.po onome sto je kum opisao, cini mi se da bi mu najvise odgovaralo plasticno bilje. ako se ipak odluci za nesto zivlje od ofarbane plastike, onda bi mu preporucio dracene i juke.ne vole puno vodu, a ni direktne sunceve zrake, tako da ih je poprilicno lako odrzavati u kucnim uslovima.
Link to comment
po onome sto je kum opisao, cini mi se da bi mu najvise odgovaralo plasticno bilje. ako se ipak odluci za nesto zivlje od ofarbane plastike, onda bi mu preporucio dracene i juke. ne vole puno vodu, a ni direktne sunceve zrake, tako da ih je poprilicno lako odrzavati u kucnim uslovima.
sad si me sitila, nedavno sam naletila na naslov u nekom časopisu, kako je falše cviće opet IN :ph34r: kum je, izgleda, nepopravljiv trendsettersvim prednostima unatoč, to je nešto što ne bih nikad pripustila kroz ulazna vrata!
Link to comment
sad si me sitila, nedavno sam naletila na naslov u nekom časopisu, kako je falše cviće opet IN :ph34r: kum je, izgleda, nepopravljiv trendsettersvim prednostima unatoč, to je nešto što ne bih nikad pripustila kroz ulazna vrata!
sa plastikom ni na sahranu!
Link to comment

2 kum_spasoje:Lepelplant na holandskom, nemam pojma kako se zove na srpskom jer je nikad nisam videla u Srbiji, a i nisam se nesto lozila na biljke doskora, smatrajuci da pored mene nista nema sanse da prezivi. Onda smo zajedno prezivele jednog bivseg momka i otad smo nerazdvojne :). Enivej, ovaj lepelplant ne zahteva svetlo, cesto zalivanje i slicne egzibicije, kazu da preciscava vazduh, a lepo i izgleda. SpathiphyllumMozart.jpg

Link to comment

Ajde florofaunaši, potrebna pomoć u detekciji problema - CSI Kancelarija.šta god da stavim u kancelariju od bilja (a da nije došlo u formi sendviča) rikne nakon nekog vremena u vidu ultra-brzog sušenja. Prvo sam naivno probao neko atipično kancelarijsko cveće, no ono je u roku od dva meseca riknulo. Na vreme sam video da se suši, pa sam paralelno uzeo u jednog bendžamina (koji su kod kuće preživeli i daleko gore uslove). Bendžamin je izdržao nekih 7-8 meseci do ovogodišnjeg leta i onda je odjednom pola lišća otpalo u rekordnom roku, a potom se i sama biljka osušila dok si rek'o keks. Bilo leto, stvarno vruće u kancelariji i pomislih da nije temperatura - stavim omanju *palmu* da vidim kako će ona reagovati. Mislim, reagovala je ko Darth Vader na kraju Povratka Džedaja. I onda se osušila u rekordnom roku. Nekako mi se ne ide na kaktuse, alge i buđ.Daklem:- kancelarija nema direktno sunce, ali je izuzetno dobro osvetljena (stakla faktički od patosa do plafona i nisu metalizirana, tj. ne odbijaju deo svetlosti)- biljke nisu pomerane; stajale su na jednom te istom mestu od prvog do poslednjeg dana (i to ne sve bilje na istom mestu, nego različitom; bile i na patosu i na stolu) - sve je redovno i u skladu sa uputstvom/opisom biljke zalivano/đubreno; i lišće sam pokušavao da prskam- grejanje nije podno, nego klasični radijatori- voda ima više kamenca nego što bih voleo, ali biljke kolegama u južnom krilu uspevaju normalno (ja sam jedini na severnoj strani na ovom spratu koji pokušava da zazeleni ofis)- u firminom restoranu praktično nikad nema pasulja- nije bilo nikakvih znakova bolesti samih biljaka npr. na lišću, nikakvih znakova vaši ili drugih parazitaAko izuzmemo mogućnost da neko od kolega dolazi van radnog vremena da piša u saksiju, šta bi moglo biti uzrok ovog biljocida?

Link to comment

Tvrda voda. Sipaj vodu za cvece u plasticne glase i ostavljaj nekoliko dana pre nego ih zalijes. Voda je tada sobne temperature, sto je takodje vazno , a kamenac padne na dno.Probaj.

Link to comment
Tvrda voda. Sipaj vodu za cvece u plasticne glase i ostavljaj nekoliko dana pre nego ih zalijes. Voda je tada sobne temperature, sto je takodje vazno , a kamenac padne na dno.Probaj.
To sam i radio imajući u vidu nivo kamenca; voda je stajala u kantici za zalivanje minimum 3-4 dana pre samog zalivanja, tako da ne verujem da je to u pitanju.
Link to comment

a šta si im pjevao? :) zbilja si pobrojao sve čega se ja mogu sjetit. voda za zaljevanje je odlična ona iz klime (ljeti). eventualno, da im je bilo premalo prostora u tegli, je li korijenje izbijalo na dnu?

Link to comment

Kad pomenu to pevanje, skoro sam gledao epizodu 'mythbusters-a' na temu mita o uticaju lepih/ružnih reči na razvoj biljaka. Napravili su 7 staklenih baštica i u svakoj, osim jedne gde je bila potpuna tišina, puštali različite stvari preko kasetofona. 24/7 naravno. Hevi-metal muziku u jednoj, klasičnu u drugoj, kao i dve sa tepanjem i izlivima nežnosti prema biljkama i dve sa psovanjem&dranjem na iste. Posle 27 dana imali su rezultat po kome su, navodno, malo bolje uspevale biljke kojima je tepano. Dva meseca kasnije su im sve biljke propale jer je riknuo sistem za navodnjavanje. Pa da ne bude da ništa nisu uradili rešili su da ih operu i izmere koliko je koja izrasla. Prvak je ispala kućica u kojoj je puštan metal, za njom ona sa klasičnom muzikom. Potpuno isti rezultat su imale staklene bašte sa tepanjem i psovanjem, a najgori, tj. najzakržljalije su bile biljke koje su rasle u potpunoj tišini. Ne znam koliko se može verovati jednom takvom eksperimentu, malo mi je delovalo neozbiljno da pokušaju tako nešto a da ne primete da im ispitanici propadaju, ali u svakom slučaju slušajte ACDC. :)

Edited by Marsel Mos
Link to comment
:lol: Ali stvarno, do pre par nedelja sam zivela u prilicnoj tisini, tj imala nekakav shitty radio clock. Nabavka microketena je u roku od dan i po usledila burnom reakcijom moje biljke (jebem li ga sta je, mislim da je neki fikus) locirane na pola metra od istog (jedini nacin, zivim u 25 kvadrata) u vidu sumanutog opadanja lisca. Rekoh, navi'ce se, sto te ubije... Jos uvek opada, samo ne onako drasticno kao prvih dana. :unsure:
Link to comment

Marsel, istraživanje je super, a možda si njime upravo rješio problem koji Razzmatazzu tišti grud. popratit ću i ja rast po skupinama dnevna (di se nikad ne šuti) vs. radna soba (di se uglavnom šuti) da usporedim :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...