Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

- volim: male ulice na Vozdovcu ( :wub: )
Ne samo što su male, već su se smanjile. Imam slike iz detinjstva, pre, khm, četr'estak godina i zadnji put kad sam se šetao tamo slikao sam iste ulice, trudeći se da to bude iz istih pozicija. Uopšte ne znam kako je to moguće, ali kad se uporede fotke then & now, ulice su sada manje. :blink: Dakle before & after (swirlovao sam se na prvoj slici, suviše sam bio smešan)1.jpg2.jpg
Link to comment
Ne samo što su male, već su se smanjile. Imam slike iz detinjstva, pre, khm, četr'estak godina i zadnji put kad sam se šetao tamo slikao sam iste ulice, trudeći se da to bude iz istih pozicija. Uopšte ne znam kako je to moguće, ali kad se uporede fotke then & now, ulice su sada manje. :blink:
Ajde to vizuelno, ali ima u Beogradu poslednjih godina jedan mnogo gori trend, i to bas u tim malim ulicama: ruse se prizemne kucice sa dvoristima i grade nove ogromne kuce sa otprilike, osnovom velicine tog dvorista. Tako da bukvalno ponekad izmedju susednih ima par metara razmaka. Katastrofa.
Link to comment

Pa da, i to, plus totalno podivljala vegetacija (izgleda su svi hortikulturisti emigrirali), plus nagurani automobili posvuda, de facto je sve klaustrofobičnije. Vidim ja da mi je čudno.

Link to comment

neko pomenu povratak u bg pa se setih jednog detalja koji ne mogu a da ne udenem ovde. uvek kad sam se vracao vozom u bg, recimo s mora, osetio bih toplinu 'zavicaja' tek tokom prelaska zeleznickog mosta. bile one stanice pre glavne, zemun polje, novi beograd - na to uopste nisam reagovao. ali cim voz zaklopara preko zeleznickog mosta i ukazu se krovovi sajmista ja se zavalim u sediste k'o prasac u blato i uzivam u pogledu. to mi je nekako bio momenat kad mi se upali lampica, kad znam da sam napokon stigao kuci. pri tom nisam od teritorijalnih nego tako nekako samo dolazilo.

Link to comment
zvuk tramvaja! :blush:
Očito nisi živela iznad tramvajske okretnice <_< Pa još na to dodati omladinu koja čeka prvi jutarnji autobus (jer su svi noćni otišli) pa nateže pivo iz dvolitarskih flaša... a prozor ne možeš da zatvoriš, jer hoće da se umre od vrućine. Taman kad te uhvati san pred zoru, a ono "DRRRRRRRRRRRRRRRIIIIIIIIIINGGGGGG"Auf...
Link to comment
Ajde to vizuelno, ali ima u Beogradu poslednjih godina jedan mnogo gori trend, i to bas u tim malim ulicama: ruse se prizemne kucice sa dvoristima i grade nove ogromne kuce sa otprilike, osnovom velicine tog dvorista. Tako da bukvalno ponekad izmedju susednih ima par metara razmaka. Katastrofa.
Ovu konstataciju čekam da pročitam već duže vreme.Dodao bih samo, ne samo male ulice, vec i "glavne" poput V.Stepe.Ko se sve nece "nakačiti" na tu infrastrukturu..Voždovac je prilično izmenio svoj izgled za samo par godina.Ne bih voleo da se ovakav trend nastavi, ali ko mene pita kada je interes/zarada investitora najvažniji. Edited by BlackGeorge
Link to comment
Ajde to vizuelno, ali ima u Beogradu poslednjih godina jedan mnogo gori trend, i to bas u tim malim ulicama: ruse se prizemne kucice sa dvoristima i grade nove ogromne kuce sa otprilike, osnovom velicine tog dvorista. Tako da bukvalno ponekad izmedju susednih ima par metara razmaka. Katastrofa.
U Pancevu sam jednom prilikom videla zgradu kojoj su terase koje su do komsijske zgrade udaljene jedno dvadesetak santimetara od komsije. Drugim recima kad izadjes na terasu mozes da pruzis ruku i dohvatis zid od komsijske kuce. Kad god ovde po Sydney (a i sire) cujem da su stanovi na vrhu zgrade i po 50.000 skuplji od istih stanova na nizim spratovima zbog boljeg pogleda, uvek se setim te zgrade u Pancevu. Oni ne bi dobili mnogo za pogled :)
Link to comment
U Pancevu sam jednom prilikom videla zgradu kojoj su terase koje su do komsijske zgrade udaljene jedno dvadesetak santimetara od komsije. Drugim recima kad izadjes na terasu mozes da pruzis ruku i dohvatis zid od komsijske kuce. Kad god ovde po Sydney (a i sire) cujem da su stanovi na vrhu zgrade i po 50.000 skuplji od istih stanova na nizim spratovima zbog boljeg pogleda, uvek se setim te zgrade u Pancevu. Oni ne bi dobili mnogo za pogled :)
al' mogu da se rukuju kroz prozor. a za svaleraciju je tek raj! nista kredenac. muz na vrata, ti kroz prozor i na sigurno... ko ce to platiti!?
Link to comment
Ovu konstataciju čekam da pročitam već duže vreme.Dodao bih samo, ne samo male ulice, vec i "glavne" poput V.Stepe.Ko se sve nece "nakačiti" na tu infrastrukturu..Voždovac je prilično imenio svoj izgled za samo par godina.Ne bih voleo da se ovakav trend nastavi, ali ko mene pita kada je interes/zarada investitora najvažniji.
Uzasna je navala na stambeni/poslovni prostor u Beogradu. Gledam te kuce, samo je broj kvadrata bitan, nigde parkinga, dvorista, a o drvecu da ne pricam. Plus, bas zbog toga ljudi sa strane (npr. ovi sa ruskim parama iz Crne gore) kupuju nekretnine u Beogradu kao investiciju koja se sigurno otplacuje i na taj nacin podizu cenu.Vojvode Stepe je poznata i po redovnom obicaju vozaca da stanu na kolovozu "na minut", i tako naprave haos jer se vozila jedva mimoilaze. angry.png
Link to comment

O, da, ulica 4 migavca.Ja sam inače iz Jove Ilića, deo kod bioskopa (tj rođen, odrastao i živeo tamo dok nisam krenuo krivudavim putevima podstanarskih noći te posle toga uzeo gajbu u administrativno istoj općini, samo južnije). V. Stepe je uvek bila totalno weird ulica, mislim da slična tih fizičkih razmera ne postoji na svetu :) One odvratne kućice nalik na onaj deo Bulevara ka MML, nikad ni jednog pristojnog mesta za visiti kad si mlađi. Sad ima onaj užas od Nott Foresta - bivši Zelenbor, pa pored njega ono novo čudno mesto. Bio je i onaj Dajver tamo gore, ali to već spada u drugi kraj, tj. Novogradnju (verovatno najveća koncentracija džankoza na malom prostoru u celom gradu). I najluđe od svega, noću prođe 1 auto na 5 minuta, a pandure si mogao da vidiš 1 u 6 meseci.Taj donji Voždovac mi je fascinantan i po ludačkom običaju iz devedesetih. Svako malo se otvarao neki diskont pića koji radi non stop, i zatvarao se posle cirka 1 m dana (taman kad se ustalimo). Pa zatim redovni fudbal lokalnih bolida u 12. gimnaziji (sa sve Dželetom :)). Pa mitin burek :) Pa pijačica i onaj park iza nje :)edit: i još 1 stvar po kojoj je Jove Ilića jedinstvena na zemaljskoj kugli - ulica od 150 brojeva koja ima 2 fakulteta, crkvu, pijacu, 1 osnovnu i 1 srednju školu, obdanište, popravni dom i dečji dispanzer :)

Edited by henrik larsson
Link to comment
Vojvode Stepe je poznata i po redovnom obicaju vozaca da stanu na kolovozu "na minut", i tako naprave haos jer se vozila jedva mimoilaze. angry.png
Dozvoli, mala ispravka 20 - 40 minuta... nekad i duže :(
Link to comment
O, da, ulica 4 migavca.edit: i još 1 stvar po kojoj je Jove Ilića jedinstvena na zemaljskoj kugli - ulica od 150 brojeva koja ima 2 fakulteta, crkvu, pijacu, 1 osnovnu i 1 srednju školu, obdanište, popravni dom i dečji dispanzer :)
Predivna ulica, malo uska sa drvoredom i naravno, jednosmerna iz oba pravca parcijalno. :rolleyes:
Link to comment
Predivna ulica, malo uska sa drvoredom i naravno, jednosmerna iz oba pravca parcijalno. :rolleyes:
To zahvali 1 Stepinom Bajatu angry.pngRanije je bila 1smerna od Kovača na dole, a onda je Gaga provalio da je azgodno da mu se eminentni posetioci umuvavaju kolima kod parkića (usput je i bespravno betonirao taj deo i postavio klupice), pa je kroz ležerno ćaskanje sa opštinskim vlastima dogovnoreno da na snagu stoopi 1 Solomonsko rešenje - do bioskopa (tj. Pukovnika Purića) je 1smerna na dole, a od Komande do istog mesta na gore.Na stranu odlična gurmanska i sveže meso due to masovni promet, ali ja bih rado prisustvovao dizanju tog mesta u 1 vazduh.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...