Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

ma pali bre motore :) kod tog odnosa izmedju domovine i tebe - si u stalnoj prednosti naime, u domovinu se uvijek mozes vratiti (nema viza, ni boravisnih ni radnih, nema zabrana)*a mozda nakon toga i promjenis ponesto od misljenja, mozda ti ipak u Srbiji ne bude sve tako crno. wink.gif
OK.Btw, ne volim ja Srbiju kao Srbiju,volim Beograd,NS,Suboticu, Kikindu i Nish.:)Al Bg najvise.:)Edit:U Srbiji ce mi uvek biti crno dok vladaju fasisti i njihov sistem vrednosti.wink.gif Edited by uros_s78
Link to comment
Nisi krivo shvatio.;)Btw, s jedne strane mi se uzasno ide, a s druge mi se ne ide uopste.Znas ono kad svoj grad pocnes da volis onda kada postoji mogucnost da ga na duze napustis?To se meni sad dogadja.
Nije da volim da se mesham al' moram da kazem - ako mozes da idesh - idi. Ako odesh uvek mozes da se vratish - to ti je glavna stvar koju dobijesh cim odesh. Ako, pak, ne odesh - ostane ti da celog zivota pricas da si 'uvek mogao da odesh, al' ti se eto nije htelo pa si, eto, ostao'... Takve price se obicno pricaju preko 17og vinjaka (obavezno Navipovog) ili mozda nekog Rubinovog (Rubin Krushevac), ako imaju slican.
Link to comment
naime, u domovinu se uvijek mozes vratiti (nema viza, ni boravisnih ni radnih, nema zabrana)
Pismen covek, svaka cast. Ja da citam ne bi morao da pishem (ili se sve desilo u isto vreme???).
Link to comment

Да не буде да ја само причам, мој однос према Србији је такав да сам био у прилици (која још увек постоји) да одем у Ванкувер, али напросто није то то. Да су којим случајем 90-те и да имам оволико година, врло вероватно бих отишао, али сада не. Моји планови су да евентуално будем на релацији Русија-Србија у перспективи, али никако да се било где трајно селим одавде.

Link to comment

@ Damjanovich-glede Vankuvera i Kanade-odselio bih se jedino u delove Kanade u kojima se govori i francuski i engleski znaci New Brunswick, Quebec, Ontario ili Manitoba.Samo anglofoni delovi ne dolaze u obzir.Kad bi mi se pruzila prilika da odem u Quebec, sutra bih otisao.A u Rusiju ne bih isao nikada (sem u Kalinjingrad, okruzen je zemljama EU, pa je, valjda, i otvoreniji i normalniji od ostalog dela Rusije), cak i da mi plate.

Edited by uros_s78
Link to comment
Yes vala, jos samo da sirotinja moze da skupi koju crkavicu pa da otputuje negde ...
to mi uvek padne na pamet kad cujem ta kukumavcenja zbog viza.koliko bi ljudi uopste putovalo turisticki, a koliko zapravo kod rodjaka pere u minKen da rinta mesec-dva na crno u nekom vesheraju?pa 1 (jedno) nocenje u osrednjem hotelu u eu kosta kao pola prosecne srpske plate...
Link to comment
Na ove dve provincije možeš slobodno da zaboraviš, jer je u njima lakše živeti na srpskom i kineskom nego na francuskom. :)
Znaci, ostaju mi Quebec i New Brunswick.Ne pada mi na pamet da idem tamo gde cu da dozivim da mi neki SrBov pece sepra pod nos! <_<Ak' odem, ce se asimilishem, i necem pricam srpski. Edited by uros_s78
Link to comment
Ak' odem, ce se asimilishem, i necem pricam srpski.
Ти се "асимилиши", али ће нова средина целог живота да о теби говори као о "оном Србину". :lol:
Link to comment
Ти се "асимилиши", али ће нова средина целог живота да о теби говори као о "оном Србину". :lol:
O, pa to gresis, ako se ja ne budem postavljao kao Srbin nego kao neko ko se integrisao u kanadsko drustvo, onda to nece biti tako.
Link to comment
Ти се "асимилиши", али ће нова средина целог живота да о теби говори као о "оном Србину". :lol:
Pa sta fali? Biti Srbin je tako egzoticno :lol:
Link to comment
O, pa to gresis, ako se ja ne budem postavljao kao Srbin nego kao neko ko se integrisao u kanadsko drustvo, onda to nece biti tako.
Видећеш да већина људи не функционише по тој теорији. Још ће и твоју децу да зову "les enfants de cet Serbe".
Link to comment
Pa sta fali?
Не фали ништа, али је смешно када неко оде да побегне од тога што је Србин, а у страној средини то само још више долази до изражаја. :lol:
Link to comment
Видећеш да већина људи не функционише по тој теорији. Још ће и твоју децу да зову "les enfants de cet Serbe".
Ako uopste budem imao decu.A drugo, nek ih zovu kako hoce, nece, ako ih budem imao, biti vaspitani u duhu srBstva.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...