Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Da, onaj space simulator je još uvek u beti. The Dig treba igrati noću, tada je atmosfera najbolja. :)  Čekam da prepevaju Ramu jednog lepog dana, to još uvek nisam uspeo da nateram da radi pod virtuelnom mašinom. 

 

ME3 fan made happy ending mod :D

 

 

 

 

 

Link to comment

ME3 fan made happy ending mod :D

 

 

Džabe, i dalje je neviđeno sranje, čak iako je isečen daleko najgluplji deo (Starchild Dečak Vasa). Mora da se ponudi nešto umesto toga, mora da postoji narativni zaključak priče, da se nekako objasni šta se koji moj uopšte desilo - ko su i šta su Reapers, zašto rade to što rade, itd.

 

Uopšte nije problem što nisu bili ubudžili nekakav Happy Ending, i jako je glupo što se fanovski outcry često prenosio kao "nizu zadovoljni je nema hepi enda". To prosto nije tačno, verujem da bi ogromna većina bila zadovoljna nekom herojskom žrtvom protagoniste kad bi priča koja to prati imala makar i zrnce smisla.

 

Vrhunsko je ošljarenje ceo taj završni segment, od kako Starchild počne da bulazni da o tome kako organics & synthetics prosto ne mogu zajedno, izračunato je to pre još milion godina, i zato moraju da se lepo harvestuju sva organska bića da ne bi slučajno napravila sintetička koja bi se posle pobunila protiv njih :isuse: Tematsko odstupanje, šta to beše? Quorian-Geth harmonija, ko se toga još seća. Apokaliptični Cthulhu-spookiness Sovereigna i Harbingera iz prve dve igre, jebeš sve to. Deluje kao da je upao neki BSG pisac i odlučio da prekroji kraj ove franšize po ugledu na onu... pošto je onaj kraj, jel'te, bio savršeno smislen i nikog nije iznervirao <_<

 

Ovako zvuče prva dva dela igre:

 

Ovako zvuči bedni izgovor za treći deo igre:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja od romanse u prvom delu nisam video ni R iako sam upravo zato vukao Ashley sa sobom celu igru  :mad: Dobro, i zato sto sam se prevashodno orijentisao na combat, ali opet...

 

Nego, ja odugovlacim s povratkom u svet Fandanga jer me trenutno zaokuplja 1 indie dragulj po imenu Bastion:

 

 

Mislio sam da ih igram u isto vreme (inace to nikad ne radim sa singleplayer igrama), ali toliko ne mogu da se odvojim od D Kida i njegovih putesestvija da GF jos nisam ni instalirao!!! Bastion je klasican primer da style over substance uopste ne mora biti losa stvar - iako je igra u sustini najobicniji hack'n'slash, vizuelni ugodjaj, soundtrack i atmosfera prosto lepe coveka za ekran. Najvise me odusevljava narator koji ne prestaje da ispaljuje onelinere, koliko o istoriji sveta u kojem se igra odvija toliko o onome sto se bukvalno u tom trenutku odvija na ekranu. To ovako na papiru deluje sumanuto lose, ali u praksi je taman toliko neobicno da bude zanimljivo, sto zbog dojajnog voice actinga, sto zbog kvaliteta samog scenarija. 

 

Enivej, igra je prilicno kratka i ne trazi neku preveliku posvecenost, tako da je mirne duse preporucam™ svima.

Edited by Calavera
Link to comment

@Calavera

 

Heh, pa nema veze da li ih vučeš sa sobom, razgovori se vode dok ste na Normandiji. Nije ni čudo da te se prvi Mass Effect nije dojmio ako nisi posle svake misije šetao po brodu i kliktao na NPCs da vidiš da li imaju nešto novo da kažu. U drugom i trećem delu zato imaš sekretatice koje stoje na mostu i povremeno ti kažu npr. "Tali wanted to have a word with you, commander," ali ipak bi trebalo da ih sam obilaziš. Ti dialogue counters su kod nekih NPCs užasno spori, npr. Garrus će ti milion puta reći da ne može da priča jer je "In the middle of some calibrations", ali su ključni za razvoj bilo kakve veze sa likovima.

 

Bastion je odličan. Narator:

Link to comment

Realno, ko ima vremena da silazi u potpalublje i prica sa svakim ponaosob? Rekoh ranije, kvalitet scenarija naprosto ne zavredjuje toliko posvecivanje prici.

 

Nisam znao da je narator toliko mlad, ali da ima seksi glas - ima!

Edited by Calavera
Link to comment

Naravno da nemaš vremena za potpalublje kad liftu treba 70 sekundi da te spusti jedan sprat niže :D Realno, da su utrpali svu NPC interakciju u beskrajne vožnje lliftovima, igra bi bila 25% bolja.

 

18j4ud99eb89wjpg.jpg

Link to comment

Naravno da nemaš vremena za potpalublje kad liftu treba 70 sekundi da te spusti jedan sprat niže :D Realno, da su utrpali svu NPC interakciju u beskrajne vožnje lliftovima, igra bi bila 25% bolja.

 

18j4ud99eb89wjpg.jpg

 

 

jbt, koji si kurac igrao ME ako te toliko nervira... isuse.

Link to comment

Dobro pitanje -_-

 

Ali realno, uživao sam kroz cele prve dve igre i značajan deo treće. Ovo o liftovima i vožnji i romansama su samo sitnice koje ne bi značajno pokvarile iskustvo da se nije desio kataklizmični  fail na samom kraju.

Link to comment

Smoris se na zemlji samo uskocis u avion i bombardujes :)

 

 

 

Avionu u BF1942 su zakon! Meni najbolja simulacija letenja od svih igara, baš onoliko koliko treba za offroad igranje, bez mnogo komplikacije. Jedini problem što su botovi avione aktivno koristili samo na mapi El Alamein, pa se jedino tu moglo rokati i air to air. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...