Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

Šta može biti uzrok kratkotrajnog a stalnog (frekv. 3-4x u minutu) zvuka najbližeg škripanju iz bojlera? Čuje se i kad je bojler ugašen. Da napomenem da je čišćen od kamenca u avgustu.

Edited by miki.bg
Link to comment
4 hours ago, čekmeže said:

Šta raditi kad se adaptira deo potkrovlja, recimo pola po dužini, a ostalo je i iznad prostora (nema kosiih zidova) i onda krene vlaga na plafonu da se kondenzuje? Gipsana ploča (plafon) se izvitoperila. Ima gipsana ploča, pa nešto , pa stiropor, vuna i najlon. Hoće li pomoći da se skloni najlon?

 

Нека слика тренутног стања би мало више помогла.

Плочи која се извитоперила помоћи нема мораће да се мења.Постоји могућност да немаш паропропусну-водонепропусну фолију и да се зато ствара кондез али кажем ти без да се погледа на лицу места или  макар без слике тешко је рећи нешто више.

Link to comment
4 hours ago, miki.bg said:

Šta može biti uzrok kratkotrajnog a stalnog (frekv. 3-4x u minutu) zvuka najbližeg škripanju iz bojlera? Čuje se i kad je bojler ugašen. Da napomenem da je čišćen od kamenca u avgustu.

 

Ваљда притисак.

Link to comment

Šta da ti kažem, ko normalan, čovek koji je to radio je uzeo 4-5 k evra za adaptaciju pokrovlja od 40 kvadrata, meni je bilo jasno kad je odoka ocenio koliko trebaju da budu spoljni stepenici. Srećom nije radio kod mene, pitam za druga. Stavio je stiropor 10 cm. Kad ga je ortak zvao da mu kaže za vlagu ovaj je rekao nađi nekog stručnijeg. Neko će ga pressamititi za 4 k evra.

Link to comment

osnovna stvar (koju vecina iz nekog razloga zanemari) da li je temperatura unutar tog potkrovlja dovoljna (dovoljna da kolicina vode u vazduhu ispari)

i ono sto znam je da (za takvu vrstu ploce) postoje dve vrste najlona, jedan koji ide blize ploci koji propusta vlagu napolje i drugi koji ide na izolator koji sprecava vodu u bilo kom obliku da prodre unutra

 

ja u potkrovlju imam kosu (betonsku) plocu i imali smo dosta problema sa vlagom

letos smo stavili stiropor sa strane, a gore vunu plus najlon (samo ovaj "spoljnji"). za sad funkcionise perfektno. istina jos nije stigla ona najgora zima, ali vlage nema ni u naznakama. u kupatilu se npr ranije prilikom tusiranja stvarala ogromna kolicina vlage (mala je kubikaza kupatila, povrsine svega nesto vise od jednog tatamija :D , a ni visina nije standardna celom povrsinom), sad je toga daleko daleko manje i ispari ubrzo, dok bi se ranije kondezovala po plafonu i zidovima

Link to comment

i ne znam cene, ali u odnosu na ono koliko smo mi placali radove, nesto mi tih 4-5 000e zvuci malo mnogo za adaptaciju 40kvm

doduse ne znam sta je sve ta adaptacija obuhvatala, ali u svakom slucaju visoka cifra

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...