Jump to content
IGNORED

USB punjači i punjenje baterija


Recommended Posts

Jel neko uzimao one punjače što idu u zid, a imaju više USB izlaza? Mislim na one što mogu na Aliju da senabave... Neki imaju i neke "brze" ? Valja li to?

 

Има их наравно разних, код неких чак постоји и ризик од струјног удара.

 

Икеа има добар асортиман УСБ пуњача.

Имају модел са 4 УСБ прикључка, затим струјни продужни кабл са 2 УСБ-а, итд.

Link to comment

Ti "brzi" mogu da pune brzo, ako telefon ima brzo punjenje, odnosno Qualcomm-om Quick Charge (QC) 2.0 ili 3.0 chip.

Moj Nexus 5X ima QC 3.0 i sa tim "brzim" punjacem se napuni od ~10% do 100% za sat i deset ili dvadeset minuta. Ako telefon to ne podrzava, punice se normalnom brzinom na ovim punjacima.

Mislim da sam na putovanjima probao nekoliko ovih sa AE, jedan "Anker" i nekoliko "Aukey" i radili su normalno.

Doduse tek kontinuirana upotreba otkriva mane...

Imam nexus 5X i ovaj model ne podržava Qualcomm QC, bilo koju verziju. Ima neki poseban sistem brzog punjenja koji nije kompatibioan sa Qualcommovim. Inače, otišao mi taj originalni punjač veoma brzo, pa od tad punim na obični, nikako da kupim neki "brzi".

Mali off, ali imas li neki problem sa Nexusom, koliko je star? Čujem da baš masovno crkavaju...

Mom prodje godina dana u martu, za sad je sve ok.

 

Hamlete, moj punjač za iPad ima 10W, za razliku od onih za iPhone koji su cini mi se od 5W.

Link to comment

Imao sam problem, usao je u bootloop, pa su morali da mu menjaju maticnu plocu, pre jedno 6 meseci.

Poceo je ponovo s vremena na vreme da postaje "non-responsive", pa moram da ga hard-resetujem, tako da cu ponovo da ga nosim na reklamaciju.

Vecina LG telefona pravljenih 2015-te ima taj problem, u Americi su cak pokrenuli tuzbu protiv njih zbog toga.

Kupljen je u Nov. 2015. 

 

 

Edit: typo

Edited by Alec
Link to comment

Uh haos. Moj više nema garanciju, tako da ako crkne to ce verovatno biti to. Ne verujem da bi se isplatila popravka.

Štos je u tome što mi zaista odgovara ovaj telefon, nemam pojma šta bih drugo sličnih karakteristika mogao uzeti da trebam da ga menjam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...