Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

Google Keep je sasvim solidan, besplatan, dostupan na svakom telefonu ili PC-u na kom ste ulogovani sa Google nalogom...

Za one osnovne stvari, cuvanja kojekakvih informacija,  brainstorming ideja, fotki... deljenja shopping liste sa ukucanima i tako to :)

Edited by JakeBlues
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Moraću da svarim kvalitetne cinemagraph sličice, i trebaću u kratkom vremenskom roku da ih kreiram (15-20 min). Radiću samo portrete, sa izmjenjivim pozadinama. OS ima neko rešenje Flixel (cinemagraph pro), dok za windows vidim tek neki programčić Cliplets iz 2012. koji izgleda nije bog zna šta. Postoji li nešto dobro za windows ili je brže bolje pješke sa ps?

Link to comment
  • 2 months later...

Testirao sam razne dodatke za win10 u virtuelnoj mašini i ovi su mi se najviše svideli. Sa njima se neutrališe gro dizajnerskih odlika koje ljude odbijaju od desetke. 

 

W10 privacy je alatka pomoću koje možete da potrebite telemetriju i sijaset drugih instaliranih gluposti. Pravi bekap svega što menja i može da vrati originalne postavke. Posebno mi se sviđa što pritiskom na dugme aktivira windows 10 god mode opciju (na desktopu dobijete prečicu bez imena pomoću koje možete da menjate 220 postavki u samom windows-u bez bunarenja po opcijama).

 

 

 w10privacy-can-now-disable-data-collecti

 

god-mode-list.PNG?itok=M0waFtFC

 

https://www.winprivacy.de/english-home/

 

Classic shell postoji odavno, može da prilično verno rekreira Win7 GUI. 

 

http://www.classicshell.net/downloads/

 

Treći programčić je Windows update mini tool koji ima istu namenu kao i njegov imenjak iz Windows-a 7. omogućava vam da sami birate šta i kada ćete da skidate kao i šta nećete i šta želite da sakrijete. 

 

http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_update_minitool.html

 

Edited by bigvlada
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Odličan app (za Android, ima koliko vidim i za iOS) - koristan kod podešavanja wifi routera ili access-pointa, posebno u zgradama gde je "gužva" sa wifi signalima. Ima reklame, međutim mogu se ignorisati. (Moj SSID je, naravno, najkul).

 

wifianalyzer.jpg

Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
38 minutes ago, Host said:

Koji RSS program koristite? Def sam odlucio da bacim Feedly u djubre, treba mi nesto sto ima lep prikaz, sinhronizaciju desktop/app i da ne kosta nista.

 

Majko, ko su to jaja, ko je to mleko? (Alan Ford)

 

Kakvi su to programmi koji išta rade, za koju dobrobit?

Link to comment
9 minutes ago, Bujodrag said:

Uzdržavao sam se ranije ali sad me baš briga. Ti si, Jojogi, neki loš čovek ili barem (nadam se) samo smarač.

 

Pa kaži mi šta bih ja, ili iko , imao od tih programa? Sirotinjska navlaka za nešto za džabe?  Šta je to toliko vredno da se mora ući u takve stvari?

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Koji RSS program koristite? Def sam odlucio da bacim Feedly u djubre, treba mi nesto sto ima lep prikaz, sinhronizaciju desktop/app i da ne kosta nista.

 

Ja vec neko vreme razmisljam da probam dodatak za Thunderbird, samo nikako da sednem i odradim to. Preptostavljam da ti to ne bi radilo posao ali pogledaj mozda o cemu se radi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...