Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Šta, win win je opcija?

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ljudi se obicno uhvate za reklamu, a winwin ima prilicno agresivnu reklamu, kao i gigatron recimo. A da li ce neko kupovati kod njih to je stvar izbora i cene i zelje da se nadje povoljnije negde, zar ne?

 

A ako je pitanje upuceno direktno meni, ne nije opcija, posto su dosta skuplji od konkurencije, recimo emmija ili atoma

Link to comment

Ako mislis na Batu.. on drzi Alti koliko znam, a Alti snabdeva sve ili skoro sve kompjuterske firme Po toj logici nsta nigde ne treba da se kupi, jer se time finansira Bata i SNS... 

Link to comment
  • 3 weeks later...

došao na red desktop.

pošto sam maximalno zaribao po pitanju hardvera, dajte mi neku ideju koliko bi mi trebalo da skockam neku pristojnu konfiguraciju, minus kućište i napajanje.

Link to comment

Koliko para imas, za sta ti treba, da li igras igrice ili imas neke zahtevne programe u kojima radis?

 

Pod obavezno ssd od 120GB najmanje, a ostalo kad se izjasnis na gornja pitanja :D

Link to comment

s obzirom da ću možda uskoro morati da vratim firmin notebook i uzmem nešto za sebe, dvoumim se da li da to bude desktop (jer će mi većina rada biti iz sobe) ili notebook... trenutno imam ovo (thinkpad t560)

RAM : 16GB

CPU : i7-6600U @2,6Ghz

480 gb SSD

 

i takav sličan bi mi i dalje trebao.

 

koliko bi ovako nešto koštalo i gde se to uopšte sada kupuje, desktop nisam kupio već 10 godina ...

 

igrice me ne zanimaju uopšte

Link to comment

Ovo ti je u rangu tog tvog, ako hoćeš lenovo laptop...

 

http://www.itsvet.com/laptop_lenovo_thinkpad_p51s_20jy0007us-pdaa1-18.i?id=21530

 

Cena je blagorečeno zastrašujuća :D

 

a ovde su ti ostale mašine, koje su tog nivoa, pa gledaj:

 

http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-18.i?i107=2490&i100=2851&i102=3151&i103=2979&option=

 

Desktop, jbg, moraš sam sastaviti ili platiti za nku postojeću konfu,proguglaj ovde

 

http://www.itsvet.com/x-pda1-20.i?v168=16GB%202133MHz%20DDR4&v168=

 

Edit: Inače ja sam pobornik laptopa, pokazalo se, pa makar imao i 3.5 kile, da je korisno imati mašinu koju možeš da nosiš...

Link to comment

Bas zbog cene notebooka bih se odlucio za desktop varijantu koja ce nadam se biti znacajno manja. Idem kalkulirati...

 

Npr.:

 

 

i7-7700 - 40k

Ploča - 18k

DDR4 2x8GB - 18k

500GB Samsung 850 - 22k

=98k

 

 

Na ovo dodaj još nekih 15-20k za kućište i napajanje.  Ploča može i nekih 10k jeftinije ako ti treba samo minimum priključaka. :)

Link to comment

Može i jeftinije da prođe ako umesto i7 uzme i5 - ima ih za 25-30k. Taj i5 za dekstop je ionako brži od i7 za laptopove. Čak i dektop i3 ima bolji benchmark nego mobilni i7.

 

edit: slovo

Edited by Alec
Link to comment

Nema dzabe ni kod brace Kineza ali pratim situaciju zbog buduceg apgrejda i kazu da su rajzeni posle pocetnih bolesti vezanih za bios ploce postali odlican izbor.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Koliko para imas, za sta ti treba, da li igras igrice ili imas neke zahtevne programe u kojima radis?

 

Pod obavezno ssd od 120GB najmanje, a ostalo kad se izjasnis na gornja pitanja :D

 

nemam programe, i ne igram neke specijalne igrice, ali ne iskljucujem mogucnost da odigram ponesto /čitaj novi COD/ :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...