Jump to content
IGNORED

izazivanje opšte opasnosti: požar u nehigijenskom naselju


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pitanje je kako je bilo, naravno. Iz ovog teksta se ne vidi ni da je uhapšena, osim u naslovu. Ali ovde ima elemenata zanemarivanja, kao krivičnog dela. A zanemarivanje je dovelo do smrti troje dece za koje je ona i po božijim i po ljudskim zakonima odgovorna. Naravno ako ih je zanemarivala. Krivična procedura je upravo suprotna od konjima na repove i ovde su problem senzacionalistički napisi a ne procedura. 

 

Kazna ima svrhu i prema učiniocu ali i kao poruka prema društvu, a postoje razni instituti koji se primenjuju u ovakvim slučajevima - recimo da bude osuđena i oslobođena od kazne.

 

Ova žena je nesretna i unesrećena i i treba joj pomoći na svaki način ali to ne znači da zakon ne mora da se poštuje. Problem ovde nije što se zakoni poštuju nego što se ne poštuju. Da se poštuju, ne bi mogli novinari od nje da naprave majku monstruma i slično što joj se (možda) sprema.

 

Ako hoćete, zakon i služi za to da govori i u ime žrtava a ova tri deteta takođe saslužuju da se i u njihovo ime govori, bez obzira naokolnosti

Link to comment
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    17

  • Hamlet Strašni

    11

  • fluffy

    8

  • rajka

    6

Top Posters In This Topic

ma nisi nejasan choveche. ja samo kazem shta bi bilo lepshe za nashu malu belu zajednicu, ljeba i igara -_-

 

samo dok izvale gde je to bila, i eto nama naslovnih strana za cele dve nedelje. dakle, u perspektivi, sve shto nam se desi, to nam je taman.

Link to comment

Ako hoćete, zakon i služi za to da govori i u ime žrtava a ova tri deteta takođe saslužuju da se i u njihovo ime govori, bez obzira naokolnosti

 

Ovo je tačno. Ali, privođenje mi i dalje ostavlja jako mučan utisak. To baš mora danas, da se demonstrira revnost? Mora ovako javno? Ne može da se sačeka da se žena pribere malo? 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ovo je tačno. Ali, privođenje mi i dalje ostavlja jako mučan utisak. To baš mora danas, da se demonstrira revnost? Mora ovako javno? Ne može da se sačeka da se žena pribere malo? 

ALi javno je jer su novine objavile. 

Link to comment

Moja poenta je da o zanemarivanju ima smisla govoriti samo na pozadini nekakvih uslova za normalan život, u kojima onda i roditelji, naravno, treba da raspodele svoje obaveze tako da deca ne trpe i da uvek budu pod nadzorom. Ali u situaciji kao što je ova, a Daboviće je to dobro opisao onom pričom o buvljaku, uopšte nije jasno u odnosu kako se može govoriti o zanemarivanju (as opposed to what?). Živeli su u kući od kartona, jbt.

Link to comment

Bukvalno i ne mora da znači da je zanemarivanje, možda druga opcija nije postojala... jbt, silne mafijoze danima ne mogu da uhvate, al ovo su rešili odmah uz pomoć stručnih timova naše policije...

Link to comment

Moja poenta je da o zanemarivanju ima smisla govoriti samo na pozadini nekakvih uslova za normalan život, u kojima onda i roditelji, naravno, treba da raspodele svoje obaveze tako da deca ne trpe i da uvek budu pod nadzorom. Ali u situaciji kao što je ova, a Daboviće je to dobro opisao onom pričom o buvljaku, uopšte nije jasno u odnosu kako se može govoriti o zanemarivanju (as opposed to what?). Živeli su u kući od kartona, jbt.

Ispada da siromašnu decu ne treba paziti i može ih se ostavljati bez ikakvog nadzora. Znam da ne kažeš to ali da nisu ostavljeni sami verovatno bi bili živi sada.

Link to comment

Ma...

Akademska priča. Izgoreli su jer su teška sirotinja koja živi u kartonu, sa svećama.

 

Čitam ove komentatore koji mrmljaju "sami su krivi, gospoda su želela da žive u centru" i muka mi je od samog sebe jer želim da ti što tako pišu - živi izgore. 

Link to comment

Ma...

Akademska priča. Izgoreli su jer su teška sirotinja koja živi u kartonu, sa svećama.

 

Čitam ove komentatore koji mrmljaju "sami su krivi, gospoda su želela da žive u centru" i muka mi je od samog sebe jer želim da ti što tako pišu - živi izgore. 

 

ne, ne da izgore. nego, pre nego sto sednu za tastaturu da 3x mere i jednom iseku. ako ne pomogne, ponovo da razmotre sta pisu i tako sve dok se ne urazume. ne bi bilo lose da na portalima, gde su dozvoljeni komentari, uvede se neko pravilo ovog tipa. 3x meri jednom seci, mozda pomogne. da sam ja na celu ko filtrira te komentare, pre nego sto bih ih pustio u etar, poslao bih poruku istoj osobi u nekom primeru ili bih direktno rekao da razmisle jos jednom pre nego sto posalju isti komentar. odu na pijacu, svez vazduh, skuvaju rucak. da se vrate i da li bi isti komentar napisali. 

Link to comment

au ala me sada ozračiše mržnjom prema Romima, sunce ti jebem. treba to u logore, pa šta ako su izgoreli, oni tako vole da žive, i sve u tom stilu....

 

najviše volim ovaj deo diskusije: 

 

 - voleo bih da se tebi dosele u komšiluk.

 

- oni su mi prve komšije.

 

avatar_865eada63bf4_128.png......voleo bih da ti se dosele u komšiluk, šta bi onda rekao, ha.

 

 

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...