Jump to content
IGNORED

Kosarkaska reprezentacija Jugoslavije (vremeplov)


Have_Fun

Recommended Posts

Ako zelite, izbacivacu ovde slike, tabele, rezultate sa EP, SP, OI i statistike igraca sa tih takmicenja koji su predstavljali Jugoslaviju na ovim kosarkaskim prvenstvima (podsecanja radi, nekome mozda bude interesantno)

Prvo bih izbacio par slicica nasih bivsih reprezentativaca, kako je tim izgledao, gde se igralo, itd, pa onda EP takmicenja (rezultate, roster i statistike igraca), pa zatim SP i OI (do 2000. godine)

1.jpg

 

2.jpg
 

 

3.jpg

 

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

7.jpg

 

20140909193518.jpg

 

 

 

8.jpg

 

 

kasnije cu dodati jos slika, ovo su neke za pocetak

Link to comment

Kasnije cu izbaciti i statistike sa prvenstava, ali samo da napomenem, da je na ovom SP-u 1986. u Spaniji (koje je bilo Drazenovo prvo svetsko prvenstvo), Drazen sa 22 godine ubacivao prosecno 24.8 poena po mecu! uz 2.9 ass, 3.7ass
(sut za 2, 56%; sut za 3, 46%; bacanja 78%)

na tom prvenstvu smo dobili Brazil u borbi za 3. mesto sa 117:91

nemam nista protiv da bude isti rezultat i danas :)

Link to comment

Dve stvari su zabranjene na ovom forumu: pominjanje penala protiv Argentine 1990., posebno onog nekrsta Dragoljuba Brnovića i svetsko prvenstvo u košarci 1986.

Oba puta je umro deo mene. Onaj bolji deo. 

Link to comment

Dve stvari su zabranjene na ovom forumu: pominjanje penala protiv Argentine 1990., posebno onog nekrsta Dragoljuba Brnovića i svetsko prvenstvo u košarci 1986.

Oba puta je umro deo mene. Onaj bolji deo. 

Mene i '88 i finale Olimpijade probada...

 

I to što Savić nije mogao '96 da igra finale. Ja i dalje verujem, u nekoj alternativnoj istoriji da smo sa Savićem mogli ući u egal završnicu tad, kad smo bez njega posle 30 minta vodili.

Link to comment

Mene i '88 i finale Olimpijade probada...

 

I to što Savić nije mogao '96 da igra finale. Ja i dalje verujem, u nekoj alternativnoj istoriji da smo sa Savićem mogli ući u egal završnicu tad, kad smo bez njega posle 30 minta vodili.

pre ce biti prvih 15 minuta

Link to comment

Mislim da je 25. Poslednji egal nam je bila Đorđevićeva the Trojka. Zašlo se pristojno u drugo poluvreme.

 

Realne šanse bismo imali da su sem Savića igrali bar Dražen, Kukoč i Rađa, mada bismo i tad bili autsajderi.

Link to comment

ko je ovde izmecu jelovca i cosica?

izgleda kao blizanac jerkova

jedini koji nije na slici naveden a ima ga u tabeli sa statistikama je Kapicic Dragan

Edited by Have_Fun
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...