Jump to content
IGNORED

Južnoamerički fudbal & copa libertadores


Mark Rothko

Recommended Posts

Copa America pratim i ja jos od detinjstva... kad je sledeci? ovog leta?... inace, iz Argentine Racing (Akademija fudbala), a iz Brazila Botafogo (Garincha i crno-bele boje)...da, i cachaça je za mene kachaka, zbog Mister Noa (ili Dnevnikovih prevodilaca)...

Edited by Sundance Kid
Link to comment

Бока добила поприлично лагано анархисте, а матори Мартин Палермо легенда клуба са Бомбоњере доминирао осим гола погодио и пречку. Дао и Рикелме, који је закопао ратне секиу са тренером. Утакмица се Димитрију не би свидела, све време певање, циркус на трибинама. :wub:

Link to comment

Meni je objašnjeno da sam verovatno jedini fan Boce Juniors, a da sam pri tome navijač Zvezde.U Brazilu ima dosta simpatičnih timova i uglavnom se više vezujem za igrače nego za timove. Flamengo, Sao Paulo i Internacional, tim redom ako moram da biram.Fudbal je u JA vrlo opušten i nije ni približno dinamičan kao u Evropi. Dosta se igrači slabije kreću (pogotovo Brazilci) i igra se u sporijem ritmu. Ali zato kada je fauliraju, otkidaju meso. Ko voli da gleda Seriju A, uvek može da gleda i JA prvenstva.

Link to comment

Kao i Posrbica za Boku! (zbog Maradone i Bombonjere)U Brazilu za Flamengo.Ne gledam meceve, zanimaju me vise kladionicarski i smor mi je sto pada malo golova, a satro igraju lijep fudbal...

Link to comment

Pa i nisi u pravu. Argenticni daju malo golova ali zato Meksiko,Čile,donekle Brazil igraju mečeve sa puno golova zanimljive za gledanje.

Link to comment

Flamengo (zbog Petkovića i dresova)Velez Sarsfield (zbog nekog Championship Managera gde sam odrao s njima)Penarol (zbog albuma sa sličicama Italia90 :D)LDU Quito (Ekvador mi je postala draga "fudbalska sredina")omiljena reprezentacija Costa Rica, omiljeni igrač Paulo Wanchope :Hail:

Edited by Svarog
Link to comment

Utakmice Copa Libertadores nisu izgubile smek bez obzira sto nema vise onih divnih,starih obicaja da fotoreporteri posle gola ulaze u teren ili da pored terena,u pravilnim razmacima od po par metara,stoje vojni policajci sa belim slemovima,belim opasacima,cizmama i pendrecima.Doduse,ovo postoji jos u Paragvaju i Kolumbiji,dok su u ostalim drzavama pored terena kornjace u punoj ratnoj opremi kao i kod nas.http://www.youtube.com/watch?v=VsxUGT_-RcQVeceras prve dve utakmice cetvrtfinala-Penarol(uru) - Univ.Catolica(chi) 00:30Once Caldas(col) - Santos(bra) 02:50-Penarol je trenutno drugoplasirani tim urugvajskog prvenstva,ali ima utakmicu manje.U osmini finala izbacili su brazilski Internacional igrajuci kod kuce 1:1 i pobedivsi u gostima 2:1.Najpoznatiji igraci su Estoyanoff(Deportivo,Valladolid,Panionios),Sosa,Pacheco,Aguiar(Braga,Dinamo Mo),Olivera,golman Carini(Juventus,Inter,Murcia)...-Universidad Catolica je izbacio Gremio posle duple pobede 2:1 u Brazilu i 1:0 kod kuce.Poznati igraci:Tomas Costa(Porto,Cluj),Pratto(Lyn,Boca J.),Mirosevic,Gutierrez,Eluchans(Indepediente,Caen)...Totalno neizvesna i tvrda utakmica uz,verovatno,malo golova.-Once Caldas je napravio najvece iznenadjenje u osmini jer su izbacili Cruzeiro posle poraza kuci od 2:1,pobedili su u gostima 2:0.Trenutno prvi u ligi Kolumbije.Poznati igraci:Renteria(Braga,Atl.Min.),Moreno(Steaua),Carbonero,Henao,Calle...-Santos je u prethodnom kolu izbacio najveci meksicki klub Americu.Vrlo mlad tim uz nekoliko veterana.Poznati igraci:Arouca,Charles(Lokomotiva M.),Elano(Shakhtar D.,Manchester C.,Galatasaray),Diogo(Olimpiakos),Neymar,Alan Patrick(19 godina,Irac rodjen u Brazilu,igra za mladu reprezentaciju Brazila,sa 16 godina igrao za prvi tim East Stirlingshire iz Skotske 3. lige)...Santos je veliki favorit.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...