Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

sigurno kod tebe u nemacku ima tog super da ne kazem pravog kondenzovanog mleka sto znatno olaksava proces ukuvavanja, odnosno eliminise ga. 

meni dva kuglagera, molim, sa kaklom :)

 

cekam mi da se ispeku brauniji ketrin hepbern. zivo me zanima da l je to pokojni brauni iz gulija. (zuti) secer sam smanjila na pola :cry: lickala sam, dosta je ukusno, al to je do super kakla koji sam stavila. treba sad da pogodim i kad cu ga izvaditi iz rerne...

sutra sijecem, pa cu podnijeti izvjesce. 

Edited by darling
Link to comment

ma nema, tj. ima al bi morao da tražim ili idem na skroz drugi kraj grada gde sigurno ima... tako da sam uzeo obično neko kondenz, koje nije čak ni zaslađeno, što sam primetio tek kad sam već ukuvao. te sam ponovo podgrejavao i dodavao šećer jerbo inače ne bi moglo da se jede - navećao sam količinu kakaoaoa jedno triput, jerbo volem :D

Link to comment

eo ga ---> klik

 

a pogledaj im i ostalo, sve je spektakl

Хвала:) сутра одох да купим кондезовано млијеко (то морам свијећом тражити овдје, јер нема га свугдје) то је састојак који немам у кући да направим.
Link to comment

brauni ketrin hepbern ubija, cokoladni kolac za odrasle. moze da se doradjuje kafom i raznim likerima, seckanom cokoladom i drugim orasastim, i raznim duzinama pecenja. ja sam ovog spalila za 30 minuta, nekst tajm vadim na 25. 100 grama secera sasvim dovoljno. najvazniji je dobar kakao, kod nas najbolje sto sam nasla je u adoreu. 

 

iju, sad mi je sinulo da je ovaj brauni donja kora cokoladnog ekstrema u kofi drimu. dosta lici i konzistencijom i ukusom. 

 

6z225y.jpg

Edited by darling
Link to comment

U Slatkom danu imaju novu tortu u ponudi

 

cf049f7e811ca22f411471374f6e2904.jpg

 

Hm, nije loša al nije ni prineti starijoj čokoladnoj koja izaziva orgazam

 

092ea9e51c9d0da31a753e7468f893f9.jpg

 

Ekleri sa tahiti vanilom su već mnogo bolji

Link to comment
  • 1 month later...

 

ovaj recept sam adaptirala u tortu od sargarepe.

 

300 grama sargarepe, sitno izrendane

100 grama seckanih oraha

100 grama grozdjica natopljenih u rumu, iscedjenih i iseckanih

 

200 grama brasna

2 kasicice praska za pecivo

pola kasicie sode bikarbone

80 grama secera

 

2 jaja

pola kisele pavlake

100 ml maslinovog ulja

 

vanila, cimet

 

pomesati prvi paragraf, pomesati drugi, pomesati treci. drugi sipati preko prvog, preliti trecim. izmesati. sve moze kasikom, ne treba mikser. peci na pek papipiru u tepsiji 20x20cm, na 180 stepeni 40ak minuta (cackalica test)

 

200 grama krem sira (abc)

deci i po, dva slatke pavlake

secera u prahu po ukusu

vanila

 

umutiti slatku pavlaku na mekano, dodati razmesani krem sir i secer, napraviti u homogeno (ni ovde nisam palila mikser) i filovati preseceni kolac. 

 

zao mi je sto nisam imala kore limuna, meni je nedostajao limun i u testu i u kremi, ostali nisu imali primedbe. trpi i jos zacina, djumbira u prahu, na primer, a moglo bi i seckanog ananasa. 

 

2uswk1w.jpg

Edited by darling
Link to comment

lepo izgleda.

 

ja sam posle petnaestak dana bez šećera, počeo na wasu da mažem puter od kikirikija i neki baš kul suncokretov med. jako fino kremasto ušećeren. 

 

inače sam već počeo da daydrimujem o slatkom pa čak i tortama čiji baš i nisam fan. ali dobro, radujem se ruskom medovniku za neki dan (6) mada ta torta ne spada u red onih preslatkih od kojih ti oči ispadaju. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

sklepala sam ovo s makom, ne mogu reci da je kolac, al aj kao neka poslastica.

ne secam se kad je tolko ljudi reagovalo s odusevljenjem na sklepotinu i trazilo repete i recept. zanimljivo.

 

 

200 grama piskota izlomila na 3, 4 komadica. 

u 4 dl mleka ubacila 150 grama mlevenog maka, 2 kesice vanilin secera i 50 grama maslaca. imala sam i saku susenih visanja, i njih sam ukuvala s makom.

zalila piskote. ostavila da se ohladi i prenoci u fridzu. 

rastopila 100 grama crne cokolade u 250 ml slatke pavlake, prenocilo u frizideru. sutradan umutila u cokoladni slag. premazala.  

sve zajedno s mlevenjem maka trebalo mi je 10 minuta. 

 

x3s32s.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...