Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

Pizza burek je win stvar, ne znam šta je vaš problem...Moj hejt ide na sveto nejestivo trojstvo: kelj, karfiol, praziluk... A karfiol naročito pohovani.
Praziluk vlada! Ti si lud čovek! Joooj, kad jutrom kuća zamiriše na jaja s prazilukom, pa svež 'lebac, pa jogurt, pa sirac, pa joooj, anđeli da se spuste kod tebe na gajbu za doručak. A za pohovani karfiol se slažem, tim pre što ja volem normalni karfiol i ne kontam što bi iko pohovao. Dokoni ljudi.edit: E da, i što je praziluk u trojstvu sa keljom i karfiolom? Ma da ne misliš ti na brokoli, aaaa? Edited by foton_u_mirovanju
Link to comment
To ko da sipaš pivo iz limenke u čašu (Doroti u ''Nepristojnim ljudima'').
:blink: Au, dokle je došao hejt. Tu limenku je barem 20 ljudi uzelo u ruke pre nego što sam je uzeo sa rafa. Ne moram baš da se toliko intimiziram sa svima u podeli rada uplemenitom zanatu pivničarskom i trgovačkom.Hejt ide za kečap u svim oblicima, a naročito za ulične pizze.Hejt ide i za sve one vrste usluga koje se u kafani podrazumevaju, i koje se naravno na kraju naplate. Na primer, to da ti donesu hleb ako ga nisi tražio. Volim da sednem u kafanu i naručim samo teleću čorbu, i uvek moram da crtam da ne želim nikakav leba pride. Edited by pacey defender
Link to comment

fala bogu da ću da pretačem pivo kad god mogu, za to postoje dobri organoleptički i higijenski razlozi.pivo treba piti iz visoke čaše/krigle, zato što pena razvija ukus piva. pijenje iz konzerve je kompromis i nužno zlo.

Link to comment
:blink: Au, dokle je došao hejt. Tu limenku je barem 20 ljudi uzelo u ruke pre nego što sam je uzeo sa rafa. Ne moram baš da se toliko intimiziram sa svima u podeli rada uplemenitom zanatu pivničarskom i trgovačkom.
Nisam ja hejtovala to sa špagetama, samo sam se iznenadila što to ljudi rade, nisam to viđala, a i komplikuje mi proces jedenja. Isto ko i ovo za limenku i pivo - iako ti jesi u pravu što se tiče higijenskih razloga, naravno, ali to mi je druga dimenzija priče. Aljkava sam, šta ću.
Link to comment

Ovo što kaže Dabović je tačno - limenka je nužno zlo, kompromis. Kada se ide negde u prirodu na izlet ostaju opcije da se ponese ona bombica ili odgovarajuća količina limenki. Jasno je šta se bira.Kada je čaša u blizini tu nema dileme šta se radi. :)

Link to comment
Nikad ne sipam pivo iz konzerve u casu. Kada bih razmisljao sta je sve prljavo i plasio se zaraze, verovatno bih zivot proveo peruci ruke 2648 puta dnevno i dezinfikujuci kvake
ma jebo prljavstinu. ukus je tu bitniji. pivo ima penu. u konzervi nema pene. meni ovo dovoljan razlog
Link to comment
Špagete:
jedino hladnom vodom možeš zaustaviti dalju termičku obradu i sačuvati aldente. sačuvaš vode od kuvanja i dodaš 2 tople kutlače testu pred, naravno, odvojeno, serviranje. Edited by nisam ja
Link to comment
Nikad ne sipam pivo iz konzerve u casu. Kada bih razmisljao sta je sve prljavo i plasio se zaraze, verovatno bih zivot proveo peruci ruke 2648 puta dnevno i dezinfikujuci kvake
Ako operem ruke više od 500 puta dnevno, neka me kidnapuju vanzemaljci. Osim toga, dezinfikujujem ruke - speicjalnim gelom - nakon što dodatknem kvake.Ne, ozbiljno, nekada me pogled an krompir pire na nečijim ramenima u busu ili tramvaju (prhut) i smrad klošara koji je seo ispred mene podseti na to ko sve pipa šipke (Nije li Tuta Nikolić napisao zašto je prihvatio da igra za Maribor - dali mu auto na korišćenje: "NIkad više masna šiška u autobusu", ukakio se od sreće Tuta). Tada operem ruke vlažnim maramicama.A dogodi se i ovo: dok u bašti restorana jedem to što sam poručio, vidim kako na zadnja vrata izađe i kuvarica koja mi je to jelo pripremila. Izašla da popuši. Pa neki put kad vidim to što vidim, dođe mi da i jelo da operem, ali ne može.Ali najbolje je ne razmišljati o tome. tada bude"edi samo podseti surova stvarnsot podseti da ot OzbiljnodeAl
Link to comment

kad neko jede gulas kasikom :) ne znam kako vi al' ja volem da umacem hleb i jedem ga viljuskom. i ono za sarme, uglavnom po slavam nalecem na te sirotinjske sa mlevenim mesom u naznakama.mali off ne volim kad dodjem kod nekog ortaka u kucu na rucak a on jede ko mecava, guta ne dise, pauza ne postoji. i kad neko mljacka uf

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...