Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

ali ukoliko stavis zamrznutu iseckanu bananu, imaces odlicnu teksturu smutija i bez jogurta...dakle, ako nije prekasno, stavi iseckane komadice banane u zamrizivac na jedno dva sata, pa u blender (ukoliko nije bas jako slab da ne moze da melje kockice leda)

Link to comment

ali ukoliko stavis zamrznutu iseckanu bananu, imaces odlicnu teksturu smutija i bez jogurta...dakle, ako nije prekasno, stavi iseckane komadice banane u zamrizivac na jedno dva sata, pa u blender (ukoliko nije bas jako slab da ne moze da melje kockice leda)

 

To je već spremljen Frikomov mix za smuti u kesi, koji ima u sebi bananu i bobice, ne znam u kom procentu. Na kesi piše dodati jogurt, pa sam zato pitala jel može mleko. Znači, banana ima.

Link to comment
  • 5 months later...

ovo najjednostavnije sam uspela da babaucohanim :D

 

prvo pola nisam stavila jer nemam il ne volim, a drugo hrabro i odlucno sam promenila razmere jer ja znam najbolje. brate, koje sranje. 

Link to comment
  • 1 month later...

mislim da je ovo poslednji put da sam pokušao da skuvam sušeni grašak. svaki put ispadne bezveze. menjao sam grašak, koristio žuti, zeleni, menjao recepte... i sve bezveze. osim gustog potaža, sa time ništa drugo ne može da se skuva, a ni potaž nije nešto. one kao "pljeskavice" od povrća ne smatram hranom, dok se "variva" pretvaraju u bezlične kaše, ne naročito ukusne.

Link to comment

Imam slična iskustva, ali samo sa ovdašnjim sušenim graškom. U Rusiji sam kuvao nešto tipa čorbast pasulj, samo sušeni grašak umesto pasulja i bilo je ukusno, a i zrna su imala nekog "mesa". Ovde sam se baš smorio i to sam uzeo kao neki grčki iz vera, koji je kao dobar. Međutim - zrna ostaju živa dok se potpuno ne  dezitegrišu i ispadne kao neka bezveze čorbuljica. Ne znam zašto je  to tako.

Link to comment

 zrna ostaju živa dok se potpuno ne  dezitegrišu i ispadne kao neka bezveze čorbuljica. Ne znam zašto je  to tako.

 

 

upravo je to najveći problem. te graškove sam vukao i iz Italije i uvek je isto - dezintegracija ili nekuvano, nema između. pritom, bar da je ukus vredan zajebancije, ama nije.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Spremim ja lepo kolač za drugarice koje mi dolaze na kafu. Blago imam tremu jer je jedna od njih perfektna kuvarica. I dolaze one, ja uzmem sito da pospem prah šećerom kolač, kao final touch.
I poslužim kolač beo od ...sode bikarbone.

 

(Drugarke bile neviđene carice, uzele, otresle so i kao nema veze, ne oseća se ništa; a ja posle gricnem a ono :puke:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...