Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Joj Allegra fala ti ko sestri napravi pravo mesto di da se zapljunem, blizi se dolazak u Srbiju i maman mi nagovestila da bi tela taj gril tiganj, poveći i od livenog gvozdja, no posto sam za taj zadatak 1 Marica treba mi savet iskusnih, ovde u ponudi bar na netu nadjedoh ovo Le CreusetMeni se ovo čini sasvim u redu, pa ako bi moglo da se Marici udeli par saveta kad bude išla za vikend po štacunama da gleda tiganje, na šta da obrati pažnju.Zahvalna Marica.On topic:Omiljeni gadžeti za kuvancije definitivno secko, el. cedilica za lemon & co, u planu su djuvečara slična onoj Modestinoj, oni dry cookeri mi nisu simpatični imam utisak da je materijal od koga su pravljeni teži tresh.

Edited by lena21
Link to comment

aaa, ok, to imam cak i ja, jedino sto ga zovem bujoar.u vezi sa istim, posto ima dosta kamenca u lokalnoj vodi, i povremeno moram da ga cistim sa dna, kako se to resava kod steamer-a ?jel stavljate flasiranu vodu ili ima neki filter ugradjen ?

Link to comment
aaa, ok, to imam cak i ja, jedino sto ga zovem bujoar.u vezi sa istim, posto ima dosta kamenca u lokalnoj vodi, i povremeno moram da ga cistim sa dna, kako se to resava kod steamer-a ?jel stavljate flasiranu vodu ili ima neki filter ugradjen ?
ja stavljam vodu iz brite ali i da ne stavljam, lako se cisti od kamencaultimativni appliance - stapicasti mikser Edited by msmodesty
Link to comment
Joj Allegra fala ti ko sestri napravi pravo mesto di da se zapljunem, blizi se dolazak u Srbiju i maman mi nagovestila da bi tela taj gril tiganj, poveći i od livenog gvozdja, no posto sam za taj zadatak 1 Marica treba mi savet iskusnih, ovde u ponudi bar na netu nadjedoh ovo Le CreusetMeni se ovo čini sasvim u redu, pa ako bi moglo da se Marici udeli par saveta kad bude išla za vikend po štacunama da gleda tiganje, na šta da obrati pažnju.Zahvalna Marica.On topic:Omiljeni gadžeti za kuvancije definitivno secko, el. cedilica za lemon & co, u planu su djuvečara slična onoj Modestinoj, oni dry cookeri mi nisu simpatični imam utisak da je materijal od koga su pravljeni teži tresh.
leno, svuda ih hvale, mislim na le creuset-aneces pogresitisto tezi to bolji
Boris 'The Blade' Yurinov: Heavy is good, heavy is reliable. If it doesn't work you can always hit them with it.
Link to comment
a i brita mi je na listi.qq, bankrotiracu :lol:
sama si trazila :wicked:lepo sam se iznenadila koliko kuca u srbiji ima brituu firmi za masinu za kafu imamo brita bokal i jos u samom rezervoaru masine ima jos jedan brita filteri masina radi kao sat
Link to comment
pa dobro, delijo, jos samo da ofiras taj tvoj aparat sa nekom slikom, koliko ga dugo vec imas, cena, kvalitet etc.
eee, ode tema na treću stranu dok sam stigao da odgovorim.delija na usluzi, ali nisam još ostavio ni fotku frižidera, iz ideoloških razloga, a i policu za knjige sam onomad obećao, mislim da na kraju nisam ni to uslikao.19486.jpgovaj moj steamer je clatronic, za koji upravo otkrih da je nemačka firma, bio sam ubeđen da je neko kinesko đubre. kad ono nemačko. u redu je, radi to što treba. dobio sam ga u znak zahvalnosti od đumle ljudi koji su kod mene spavali ove godine za exit, i to mu je glavna vrednost. koristio sam ga jedno 3-4 puta od tada. ne zato što je hrana loša, nego zato što me mrzi da kuvam kad dođem sa robije, a i nemam šta, pošto na pijacu ne stižem da odem a supermarketsko povrće ne preferiram.dosadašnje iskustvo je da za uglavnom sve treba malo više kuvanja od onog što piše u uputstvu. ukusi se ne mešaju. sve bude drugačije nego pri bilo kojoj drugoj vrsti termičke obrade, boja i oblik se bolje očuvaju. ume ponekad da bude tvrdkasto u sredini, ako se kuva nešto što nije usitnjeno, sredina većeg brokolija naprimer. i uvek mi je sve malo bezukusno, jer ga samo posolim posle kuvanja, a sama so nije dovoljna da mi učini povrće potpuno ukusnim. pirinač mi ispadne dobro, po savetu drugara u vodu u kojoj se kuva u svojoj posebnoj posudici ubacim malo suvog povrća i vegetolikog začina. kad se pirinač skuva i upije svu vodu bude dobro.imam i blender, filipsov, isto sam ga dobio, i koristio 3-4 puta za dve godine. takođe u redu naprava za ono za šta je napravljena, samo što je meni blago nepotrebna. i mikser sam koristio otprilike toliko puta. majka ima onaj pekač na preklapanje, i fritezu, broj korišćenja se takođe kreće između tri i četiri. valjda je to neki standard.
Link to comment
jel si 100% sigurna da nema teflonski sloj (iako je tezak)?
ako je i bio, do sad smo ga pojeli :lol: koliko se secam, nije bilo nikakvog teflona. na pocetku mi se sve lepilo, dok nisam usla u fazon, sto ne bi, je l te, da je bio tefloniziran.
Link to comment

ja sam old school, od svih stvari u kuhinji najvoljenija stavka je ovaj Calphalon tiganj linija one infused anodized aluminum, dimenzija 10"dr1390005.jpgdr1390005alt1.jpgmaterijal heavy-gauge infused anodized aluminum odlicno provodi toplotu, termicka obrada je savrseno ravnomerna bez delova koji gore dok drugi delovi ostaju sirovibrzo se zagreva i razvija visoku temperaturu. ide na sve vrste podloga, moze se ubacivati i u pecnicunajbitnije - hrana se ne lepi ali bukvalno ni u tragovima, tako da je upotreba moguca i bez kapi ulja. nakon kuvanja hrana samo sklizne sa dna drska od nerdjajuceg celika, ne zagreva se mnogo tokom koriscenjaproizvodjac pruza dozivotnu garanciju, mada s obzirom na izradu ne verujem da je to issuevredi svaku paru koja nije mala - ali pored njega gomila drugih sudova jednostavno vise nije potrebnajedino sto je tezak - no, to je usud svakog kvalitetnog komada iz kuhinjskog asortimanai jos jedan ljubimac: KitchenAid stand mixerkp26m1xobhero1003x65000.jpgheavy duty mikseri su pravi mali udarnici svake dobre kuhinjeovaj je dosao kao naslednik jednog kenwooda koji je stoicki nastavio da prezivljava u maminoj kuhinji otprilike since evercvrsta, solidna, robustna konstrukcija to i garantujeprakticno neunistivi

Edited by Isis
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...